Çin de SMS'e de yasaklama geldi!

CHIP Online
16-06-2009, 18:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Spam çılgınlığına dur demek isteyen Çin hükümeti, SMS gönderimine sınırlama getiriyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/cin- ... ma-geldi_13353.html

Resimlerle: Çinliler bu kez Örümcek Adam'ı cep yaptı!

Çin hükümeti, cep telefonlarından gönderilen SMS yani kısa mesajların sayısını sınırlamaya karar verdi.

Geçtiğimiz Cuma günü devlet kanalından yayınlanan açıklamaya göre, cep telefonlarından gönderilen ve spam olarak da tabir edilen SMS'lerin önüne geçebilmek için, Çin hükümeti gün içerisinde bir kullanıcının cep telefonundan gönderebileceği SMS'leri belirli bir rakamda sabitlemeyi planlıyor.

Yığınla gelen İngilizce dersi reklamı, sahte vergi faturaları ve benzeri içeriğe sahip SMS'lerin önüne geçmeyi düşünen Çin hükümeti, bu bağlamda bu spam mesajları sona erdirmek için Çin'in üç ana cep telefonu operatörü olan China Telecom, China Mobile Ltd ve China Unicom ile bir anlaşmaya imza attı.

Yapılan bu anlaşmanın ardından Çin sınırları içerisinde sadece bir saat içinde 200'den fazla SMS gönderilmesine imkan tanınırken, bu rakam bir gün içerisinde en fazla 1000 SMS ile sınırlı olacak.

Hatfasonları ve tatil günlerinde ise bu rakam bir saat içinde 500 SMS, bir gün içerisinde ise 2000 SMS olacak.

Tüm konu: Çin de SMS'e de yasaklama geldi!

İzleyin: Firefox ile Çin işi Web!

Resimlerle: Çinliler bu kez Örümcek Adam'ı cep yaptı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce ülkemizde de benzeri bir sınırlamaya gidilmeli mi?

ilginch
16-06-2009, 18:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj

bizde spam sms var mı? hiç karşılaşmadım..

Ahmet Ertuğrul
17-06-2009, 00:56   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Var. Aslında genelde bunlar için gönüllü oluyoruz kendimiz. Tabi bunlar reklam amaçlı olanlar. Yanlış bilgi içeren ya da e-posta kutusunda görebileceğimiz türden ugun olmayan içeriktekilerden hiç görmedim ben de.

freekays
17-06-2009, 02:02   |  #4  
freekays avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

çinliler de bi acayip yav nüfus filan bizim doğulular halt etmiş aamların yanında

1.5 milyar insan aynı anda bi gaz çıkarsa tamamdır :D

Cochineal
17-06-2009, 03:59   |  #5  
Yeni Üye
24 mesaj

Almanyadada spam olmuyor. Ayrica bir saatte 200 mesaj mi atilir spam oldugu zaten cok belli olur.

Hiper£l£v£nKids
17-06-2009, 10:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

Günde 1000 SMS Kahkaha.Benim yeri geliyor, hiç SMS atmadığım oluyor :D