"click me !!! belası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
internet
30-04-2004, 23:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

selam arkadaşlar ben internet cafe işletmecisiyim pc lerime click me diye bir bela bulaşmış adware  ve spy denedim olmadı pc resetlendikten sonra tekrar geliyorlar baş belaları msconfig de yok regedit ten de sildim ama olmuyor bir türlü silinmiyor .. bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edermisiniz ..teşekürler

Swat_Man
01-05-2004, 00:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Merhaba Böyle bir çok topic Bulunmaktadır biraz formu gezersen bulursun ama ben yinede yardımcı olayım sana.
İlk Başta C'ye gir orada ufak bir program var ya virüstür yada dialerı kuran programdır.Bu Programı Silsenizde Kalkmayacaktır.Hemen CTRL>>ALT>>DELETE Yapıyorsunuz.İşlemlere geliyorsunuz oradaki programı bulup işlemini sonlandırın artık otomatik kurmayacaktır.ve ne kadar tüm dilaler ve click me dosyalarını kaldırıp silin.Son Kez Ad-aware Programından geçiriniz.Bu Kadar...
Çözemessen Bana PM At Yeter...
Kolay Gelsin....

M@XToR
02-05-2004, 01:46   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

Birinci msconf'gle beya system mechanic gibi bir programla acilisi temizle.. Sonra RL>>ALT>>DELETE  yap yabanci calisan programlari kapat sonra Program Files icine bak orada dialer adli klasor vardir onu sil.My Network Places e sag tikla ozelleiklerinde baglantiyi kaldir Regeditlede olur ama dikkatli ol

internet
02-05-2004, 23:08   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

arkadaşlar yardımlarınız için teşekürler deneyecem umarım çözüm olur ...

Banned
08-05-2004, 18:49   |  #5  
Banlandı
1,133 mesaj

Yapılacak işlemleri sırasıyla sana yazıyorum.

1. Click Me Yazan dosya nerede onu bul. Özelliklerine gir ve uzantı nereye gidiyor ona bak sil onu.
2. Başlar>Çalıştır'a msconfig yaz ve windows update secenegini kaldır. çünkü bu yazılım kendisini windows update göstererek devreye giriyor.
3. System mechanic ve addware ile sistemini scan et.

hayırlı olsun bunlardan kurtuldun