Çok önemli,herkeste eminim aynı sorun var

oksuz53
09-04-2011, 14:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Konuyu nereye açacağımı bilemedim kusura bakmayın.ben x64 destekli Win7 kurdum.C'nin içerisinde Program Dosyaları (x86) isimli klasör var ve ayrıca Program Files klasörüde var.

x64 destekliler Program Files klasörünün içerisine kuruluyor ve çalışıyor ama x64 ve x86 destekli katılımsız kurulumlar Program Dosyaları (x86) klasörüne kuruluyor ama hiçbiri çalışmıyor.

Örneğin K-Lite Mega Codec Pack 7.0.1 x64 x86 katılımsız kurulum olarak bunu kurdum ama Program Dosyaları (x86) klasörüne kuruluyor.ayrıca çalışmıyor,video açmak istedim,yol gösterdiğim halde açmadı.

Dolayısıyla Program Dosyaları (x86) klasörü bir işe yaramıyor,silmeye çalıştım ama silemedim,içerisinde kurulu olan çoğu programları sildim bir sorun çıkmadı.

ayrıca Jdownloader porgramını kurdum ama sadece Program Dosyaları (x86) klasörüne kuruldu ve çalışmadı.Ama ben bunu bu klasörden kesip Program Files klasörü içerisine yapıştırdım ve sorunsuzca çalşmaya başladı.

Ayrıca Winrar4 x64 x86 katılımısız kurulum olarak kurdum ve hem Program Dosyaları (x86) klasörüne hemde program files klasörüne kuruldu.Daha sonra Program Dosyaları (x86) klasöründen silip attım ve sorunsuz çalışmaya başladı.

sıkıntımı daha iyi anlatabilmek için örnek verdim.Saygısızlık ettiysem affedin bilmeyerek olmuştur.
ama ben bu soruna çözüm arıyorum.x86 programları buna kuruluyor ve çalışmıyor.O halde bu Program Dosyaları (x86) klasörünün C'de ne işi var.Kökten silmenin bir çözümü yokmu.

saygılarımla

saygılarımla.

rap1997
09-04-2011, 16:31   |  #2  
rap1997 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
737 mesaj

bnde win7 kullanıyorum 64 bit ultimate hiç bir sorun olmuyor