çok format atmak hddyi öldürür mü

Semih Özyurt
04-07-2010, 15:37   |  #51  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

aynen ukalalık yapmış

censez41
04-07-2010, 16:30   |  #52  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

Arkadaşlar hdd mekanik aksamı olan bir cihaz dır ve çok hızlı devirde çalışır bunun sonucu titreşimler oluşur ve mekanik aksam yıpranır. Anlıyacağınız hdd nekadar çok kulanırsanız o kadar ömründen gider format atmak hdd yi çok yorar ancak 9-10 gb lık bir oyunuda kurmak format atmak kadar hdd yi yıpratır.

Kapalı Hesap (236908)
07-05-2012, 16:56   |  #53  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
110 mesaj

arkadaşlar yıllar öncesi konuyu hortlatmak gibi olmasın ama fazla format bilgisayara zarar veriyor...
ömründen götürüyor..ilk günkü performnası vermiyor..ben şahit oldum 5 senedir kullandığım samsung ide 80gb harddiskimi yüzlerce kez formatladım ve harrdisk bozuldu..biraz dikkate alalım lütfen yanlış bilgiler vermeyelim...şimdiki harddiskmi de bazen 2 haftaya bir bazen de ayda bir formatlıyordum nasıl zararı olmaz..tabi olur....siz donanım sürücülerinizi ve ayarlarınızı kurcalamazsanız stabilite bozulmaz..kurcaladıktan sonra formatı basıyoz...yok oc yapıyoz sistem gitti yine formatla..bir harddiski 10 sene mi kullanmak istersiniz yoksa 1 sene mi seçim sizin...

setim
24-05-2012, 11:36   |  #54  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: öcal  
OSMAN KARDEŞ BAK ŞİMDİ SEN BU İŞLERDE YENİSİN GALİBA BEN BU SİTEYE YENİ ÜYE OLDUM AMA BU İŞERDEN COK İYİ ANLARIM BEN BU İŞLERİN EĞİTİMİNİ ALDIM O KADAR SIK FORMAT ATARSAN HARD DİSK YANAR YANİ COK ISINIR ANLIYORUSUN BİRAZ ARASTIRSAN ZATEN BU ORTAYA CIKARDI
=) çok güldüm ya valla =)  bebeye bak bide eğitim almış, hayırdır kardeş hdd yakmama eğitimimi aldın =)

Şimdi Öcal kardeşim, SEN GALİBA BU İŞLERDE ÇOOOOOOOOOOOKKK YENİSİN, BENDE SANA CEVAP YAZMAK İÇİN ÜYE OLDUM. FORMAT ATMAK HDD'Yİ YAKMAZ ÇOK BİLMİŞ KARDEŞİM. NASIL BÖYLE BİR KANIYA VARDIN BENDE ANLAMADIM. HERHALDE ERGENLİĞE GİRİŞ DURUMLARINDASIN KENDİNİ İSPATLAMA DİKKAT ÇEKME ZAMANLARI, HEY GİDİ GENÇLİK İŞTE =) HDD'YE FORMAT ATMAK HHD ASLA VE ASLA YAKMAZ, HDD YORAR YIPRATIR AMA YAKMAZ. YIPRATMAYIDA BAZI ÖZEL YAZILIMLARLA ENGELLEYEBİLİR HDD Yİ GICIR GICIR YAPABİLİRSİN. ONUN İÇİN GARİBAN,BU İŞTEN ANLAMAYAN KARDEŞLERİMİZİ ÇOK BİLMİŞLİK YAPIPTA YANLIŞ YÖNLENDİRME CANIM. BİLMİYORSAN ANLIYORSUN BİRAZ ARAŞTIRSAN ZATEN BU ORTAYA ÇIKARDI =)