Çok Acil Yardım Lütfen Disk Büyütme

arzuaydin
05-11-2012, 23:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

iyi geceler arkadaslar . siteyı cok gezdım arastırdım ama bulamamadım . yarına yetıstırmem gereken cok önemli sunum var. yardım edın lutfen ne olur :( pekde fazla anlamam ama .. sunum yapabilmem için yereldisk C de boş alan olması gerekıyor malumunuz. ama hiç boş alan yok en ufak bir jpg resım atıcak kadar bile!!! suan bilgisayarım>yönet>disk yönetimindeyım . (C:) 14,65 GB ve boş alan ise sadece 12,0 KB . OS (D:) ise Kullanılan alan 77,5 GB , boş alan ise 83,1 GB . 122,65 Gb Ayrılmış alan var . ayrılmış alandan yada D diskinden C ye yer açmam lazm . D ye tıklıyorum disk küçült simgesi aktif fakat büyültülcek yer yok gozukuyor. ki zaten C de de disk genişlet simgesi aktif değil . çaresiz kaldım yukarı tükürsem bıyık asagı tükürsem sakal sinirden ellerım tıtryıo suan laptopu kaldırıp atabilirim heran :S windows 7 kullanıyorum . acil yardımlarınızı beklıyorum sabaha kadar uyanık kalabilirm 0 uykuyla gideblrm ama yeterkı bu aksam halledebıleyım .lütfen yardım edın :(

Sistem Bilgilerim
murat5038
06-11-2012, 03:14   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

İlk önce ccleaner indir kur sonra temizlik yap sonra "Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Sistem" buraya gir ve burda sol köşede sistem koruması var ordan hangisinde açık yazıyorsa yapılandır yap ve sil seçeneğine tıkla ve okle baya bi yer açılcakdır.(Tabi sistem geri yükleme kapalı değilse).

Diğer yöntem partition magic manager gibi programlar ancak bunlar bilgisayarda dikkatsiz kullanımlarda sorun çıkartabileceğinden pek tavsiye etmiyorum.

ekran kartı
06-11-2012, 11:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,414 mesaj

Geç oldu ama C diskinden bir şeyler silsenize?

ibonov
08-11-2012, 20:51   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/ala ... ktarma_t254978.html

Buna bak