çok acil virüs pcimi ele geçirdi yardım plss?

S.W.A.T
23-11-2008, 23:36   |  #1  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,872 mesaj

arkadaşlar farcry2 crack indirdim ve virüslü çıktı şu anda pc kasıyor ve restart atınca masaüstü donup kalıyor mecburen elle manuel kasadan kapatıyorum bazende açılırken ekran sipsiyah kalıyor avast antivirüsü kullanıyorum ve bişi bulamıyor-- ad aware 2008 full scan yaparkende pc res atıyor ve anlattıklarım tekrarlanıyor acil yardım edin  nasıl kurtulucam bundanSoruSoruSoruSoruSoru

hamann7725
23-11-2008, 23:46   |  #2  
hamann7725 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,837 mesaj

eğer indirebilirsen eset smart security indir.ardından aşağıdaki dosyayı masaüstüne aç ve pc yi güvenli modda aç.scan dosyasını güvenli modda çalıştır.

Banned
23-11-2008, 23:56   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

eset değilde sen önce kasperin bir yerden deneme sürümünü indir önce onunla tarat daha sonra sana verdiğim programlarla taramaya devam et gerçi gerek kalmaz ama trojan ya da malware varsa garantili silersin.

bu programıda özellikle tavsiye ediyorum ben çok beğendim bilgisayarı bayağa temizleyip hızlandırıyor.

S.W.A.T
24-11-2008, 20:47   |  #4  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

ewet ad aware 2008 programını güvenli modda full scan yaptım ve trojen walware çıktı bide simgesi şeytan şeklindeydi sildim şu anda virüs görünmüyor  ama pc de bi enayilik var gene internet explorer açıyorum pc olduğu gibi kitliyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum bu arada avastı kullanıyorum bana önerebiliceğiniz sağlam program önerirseniz (oyun çok oynarım kasmasında :D)

Banned
24-11-2008, 20:58   |  #5  
Banlandı
5,024 mesaj

antivirüs olarak ben şimdi avira antivir kullanıyorum hem ücretlisi hemde free olanı çok iyi koruma sağlıyor.bu arada arkadaşım sana verdiğim programlarla tarama yaptınmı?

S.W.A.T
24-11-2008, 21:04   |  #6  
S.W.A.T avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

yok ama şu anda virüslerin çoğunu attım tek sorun internet explorer açılmıyor pc kitliyor onu çözmem lazım şu anda mozilla sayesinde netteim ama mozilla açıkken premium-live-scan diye bi site açılır kendi kendine setup fln yazıo sonra bende çıkıom kötü amaçlımı acaba:(

Banned
24-11-2008, 21:27   |  #7  
Banlandı
5,024 mesaj

güzel güzelde yok yazmışsın ben sana onları boşunamı önerdim sen beni dinlede verdiğim programlarla tarama yaptır o zaman sorunun düzelir.bilgisayarındaki avastı kaldırıp yerine avirayı kur.bu arada evet o site kötü amaçlı bilgisayarındaki adware virüsleri seni o sitelere bağlıyor.