codec i silinmiş video ya codec yüklemek ?

CAUTION
17-01-2008, 18:24   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

merhaba
küçük bir belgesel çalışmam oldu ve kaydını yedeklerime attığımı sanarak sildim ve geri dönüşüm kutumdanda sildim .
daha sonra izlemek için yedeklerime baktığımda bulamadım.
sonra o kadar uğraşımın  küçük bir hata ile boşa gittiğini anladım ,ama geri döndürmek için araştırmaya başladım.
recovery my files ile geri getirdim nihayet video mu
ve sevinerek açmaya kalkıştığımda açılmadı
k-lite coed pack 1.58 kurulu ve realmeadia quicktime ve hemen her türdeki avi formatlarını açabiliyorum telefon ile çekilen dosyala hariç
herneise sadece eminimdim bir codec problemi olmadığını.
ve çektiğim video da avi formatında divx 5.0 bundle codec lendirilmiş  bir kayıt idi.

hemen gspot 2.52 versiyonunu indirdim ve video da sorun oldugnu anladım nitekim ..

şimdi bu codec i bozulmuş video mu  nasıl düzeltebilirim ?
daha doğrusu codec i bozulmuş olan video ma nasıl codec yükleye bilirim yana nasıl denir kodlıyabilirim ?
umarım yardımcı olabilirsiniz

CAUTION
17-01-2008, 18:27   |  #2  
OP Taze Üye
11 mesaj

araştırdım bu konuyu ama sanırım ingilizcemin yetersiz olmasından pek birşey bulamadım halada aramaya dewam ediyorum acaba kodlayıcı bir program varmıdır diye.
teşekkür ediyorum şimdiden şiddetle bekliyorum yardımlarınızı.

Sympathique
24-01-2008, 14:42   |  #3  
Üye
62 mesaj

gom player ve vlc player kullanarak dosyayı açmayı deneyin...özellikle de gom player .avi dosyaları hasarlı bile olsa açma da çok başarılı..videonuzda hasar çok yoksa..Çözüm yerine bir önerim olacak...(tabi bunu videonuzun kopyasını alarak deneyin:D.. )videonuzu başka formatlara çevirin..örneğin mpeg.. bi de kullandığınız k-lite codec pack güncel değil..