çıldırmaya az kaldı lütfen yardım edin

arr66
20-06-2011, 02:29   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

merhaba arkadaşlar artık tekrar benzer konu varsa kusura bakmayın sabahtan beri araştırıyorum bu yüzden artık konu açma gereği duydum şimdi gelelim konumuza benim notebook da ati x1600 pro 512 mb ekran kartım var bu sabah ben pc ye format attım ve bu sefer windows 7 kurdum fakat bütün driverları bi güzel kurdu ekran kartınıda kurdu dicem ama kafasına göre kurdu ve sıkıntı burda başlıyo ekran kartı bapdaştırıcısını standart vga grafik bağdaştırıcı olarak görüyo bir sürü driver indirip kurmayı denedim ama hiç birisi başarılı olmadı bu ekran kartını windows 7 ile kullanan varsa driverını verebilirmi atinin sitesindeki bütün yapabilceklerimi denedim başka sitelerdende bir sürü şey denedim artık tükendim ne yapıcağımı bilmiyorum

The Best Player
20-06-2011, 02:40   |  #2  
The Best Player avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
238 mesaj

Aygıt yöneticisinde ekran kartına sağ tıkla  , sürücüyü güncelleştir de , sürücüyü internette de arada o kendi int bulur. Bütün driverlerleri bulamaya biliyor.

BekleGeliyorum
20-06-2011, 02:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
581 mesaj

Yeni driver yüklemeden önce eski yüklemiş olduklarını kaldır,sonra burdan kaç bit kullannıyorsan seçip indir dene bakalım düzelicek mi:
http://driverscollection.com/?H= ... =ATI&SS=Windows%207

arr66
20-06-2011, 08:51   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

arkadaşlar yaptım dediklerinizi ama y,ne başarılı olmadı

Kapalı Hesap (154666)
20-06-2011, 13:42   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

İlgili, microsoft net framework programını kurmazsan atinin driverlerini kurmada sorun yaşarsın.

arr66
20-06-2011, 19:52   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
İlgili, microsoft net framework programını kurmazsan atinin driverlerini kurmada sorun yaşarsın.

teşekkürler bide şimdi onu deniyeceğim

arr66
20-06-2011, 21:15   |  #7  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  

denedim yine bir şey olmadı driver sözde yükleniyo driver yükleniyo derkende ekran kartını algılayıp yüklemeiyo normal bir şekilde yükleniyo hiç bir şey değimiyo

Kapalı Hesap (154666)
20-06-2011, 23:27   |  #8  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Aynı sorunu ben 1 sene önce yaşamıştım. Driver cd sindeki net framework 2 yi kurduktan sonra düzelmişti.
Yanlız bu netframework ü dışardan yükleyince kabul etmiyordu. illa atinin kendi cdsi olacaktı.
Bilgisayar tamircilerini dolaşıp sen de benim gibi bu driver cdsini 3-5 liraya temin edebilirsen sorun çözülür belki.

meaninglessnames
21-06-2011, 14:15   |  #9  
Üye
80 mesaj

windows 7 started fln mı yoksa ultimate mi kullanıyorsun bunuda söyler misin ? ayrıca anakartın chipset'ini kurmadıysan onuda kurup dene.

prison
21-06-2011, 20:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

Arkadaşım boşuna uğraşma aynı sorun bende masaüstü pc de oldu MSI anakart ve ati x1650 512 E.K vardı.
Xp de sorun yok ama iş Win 7 ye gelince ne yaptımsa olmadı.E.K nı çıkarıp onboard a takıyorum noproblem kuruyor Win 7 yi ama E.K nı geri takınca açmıyor bile.Ben buna uyuşmazlı sorunu diyorum.Benim İst ümraniye de Pc ve uydu sistemleri üzerine dükkanım var.Boşuna Win 7 ile uğraşma derim.Çünkü uyuşmazlık sorununun bir çözümü yok.Kolay gelsin..

