cobol ve lisp

OBA
06-02-2007, 22:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,757 mesaj

cobol ve lisp için derleyici lazım. nette bulduklarım xpde çalışmıyor. 3.1 için yazılmışlar. cobol için xp uyumlu open cobol ü indirdim oda kaynak dosyası çıktı. c++ derleyicim çalışsa exe yapacam ama visual c++ yüklenmediği ve borland c++ de biraz eski kaldığı için derleyemiyorum. lisp de ise durum daha vahim. açık kaynak kodlu Common Lisp Application Builder falan var ama hikaye oda. iyi bir derleyiciyi nerden bulurum bilen birisi varmı?

destkop
08-02-2007, 20:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

ocobl derliyeceğim diyorsun... DEV-C++ ı deneyebilirsin oda güzel. derlemek için bi dene istersen

OBA
09-02-2007, 02:04   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

aman bana dev c demeyin. c ile uğraşmak isteyenler uzak durmalı. daha kurduğum gün dayanamayıp sildim. c için intel en iyisi gözüküyor ama oda illa ms visual c de yüklü olcak diyo.( niye mac sürümünün istemediğini merak ediyorum)neyse c yi bi şekilde halletmeye çalışacam. cobola gelince. cobol la ilgili kod örneklerini görünce baya bir heyecanlandım. sürekli division yazmayı saymazsak çok kolay. lisp i nette okuduğum bir yazıdan dolayı ilgimi çekti. http://www.fazlamesai.net/index.php?a=article&sid=2671  adresinde detaylı bilgi mevcut ve nasa lispin ileri versiyonlarını kullanıyor diye de duydum.

bu arada Python için hangi derleyiciyi kullanıyorsun. bu sorunlarımı hallederken Python ada bakayım bişöyle dedimde :)

destkop
26-02-2007, 12:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
558 mesaj

python için python kullanıyorum Kahkaha www.python.org tan python 2.5 i indirebilirsin. birde neden python varken lisp gibi bir dil kullanmaya çalıştığını anlamadım

toonami
30-04-2007, 11:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
120 mesaj

birçok link i var hangisi tek bir link ver sen faydalansak