ÇOK ACELE yardım!!!hdd sorunu!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Quatro
18-02-2004, 16:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yeni üye oldum çok yardımınıza ihtiyacım war.Kısa keserek konuya geçiyorum...
    Bende 20 GBlık ve 3GBlik 2 hdd wardı.Ben bu 20GBliği uzun zaman önce 3 parçaya böldüm we bunlarda 1' bi kaç hafta önce görünmez oldu.Sonra bende hatayı düzeltmek amacıyla ;(adını tam hatırlamıyorum)partition edition'dı galiba we bu programda bütün bölümleri görebiliyordum ama 1 tanesi hala çalışmıyordu.Sonra bunu düzeltmeye çalıştım ama yapamadım we aptallık edip FAT32 olanı NTFS'ye çevirmek için CONVERT'e bastım.Bir süre beqledim ve sarmaya başladı ama biraz sonra onu yarıda bıraktım yani iptale bastım ve makineye restart attım.Açıldığında bu işlemleri yaptığım bölümdeki dosyaların çoğunun yok olduunu gördüm.Fakat işin garip tarafı hafızasında bi değişme olmadı.Bu dosyaları nasıl geri getirebilirim ya da getirebilirmiyim???Çünkü o bölümde çok çok önemli dosyalar wardı...Yardım ederseniz çok teşekkür ederim....

hasanyasin
18-02-2004, 18:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

NTFS'e çevirme işlemini yarıda kesmen çok yanlış olmuş. Dosyalarına ulaşman mümkün olmayabilir. Ulaşabilirsin de belki; ama bunun için öğrenmen gereken öyle çok şey var ki...

Şimdi o sorunlu bölümde halen okuyabildiğin dosyalar varsa onların da yedeğini al. Sonra da zor bir karar vermen gerekiyor. NTFS'e dönüştürme işlemini yeniden başlatabilirsin. Bu bir ihtimal [pek de yüksek olmayan bir ihtimal bu] dosyalarını kurtarmanı sağlayabilir. Ya da harddiskler, dosya sistemleri vs üzerine öğrenmen gereken bir sürü şeyle uğraşıp, sonra dosyalarını kurtarmak için uzman araçlar kullanabilirsin. Ya da eğer dosyalar gerçekten önemliyse, veri kurtarma işinden para kazanan bir firmaya harddiskini teslim edebilir ve elini cüzdana atıp, rahatça arkana yaslanabilirsin...

karamurat
18-02-2004, 19:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

dostum işin zor.chip cdlerinde harddisk kurtarma programları var easy recovery gibi filan bir dene bakalım ama işin zor