arr66
21-06-2011, 20:47   |  #11  
OP Taze Üye
8 mesaj

valla ultimate kullanıyorum chipset kurulu tüm güncelleştirmeler tamam bir tek ekran kartım problemli bütün herşey kurulu süper çalışmakta laptop byron marka biliyosunuz bu firma zamanında iflas edip kapattı bu yüzden sitesi falanda yok ben bu laptopu 4gb ram ve T5600 işlemici ile güçlendirdim ekran kartı x1600 pro 512 mb lık xp den w7 ye geçmememin sebebi ekran kartından vermesi gereken gücü vermiyodu son driverları falan yüklü olmasına rağmen bende w7 ye geçiyim dedim ama burdada ekran kartı driverını bir türlü kuramıyorum acaba ekran kartında bir arıza olabilirmi bu yüzden nazlanıyo olabilirmi

arr66
21-06-2011, 20:52   |  #12  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: prison  
Arkadaşım boşuna uğraşma aynı sorun bende masaüstü pc de oldu MSI anakart ve ati x1650 512 E.K vardı.
Xp de sorun yok ama iş Win 7 ye gelince ne yaptımsa olmadı.E.K nı çıkarıp onboard a takıyorum noproblem kuruyor Win 7 yi ama E.K nı geri takınca açmıyor bile.Ben buna uyuşmazlı sorunu diyorum.Benim İst ümraniye de Pc ve uydu sistemleri üzerine dükkanım var.Boşuna Win 7 ile uğraşma derim.Çünkü uyuşmazlık sorununun bir çözümü yok.Kolay gelsin..
teşekürler artık diyorum bir kaç gün daha dursun bi çözüm tredi türedi yoksa xp ye tekrar döncem xp de sorun yok demişin ben bu ekran kartı ile flight simulatör oynamaya kalktığımda ekran kartı sıçıyodu açıkcası ama benim pc nin özeliklerinden daha kötü olan pc ler çok daha başarılı sonuç alıyodu neden , sen ekran kartından memnunmusun oyunlarda

meaninglessnames
22-06-2011, 01:11   |  #13  
Üye
80 mesaj

benım basıma buna benzer bir şey gelmişti..bu arada kusura bakma laptop oldugunu sımdı fark ettim...bende amd nın kendı sıtesnden ındırıyordum ve olmuyordu bi türlü:) bende başka marka bir laptop ın vga drıverını kurmuştum. ama aynı model olanı. sende istersen bir araştır.

arr66
22-06-2011, 01:17   |  #14  
OP Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: meaninglessnames  
benım basıma buna benzer bir şey gelmişti..bu arada kusura bakma laptop oldugunu sımdı fark ettim...bende amd nın kendı sıtesnden ındırıyordum ve olmuyordu bi türlü:) bende başka marka bir laptop ın vga drıverını kurmuştum. ama aynı model olanı. sende istersen bir araştır.
onuda denedim genelde asuslarda atinin ekran kartı olduğu için onun istesinden indirip kurmayı denedim yükleme yapıyo ama akran kartı bir türlü o driverı algılamıyo aca ekran kartının kendisinde bi arıza olabilirmi çünki xp yüklüyken flight simulator oynarken daha eklenti falan kurmadan çok düşük ayarlarda bile oyundaki frame bir anda durduk yerde 1 lere iniyo ve takılmaya sebep veriyo hadi atinin flight simulator ile bir türlü anlaşamamazlığı var ama bu kadar olmuyo die biliyorum

prison
22-06-2011, 20:17   |  #15  
Yıllanmış Üye
585 mesaj
Alıntı: arr66  
teşekürler artık diyorum bir kaç gün daha dursun bi çözüm tredi türedi yoksa xp ye tekrar döncem xp de sorun yok demişin ben bu ekran kartı ile flight simulatör oynamaya kalktığımda ekran kartı sıçıyodu açıkcası ama benim pc nin özeliklerinden daha kötü olan pc ler çok daha başarılı sonuç alıyodu neden , sen ekran kartından memnunmusun
benim bu sorunum 2 sene önceydi ve ozaman  xp de COD 4 ü orta seviyede rahatlıkla oynuyordum.Zaten aldığın anakart ta çok iyi bir kart değil zaten biliyormusun bilmiyorum.Ben normalde 800 900 tl lik pc isteyenlerde kullanıyorum o anakartı..illaki win 7 kullanıcam birazda son nesil oyunları düşük seviyede olsada oynamak istiyorum diyorsan 150-200tl lik bir E.K almanı tavsiye ederim..yok elimdeki ile idare edicem diyorsan ozaman XP ye devam.Ve ayrıca diğer kötü pc ler demişsin iyi perormans alıyor anakartını kurup temiz bir xp yükleyip  BU ADRESTEN oyun performansını denetlemeni tavsiye ederim..

prison
22-06-2011, 20:21   |  #16  
Yıllanmış Üye
585 mesaj

BU arada şu andaki sistemim

Asus m4a88td-m-evo
amd phenom II X555 B.E 3.2
2 gb ram
asus ENGTS 450 directcu 128 bit 1 gb

ve bütçeme göre çok memnunum..

arr66