Çin Malı iPhone Test

Erhan Tiryakioğlu
27-03-2010, 23:52   |  #1  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

İyi akşamlar Chip Online.
Sağlık ;
Bu gün saat 16:10 gibi arkadaşıma gittim ve Çin malı iPhone aldığını gördüm yoldan geçerken uğradığım için 20-30 DK kalabildim ve ilk 15-20 DK elimde kaldı iPhone ama bir şey farkettim elime aldığımdam 5 Dakika sonra kulaklarım yavaş yavaş ısınmaya başladı ve bu arkadaşımı akşam bize davet ettim ve belki oyun yükleyebiliriz dedim o da tamam dedi ve saat 22:00 gibi bizim evdeydi bir taraftan oyun ararken telefonu elime aldım ve 3-4 DK sonra kulaklarım ısınmaya başladı ve bu Çin malı iPhone'un zararlarına bakarken gördüklerim aklıma geldi onlar şunlardı ;

Alıntı :
Çakma ürünlerin SAR değeri hakkında sana bikaç bilgi ;
# Çin malı bu ürünlerin malzeme kalitesi kötüdür
# Bu ürünlerin hepsi aşağı yukarı aynı özelliklere sahiptir
# Bu ürünler genellikle resmi bir imei'ye sahip değillerdir
# Genellikle kaçak yollarla ülkemize girmektedir
# Taklit olan ürünlerin hiç bir şekilde orjinalleri ile alakası yoktur
# Çoğunda geçerli bir işletim sistemi bulunmamaktadır.
# Java desteği bir çoğunda yoktur

KISA VADELİ ZARARLARI (24 saat):

�Görüş alanında daralma.
�Kalp rahatsızlıkları.
�Kalp pilinin bozulma riski.
�Hafıza zayıflaması ve beyin tümörü riski
�Yoğun stres ve yorgunluk hissi.
�Kalıcı işitme bozuklukları.
�Konsantrasyon ve dikkat bozulması.
�Embriyo gelişiminin zarar görmesi.
�Kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma
�Kadınlarda düşük riskinin artması.
�İşitmede geçici aksaklıklar oluşması.
�Kan hücrelerinin bozulması.
�Bas ağrıları ve sersemleme
�Bağışıklık sisteminin bozulması.

UZUN VADELİ ZARARLARI (10 yıl):

�Yüksek tansiyon.
�Genetik yapının bozulması.
�Sperm sayısının azalması.
�Beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri.
�Cilt kanseri.
�Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.

Dipnot ;
SAR nedir?

SAR (Specific Absorbation Rate) özgül soğurma oranı, kilogram doku başına yutulan elektromanyetik gücü gösterir. Canlılarda SAR değerinin ölçülmesi için (akupuntur iğnelerine benzeyen) küçük, ince antenlerin doku içerisine sokularak elektrik alan değerinin ölçülmesi gerekir. Bunu hiçbir canlıda yapamazsınız. Bu nedenle, günümüzde SAR değeri ya elektriksel özellikleri insana EM olarak benzeyen robot lar kullanarak laboratuarlarda ya da bilgisayarda matematiksel modellerle elde edilmekte.

Yani kısaca cep telefonları bazında SAR bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür. İşte bu yüzden cep telefonlarının SAR değerleri aslında çok önemlidir. Çünkü cep telefonları hepimizin artık günlük vazgeçilmez bir unsuru olmuş, yanımızdan ayırmadığımız bir uzvumuz olmuştur nerdeyse.

Ve bunlar aklıma geldikten sonra arkadaşımıda uyardım ve oda "Bunu satacak birini bulalım dedi" bende "Aldığın yere geri verelim" dedim oda tamam dedi geri vereceğiz inşallah.

