Çok acil HAL.DLL hatası pc açılmıyor

predator1982
18-01-2009, 23:20   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
162 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarım açılışta ilk defa başıma geliyor WİNDOWS ROOT>SYSTEM32\HAL.DLL DOSYAYI YENİDEN YÜKLEYİN" yazısı çıkartıyor sistem açılmıyor, arkadaşlar böyle bir sorunu Xp CD sini takarak boot ettim R tuşuna basarak analiz yaptırttım ama gene aynı sorun geliyor, nasıl düzeltebilirim bu sorunu? BİOS tan anlamıyorum, lütfen yardım edermisiniz? İçerisinde birsürü döküman vardı yaaa:((Şaşkın

_cypher_
18-01-2009, 23:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

hal.dll harddiskle ilgili biseydi butun hdd bolumlerini sil tek bi bolum olusturup oraya kur windowsu sorun kalkar sonra partition magicle bolersin hdd yi

viking20
19-01-2009, 00:09   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

a)başka bilgisayardan o dosyayı flash a (veya cd ye)kopyala,kendi HDD ni başka bilgisayarda ikinci HDD olarak takıp(tanıtıp) belirtilen yere(C:\WİNDOWS ROOT>SYSTEM32) kopyala.
b)bilgisayarını knoppix veya pardus portable ile açıp, elzem dosyayı(flash\cd aldığın)gerekli klasöre kopyalayabilirsin.
c)HAL.DLL temini için ==> https://www.chip.com.tr/forum/eksik-dll-dosyasi_t86737.html
download(hal.dll)

burdan

d))
,ayrıca cd den onarma yapmayı deneyebilirsin.
http://forum.donanimhaber.com/m_15123263/tm.htm
e)Bu sorun boot dosyasının silinmesiyle veya değiştirilmesiyle veya harddisk sürücelerini kurcalamakla ortaya çıkıyor.Bu sorunun en kolay çözümü,Windows xp cd sini takıp onarmaya girdikten sonra şu komutu yazmak:
bootcfg /add
işletim sistemi hangi sürücüde ise ordayken yazın.Hepsi bu kadar.Eğer çözülmezse bootcfg yazın sonra çıkan seçenekleri kurcalayın.(alıntı).
Kolay gelsin.

Son Düzenleme: viking20 ~ 19 Ocak 2009 00:50
predator1982
19-01-2009, 01:17   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

tşk ederim yorumlrnız için format attım artık

Hasan Hüseyin
19-01-2009, 11:44   |  #5  
Üye
50 mesaj
viking20
a)başka bilgisayardan o dosyayı flash a (veya cd ye)kopyala,kendi HDD ni başka bilgisayarda ikinci HDD olarak takıp(tanıtıp) belirtilen yere(C:\WİNDOWS ROOT>SYSTEM32) kopyala.
b)bilgisayarını knoppix veya pardus portable ile açıp, elzem dosyayı(flash\cd aldığın)gerekli klasöre kopyalayabilirsin.
c)HAL.DLL temini için ==> https://www.chip.com.tr/forum/eksik-dll-dosyasi_t86737.html
download(hal.dll)

burdan

d))
,ayrıca cd den onarma yapmayı deneyebilirsin.
http://forum.donanimhaber.com/m_15123263/tm.htm
e)Bu sorun boot dosyasının silinmesiyle veya değiştirilmesiyle veya harddisk sürücelerini kurcalamakla ortaya çıkıyor.Bu sorunun en kolay çözümü,Windows xp cd sini takıp onarmaya girdikten sonra şu komutu yazmak:
bootcfg /add
işletim sistemi hangi sürücüde ise ordayken yazın.Hepsi bu kadar.Eğer çözülmezse bootcfg yazın sonra çıkan seçenekleri kurcalayın.(alıntı).
Kolay gelsin.
dediğin yöntem daha önce başıma geldi  formatla sorunu çözmüştük

predator1982
20-01-2009, 16:11   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
162 mesaj

bende formatladım işi tümden çözdüm, yorumlarınız için herkese tşk ederim....

Banned
21-01-2009, 02:58   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sevgili arkadaşlarım artık bazı şeyleri aşmak gerekir. Bildiğiniz üzere direk cd den çalışan hatta flaş diskten çalışan birçok yazılım, işletim sistemi var. Bir örnek ubuntu çalışan cd ler. Sitesine girdiğinizde ister indirip kendiniz yazdırıp kullanabilirsiniz isterseniz spariş verip bedavadan adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Diyelim böyle bir sorun mu oldu takarsınız cd nizi açarsınız sisteminizi eksik dosyalarımı yükleyeceksiniz, dosyalarınızı kurtaracamısınız, yedekleyecekmisiniz her ne yapacaksanız hem onu yapar hemde internetinize girer müziğinizi dinlersiniz. Eskilerde kaldı komutlarla uğraşmak bir dosya eksik diye saatlerce formatla sürücülerle program kurmalarla uğraşmak. En azından g host kullanıp onunla sistenii yedekleyip bu tür en küçük sorunda cd yi takıp eksik dosyayı veya sistemi komple birkaç dakikada geri yükleyebilirsiniz. Uğraşmayın artık bu tür sorunlarla.

emrefb95
26-01-2009, 22:14   |  #8  
Taze Üye
5 mesaj

ya kardeş benim sorun laptop'da
bende windows cd'si yok
ve hiçbir dosyanın silinmemesini istiyorum
nası güvenli kipte açıcam bilmiyorum
ve hiçbir dosyanın silinmemesini istiyorum
bi flash diske xp yüklendiğini duydum ama güveniyim mi
bilmiyorum
lütfen bi yardım

aklidenge
03-09-2009, 11:22   |  #9  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar benim pc de hal.dll hatası veriyor acılmıyor cd le format atayım dedim cd görmüyor ERD.Commander ile yapayım dedim oda olmuyor cd ye bir türlü ulaşamıyorum nasıl yaparım ark tşk...

Qromodynmc
03-09-2009, 11:37   |  #10  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

hal.dll hatası alanlar o windowsu unutsun,ama format atmasınlar,uygun windows cdsi ile varolan windows klasörünün içerisine yükleme diye bi seçenek vardır,bunu kullansınlar,ben hep böyle yaparım ve hiç sorun çıkmadı daha,hem dosyalarınızda silinmemiş olur.

dReaMscaPe`
04-09-2009, 20:40   |  #11  
Yıllanmış Üye
163 mesaj

aynı hatayı gecen sene bende de wermıstı bı r trojen hal.dll yi silmisti format atmak zorunda kalmıstım

sercanurul
24-01-2010, 03:04   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

arkadaşlar bendede bu hatayı veriyor ama düzeltemiyorum formatta atamıyorum cdyi takıyorum cd'den önyükleme için bi tuşa basın diyor basıyorum o hatayı gösteriyor gene güvenli kiptede çalıştıramıyorum ne yapmam fgerekiyor lütfen yardımcı olun deli olcam..

mavisakal93
25-12-2011, 14:09   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

ARKADASLAR HALL.DLL HATASININ  TAM VE KOLAY COZUMU ASAGIDAKI LINKTEDIR.
DAHA COK HATANIN COZUMLERI ICIN SAYFAMI BEGENMEYI UNUTMAYINIZ:)

-ARTAN