ÇÖKMEYİ NASIL KURTARABİLİRİZ?

HPQ-User
01-01-2009, 18:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mustafa ÇAKIR sormuş:
Bilgisayarımda ANTIVIRUS olmadığı gerekcesiyle CASPER proğramıyla birlikte verilen CD'den PANDA resimli Antıvırus'u yükledim ve o an proğram çöktüEkranda:Windows Logon sistem iflemi.......0x0000005 durumu ile beklenmeyen biçimde sistem kapatıldı yazısı göründü.Daha sonra proğram kurtarma CD'sinden kısayol yükledim.Daha sonra olmayan yazılımların bazılarını yeniden indirdim ve yükledim
      SORUM ŞU:Bilgisayarım açılırken harıltı ile açılıyor ve daha sonra normal sesine dönüyor.Bu bir arıza mı dır?Yüklemeden mi, çökmeden mi kaynaklanmaktadır?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Bilgisayarım Masa Üstü CASPER Windows Home.Kamera.hoperlör,yazıcı(HP Deskjet)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

piRe_
01-01-2009, 19:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

- Arıza olduğu ortada,
- Evet yükleme aşamasında da sorun olduğu anlaşılıyor. Ne yazıkki servisler baştan savma sistem yükleyerek bunu hep yapıyor.
- Pc nizde önemli dosyalarınız yoksa yada bu dosyalarınızı güvenli bir bölgeye taşıyarak, pc nizi yeniden ve doğru bir biçimde formatlayıp sistem yükledikten sonra güncelleyiniz.
- Yeterli tecrübeniz yoksa işçiliğine güvendiğiniz yada çevrenizden tavsiye edilen yetkili! kişilere götürünüz. (serviste çalışan elemanlara değil) Ve önemlisi bizzat pc nin başında bekleyiniz.

Son Düzenleme: piRe_ ~ 01 Ocak 2009 19:21
Banned
01-01-2009, 19:19   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

bu servis işi tamamen şans bence mesela ben bilgisayarım için servisi internette bulup aradım ve ummadığım şekilde iyi çıktı çok temiz çalışıyorlar.