Ben pek sağlığıma dikkat eden birisi değilim ancak anında etki tepki yapan bir şeydi bu Çin malı iPhone "BİR DAHA DOKUNMAM"

Gelelim kullanımdan edindiklerime : Dokunmatiği orjinal iPhone'a yakın olsada iPhone'u eline alan biri hangisinin gerçek iPhone dokunmatiği olduğunu çok rahat fark eder.
Boyutları gerçek iPhone'dan daha küçük.
Kameranın VGA olduğunu sanıyorum ama üzerinde hiçbir şey yazmıyor ve bende kutusuna bakmadım.
Ses çok fazla çıkmasına rağmen hiç mi hiç net ses vermiyor sadece Tiz ses çıkıyor.
Fotoğraf-Video çekerken 4x zoom yapınca neyin ne olduğu belli olmuyor pixel sayılabilir şekle giriyor.
 Telefonun mesaj sesi değiştirilemiyor (En azından ben yapamadım :|)

Yani bu ikinci el ve sıfır telefon satan sitelerdeki bilemem ne iPhone'da olmayan özellik çin malında tarzı şeylere kanmayın en azından sağlığınızı bozmayın gidin 3310 kullanın daha makbul geçer ( :

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 07 Eylül 2010 13:35
hamann7725
28-03-2010, 00:10   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
1,837 mesaj

işte en önemli noktalardan biri budur.Telefon alırken bluetooth kamera wifi gibi özelliklerden önce SAR değerine bakarım.Bizim insanımızın umurunda değil.Herkes kendine yapar.Yeniliğe bilgiye açık insanları uyarıyorum ve bazen işe yarıyor bazılarıda hiç tınlamıyor.Bulunduğum ortamlarda SAR konusu açılınca çoğu kişiyi bilinçlendirdim hatta telefonunu değiştirmesinde bile yardımım dokundu.O yüzden buna dikkat edin arkadaşlar.Sağlık gittikten sonra bi anlamı yok....

EbRaR ErDeM
28-03-2010, 00:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,217 mesaj

Vay be... Bilgilendirme için sağolun.

Karub
28-03-2010, 00:26   |  #4  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Güzel bir bilgi verdiniz... Çin malına hayır!..

Erhan Tiryakioğlu
28-03-2010, 20:25   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Rica ederim...

Kapalı Hesap (158417)
28-03-2010, 21:52   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj

Woow ilginç gerçekten 
Teşekkürer...

Erhan Tiryakioğlu
28-03-2010, 22:14   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Bunlara dikkat etmek gerek en iyisi para biriktirip ojinalinin ikinci elini almak : ) 750 TL : )

TnDnmz
28-03-2010, 23:07   |  #8  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Sağol bilgi için!

Erhan Tiryakioğlu
01-04-2010, 20:45   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
4,716 mesaj

Herkese rica ederim, belkide kimse bu sar değerlerine bakmıyordu bende biraz araştırmasam bende sar değeri yüksek çakma iPhone kullanıyor olabilirdim..

koramiral
12-07-2010, 17:11   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

slm arkadaslar bende açıkcası çok paralı biri olmadığım için bu çakma i phondan alıp kullanmak istedim tarz olarak boyut ebat herseyi aynı ancak bu çin malları sistem içerik herseyiyle aynı bütün çin modelleri duvar kağıdı radyo çaları falan hepsi aynı yani aldığımız zaman bu çin mallarını sadece kasasına o kadar para veriyoruz yazık ve bu çakma iphonu çok büyük hevesle almıstım çünkü satıcı neredeyse bire bir demisti baya kullanıdım tabi orjinalini hiç dokunmadığım için baya güzel gelmisti ancak 1-2 ay sonra arızaları ortaya çıkmaya basladı sarj sorunu cvp çağırlıarı görememe arayan kayıtlı olduğu halde isim çıkmaması ve ayrıca çok kötü baş ağrısı yaptı biraz araştırdım sar değerlerinin yüksek olduğunu farkettim bende acil olarak parasına bakmadan ince düzgün bi telefon aldım ve birde orjinal ipod toch ikisinide kullanıyorum birini telefon niyetine diğerinide i phonenin tüm içeriğini kullanmak için toplanmmı 170 ipod aldım çakmayıda değerinde bi telefola değistirdim toplam 300 bile değil :) tavsiye ederim sizde böyle yapabilirsiniz

Kapalı Hesap (172709)
14-07-2010, 00:33   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

iPhone orjinalinden hayir yok kopyasida hayir olsun
((( cin malina hayir ))) ama iphone cinde uretiliyor vede bircok elektironik malzeme cinde
uretiliyor suan bile kulandigimz cogu bilgisayar tv ceptelefonlari mp3 muzuk calarlar yani
Adan zeye kadar her elektironik malzemade cin mail yani ((( cin malina istemedende Evet diyoruz ))
((((  vede cin malina Evet ))))