çok acil yardımlarınızı bekliyorum :( :(

DEMETFARUK
19-04-2007, 22:27   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

yeni dijital fotograf makinası aldım içinde birlikte gelen cd sini yükledim ve sürekli hata veriyor yeniden yükleyin diye yeniden yüklemek istiyorum ama denetim masasından programı kaldıramıyorum bide bilgisayara attıgı resimleri jpeg olarak kaydetmiyor  kendi cdsinde olan programın formatında kaydediyor ne yapabilirim lütfen yardım

egemengiga
20-04-2007, 00:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

marka ve model belirtirsen daha iyi yardimci oluruz. genelde USB aygitlar porta bagli degilken suruculeri yuklenmelidir. yukleme bitince bilgisayar yeniden baslatilmalidir. sonra kendine gelince cihaz porta takilir ve otomatik olarak bilgisayar donanimi tanir. bu sira takip edilmezse ozellikle SP2 yuklu olmayan XP lerde sorun cikartir. eger isletim sistemin XP degil de vista ise suruculerin vistaya uyumu olmayabilir. aslinda digital foto makinasini surucu yuklemeden de bagladiginda otomatik tanimasi, cikarilabilir disk olarak gormesi gerekirdi.

benersince
24-04-2007, 11:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

xp de fotomakinanı otomatik olarak tanıması gerekirdi ama  eger vista kullanoyorsan sürücü ister...birde cd yi kurarken bir şeyleri yanlış yapıyor olabillirsin fotograf makinaları nın hepsi japeg olarak çeker ve kayıt yapar tabi bunun yanında bazı formatlarıda destekleyenler vardır ama mutlaka japeg vardır foto menünden bunu ayarlayabilirsin .....fotograf makinen sd ms kartlı ise ozaman bir kartreader alıp direkt olarak kartan okutabilirsin