Çıktı Alabiliyorum Fakat Tarama işlemi yapamıyorum

zab0o
20-07-2011, 12:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba arkadaşlar.Benim bir tarayıcım var( Epson Rx 425)... Windows 7 kullanıyorum.Başlat'dan aygıtlar ve yazıcılara giriyorum.. ordan tarayıcımdan çıktı alabiliyorum.ama tarama işlemi yapamıyorum.Şöyle bir hata veriyor : " Gerekli bir özellik eksik.Lütfen Sunucu Yöneticisi'nden Masaüstü Deneyimi'ni yükleyin.Ardından bilgisayarı tekrar başlatın." .. tamam anladım... masaüstü deneyimi yükleyeceğim.. 
Başlat ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Server Yöneticisi ' ni tıklatın. burdan yükleniyormuş... fakat ben de server yöneticisi yok... ne yapmam lazım?

Epson Scan de kurdum .. açtığımda şöyle bir hata veriyor : "Epson Scan cannot be started.Please use the Troubleshooting Assistant to solve the problem. Do you want to open the Troubleshooting Assistant?" evet/hayır ...

ekran kartı
20-07-2011, 12:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Yazıcının bilgisayara giden kablosunu sökün. Bilgisayardan yazıcıyla alakalı ne varsa silin. Daha sonra sıfırdan yazıcı almış gibi önce CD'den yazıcıyı bilgisayara yükleyin. Daha sonra yazıcıyı bağlayın.

zab0o
20-07-2011, 12:43   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ben yazıcı bağlıyken yükleme işlemlerini yapmıştım.. acaba ondan mı?

ekran kartı
20-07-2011, 12:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Zannetmiyorum. Önce yazılımı kurup aygıtı bağlamak daha sağlıklı. Benim asıl demek istediğim şey her şeyi kaldırıp baştan yüklemeyi denemeniz. Bir deneyin.