Çinliler'in yeni hedefi: HTC Touch Diamond

CHIP Online
18-10-2008, 11:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

HTC Touch Diamond taklitçilerin gözdesi oldu. Çin yapımı DaxianX600 göreni hayrete düşürüyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Cinl ... h-Diamond_9181.html

Resimlerle: Çin malı taklit telefonlar: Ünlü modellerin klonları

Çin'de iddialı bir HTC Touch Diamond taklidi ortaya çıktı. Hatta TouchFlo arayüzü ve orijinal HTC logosu bile taklitçiler tarafından kopyalandı. DaxianX600 ismindeki telefon orijinaline ihtilafa düşürecek derecede benziyor. Çift-SIM kart desteği ile beraber geliyor, 101 x 54 x 14 mm ebatlarında ve 110 gram ağırlığında.

GSM şebekesiyle çalışıyor
Diğer Asya kökenli ürünlerde olduğu gibi DaxianX600 sadece iki GSM frekansını destekliyor. Ayrıca telefon 1 Megapiksel kameraya, MP3-, MP4-, WAV- ve AMR dosyalarını oynatabilen bir müzik çalara sahip. FM radyo da eksik edilmemiş. Kullanılan işletim sistemi hakkında bir bilgi yok. Telefonun fiyatı yaklaşık 94 dolar. Orijinali içinse şu sıralar 580 dolar talep ediliyor.

Tüm konu: Çinliler'in yeni hedefi: HTC Touch Diamond

Resimlerle: Çin malı taklit telefonlar: Ünlü modellerin klonları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çin'den gelen taklit telefonlar ucuz telefon arayanlar için nimet mi, sağlık için büyük tehlike mi?

Fattur
18-10-2008, 18:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Sağlık için büyük bir thelike olduğunu sanmıyorum...

politek
23-10-2008, 22:40   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Çift hatlı telefonların incelenmesi (ve hatta yasaklanması!)gsm operatörlerince desteklenen bir olgudur.Tamamen kar amacıyla olduğunu düşünüyorum. Yan ürün olarak gerçekten diğer gsm telefonlarından daha fazla ışınım yaptığı ve tek hatlılarda dahil hiç bir modelin ciddi bir test aşamasından geçmediği ve bu nedenle üzerlerinde sağlık açısından bir inceleme başlatılmasını çok olumlu buluyorum.