Çok garip, PC'im kendi kendine restart atıyor

cyproman
06-01-2009, 15:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhabalar,
XP kullanıyorum...SP3 yüklü.
Deskstop Pc'min kasasının ön tarafında buluna USB girişlerine herhangi bi şey bağlasam(İphone, flash bellek, cam vs...), bilgisayarın önünden kalktığım zaman PC kendi kendine restart atıyor, ve bilgisayar açılmıyor. Ne zaman ki USB'den cihazı çıkartıyorum, o zaman hiç bi sorun kalmıyor..kime sorduysam 'olmaz böle bi şey kesin kalkarken bi yerlere dokunuyosun dediler'...arkadaşlar lütfen yardım...böle bi şey nasıl olabilir???? hiç bi yere dokunduğum felan yok...sandalyeden kalkıyorum, pc kendi kendine restart atıyor...
tkş...  

ihsantoyoglu
06-01-2009, 18:41   |  #2  
Üye
66 mesaj

valla benim aklıma gelen usb sürücüsünü tam kurmamışsın.anakartın driverinde usb sürücüsünü kur.düzelecektir.

YasarS
06-01-2009, 18:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bunun iki temel hatası olabilir.
1-Bilgisayarın işlemcisi yeterince soğutulamıyor ve işlem artınca ısı yükselip restat atıyor.Yada power arızalı olup yeterince güç sağlayamıyor sen işlem yapmaya başlayınca güç yetmezliğinden restat atıyor.Burda işlemci temizliği ve power kontrol edilmeli.
2-Donanım uyuşmazlığı sebebi ile çakışma yapıp resetleyebilir.

cyproman
06-01-2009, 19:33   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

iyide arkadaşlar bu sölediklerinizin benim sandalyeden kalkmamla ne alakası olabilir???

Vip_Bey
08-01-2009, 10:43   |  #5  
Yeni Üye
35 mesaj

Arkadaşım  kasayı  aıyorsun  ön banellerin takıldığı yerlere  bakıyorsun ordan usb kaploların  geliyordur. bunlar yanlış takılmışdır  aynı sorunu  benim çalıştığım yerde başıma gelmişti..Anakart ile gelen kullanama  klavuzunda daha  iyi bir bilgi alabilrisin  veya  servisine götürüp diyeceğini kelime bunun  ön usb ön  panellerini yanlış takmışsınız heralde  diyeceksi n...

Fatih_ARMAĞAN
08-01-2009, 10:48   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

aklıma tewkbişey geliyor kasanızda oluşan şase ve benzeri statik elektriklenmeden olabilir.

bilgisayarın yakınındayken sizden statik alıyor olabilir. bilgisayarınıza bağlı olan elektrik pirizini yenilemeyi deneyebilirsiniz.

ön usb lere bağlı olan kasa içindeki kablolarda elektriksel sorun olabilir kalkarken yaptıgınız en ufak titreşim statiklemeyi tetikleme olasılığı çok yüksek.

kasa içindeki tüm donanımları söküp yerine en stabil ve statiklemeden uzak bir şekilde yeniden birleştirebilirsiniz..

usb nin uzatma kabloları eğer yanlış takılırsa USB ler ya tamamen çalışmaz yada takar takmaz reset atar.

sorun tamamen kasa içersindeki elektriksel bir problemden ibarettir.

kasanızda oluşan şaseyi yok etmeniz gerekiyor..

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 08 Ocak 2009 10:55
cyproman
11-01-2009, 15:13   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

saolun arkadaşlar...bi bakalım napıcaz...

yagiz36
11-01-2009, 15:27   |  #8  
Taze Üye
6 mesaj

Sandalyede Sensör Falanmı Var :D