Çok acil Windows 7 yardım arkadaşlar...

emrah2234
17-12-2015, 00:33   |  #1  
emrah2234 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Cümleten selamun aleykum arkadaşlar bizim abimle kullandığımız pc de 2 oturum var  abim askere giderken kardeşim pc yi bozmasın diye bizim kardeşimle kullandığımız oturumu standart oturum yapmış yani guest hesap ve yönetici olamadığımız için hiç bir şey yüklenmiyor abimin şifresini kırmadan onun oturumuna girebilme yönetimi var mı yada direk bizim oturumu yönetici yapma yöntemi var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim Windows 7 kullanıyorum bu arada.

Selim_C
17-12-2015, 01:24   |  #2  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj
Alıntı: emrah2234  
Cümleten selamun aleykum arkadaşlar bizim abimle kullandığımız pc de 2 oturum var abim askere giderken kardeşim pc yi bozmasın diye bizim kardeşimle kullandığımız oturumu standart oturum yapmış yani guest hesap ve yönetici olamadığımız için hiç bir şey yüklenmiyor abimin şifresini kırmadan onun oturumuna girebilme yönetimi var mı yada direk bizim oturumu yönetici yapma yöntemi var mı arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim Windows 7 kullanıyorum bu arada.

Öncelikle VeAlekümSelam. Sorunun için önce şunu birdene: 

Cmd'yi aç. Komut satırına (dikkatli bir şekilde) şunu yaz: 

net user administrator /active:yes ve Enter'a bas. Eğer 'Erişim engellendi' yazısıyla karşılaşırsan, vereceğim diğer sayfaları bir incele.

Ama eğer başarılı olursa, oturumu kilitle ve Gizli Administrator hesabına giriş yap. Ardından ister kendini yönetici yap, istersen abinin şifreyi kaldır, sana kalmış. 

Gizli Administrator hesabını kapatmak için (-ki mutlaka kapat, bir dahaki sefer lazım olursa kullanabilesin!):

net user administrator /active:no yaz ve Enter'e bas. 

Eğer bunlar işe yaramadıysa: 

Link 1  Link 2

İyi forumlar..

Selim_C bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Selim_C
17-12-2015, 18:17   |  #3  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj
Alıntı: mytekniker  
Ankara