Çocuğum için Oyun Terapisi (Ankara)

aycauzel-ankara
14-11-2018, 13:24   |  #1  
aycauzel-ankara avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Merhabalar,

İletişim bozukluğu yaşayan ( göz teması kuramama, konuşmada tekleme) çocuğum için oyun terapisinin faydalı olabileceğini öğrendim. Muayene için önce devlet hastanesi gittim fakat oradan anladığım kadarıyla özel bir klinik ya da gelişim merkezinde yaptırmak daha faydalı olacak. 

Bunun için tavsiye edebileceğiniz herhangi bir yer var mı? Lokasyonum Ankara.

Son Düzenleme: aycauzel-ankara ~ 14 Kasım 2018 13:29 Neden:
Okkespasa
14-11-2018, 13:33   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

Merhabalar,

Çocuğunuz kaç yaşında ?

aycauzel-ankara
14-11-2018, 13:34   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

2.5 yaşında

Okkespasa
22-11-2018, 09:51   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Çocuğunuzun yaşı oyun terapisi için erken olabilir. Ama bu konuyu bir uzmandan öğrenmeniz daha doğru olur. Benim bildiğim kadarıyla 3 yaşını doldurması gerekiyor;

"Çocuklarla oyun terapisi özellikle, 3 ile 12 yaş arasındaki çocuklarla psikolojik çalışma yapılırken sıklıkla kullanılır. Tipik bir oyun terapisi odasında küçük bir kum kutusu, kuklalar, bebekler, arabalar, hayvanlar, mutfak malzemeleri, doktor seti, küçük insan figürleri, kağıtlar ve boyalar bulunur."  Kaynak :https://www.esgkisiselgelisim.com/oyun-terapisi/

Ben geçen sene göz teması kurmada sorun yaşayan çocuğum için oyun terapisi desteği aldım. Ankara'da Turan Güneş üzerinde ESG Kişisel Gelişim. Burada Eylül Hanım vardı çok yardımcı olmuştu.  Gittiğiniz zaman bana mesaj atarsanız kendisini arayıp fiyat konusunda yardımcı olmasını isteyebilirim. Gerçi kendisi de baya kolaylık sağlıyordu. İş yapış tarzını çok beğeneceksiniz. Seansları kesinlikle 45 dakikadan kısa tutmuyor. Çocuklar ile de güzel ilişki kuruyor.