çokk acill

BetülL
05-09-2009, 16:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
156 mesaj

format attım ve artık d ve g sürücülerine giremiyorum.girmek istdiğimde de böyle bir ekranla karşılaşıyorum.ne yapabilirim??

GameRMan
05-09-2009, 16:34   |  #2  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

1- Bu sürücüleri C: yanında falan görebiliyomusunuz ?
2- Göremiyorsanız Görev yöneticisinden girip Sürücü lere baktıgınızda orada görebiliyomusunuz _?=
 Konuyu biraz açarmısınız *

Bilgisayarıma sağ tık, Oradan da disk yönetimine tıkladıgınızda sorunlu sürücüler gözüküyormu ?

Son Düzenleme: GameRMan ~ 05 Eylül 2009 16:36
Trance
05-09-2009, 16:39   |  #3  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

sanırım Format işlemi olmamış! ya işlem yarım kalmış ya da yanlış ayarda formatlanmış,
Bilgisayarıma sağ tıkla yönet  de ordan bak bakalım D ve G Bölümleri görünüyor mu?
Burdan da bölüm sil yapıp tekrar dan bölüm oluşturabilirsin ve  o bölümleri yenileyebilirsin tabi ardından temiz bi format şart.

BetülL
05-09-2009, 16:46   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
156 mesaj

disk yönetiminde görünmüyor :(

OSMAN BAĞÇEVAN
06-09-2009, 09:11   |  #5  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

öncelikle bunun düzeltmesi çok zor...içinde önemli bilgileriniz varsa bunu geri almakta bunun düzeltmesi kadar zor : ))

öncelikle işletim sisteminizin cd/dvd nizi boot ederek açın..sonrasında yerel diskleri gösteren ekrana geldiğinizde D sürücüsünü silip , tekrar yaratarak bunu düzeltme imkanınız var..ya da direk D ye sağ tıklayıp biçimlendir derseniz çözülebilir..

D nin içinde alabileceğiniz verileriniz varsa bunu yapmak için ,
pardus işletim sistemi cd niz var ise dosyalarınıza PARDUS ile ulaşmanız 80% , denemeye değer ,
bunun dışında :
fin and muont  programını bilgisayarınıza  yükleyin daha sonra bunu yüklediğiniz klasörle birlikte bir flash disk içine atın. (aşağıyı okuduktan sonra anlıcaksınız ne işe yaradığını )
Bilgi için;
http://www.findandmount.com/tour/

sonrasında mini xp  yi indirmeniz gerekiyor...indirdikten sonra bir  cd ye yazın.

mini xp : http://www.google.com.tr/#hl=tr& ... fp=5eec163bf4380442
 mini xp : Artık çöken windowsunuz yüzünden bilgi kaybetmeye ve ya nasıl alıcam bilgilerimi diye düşünmeye son.. CD den çalışan xp ile bilgisayarınızı hiç bir şey olmamış gibi açıp bilgilerinizi kurtarabilir.
bilgisayarınızı  bu cd den açın ve ulaşamadığınız dosyalarınızı başka bir yere kopyalayın. 
ama bu şekilde olmazsa  o dosyalarınıza ulaşamazsanız (zayıf bir olasılık) flash diskinize attığınız Find and Mount klasörününden FindAndMount.exe yi çalıştırın ve diskinizi seçerek tarama (scan) yapın. Tarama işlemi bittikten sonra seçtiğiniz ve ulaşamadığınız diske ait partition yazan yere çift tıklayın. Sizden sanal bir sürücü oluşturmanızı isteyecek. Onaylayın.
sonrasında ise ulaşamadığınız dosyalarının olduğu sürücüye gireceksiniz..bu işletimi windows da yapabilirsiniz ancak, dosyalarınızın kopalanması saatlerce sürer..mini xp ile bilgisayarınızı açtığınızda bu kopyalama işlemi sadece 1 -2 dk..
sonrasında ise bilgisayarı yeniden başlattığınızda ulaşamadığınız dosyalar karşınız da olacaktır..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 06 Eylül 2009 09:15
BetülL
06-09-2009, 10:12   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
156 mesaj

Çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz..

HActeX
06-09-2009, 13:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,275 mesaj

Göndermiş olduğun ekrandada görüldüğü gibi HDD nin bir kısmı yanmış olabilir