COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatası

dj_myman
16-12-2009, 22:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
130 mesaj

merhaba arkadaşlar pc 2 sene oldu ancak  aldığım günden beri 6 7 defa format attım ancak en son format attığımdan beri sürekli COM Surrogate çalışmayı durdurdu hatası alıyorum ve bu durum canımı sıktı.nasıl düzeltebilirm.başka çözüm yollarınada baktım ancak sorun devam ediyor.
bende nero 8 yüklü .bu arada sp1 yüklemedim .
sorun raporumda bu yazıyor.
bu sorunu nasıl çözebilirm yardımlarınızı bekliyorum .
Download updates for Windows 
Your computer might be missing updates that can help improve its stability and security.
Go online to check for and install Important updates.

1. Click to go online to the Windows Update website
  2. In the left pane, click Check for updates. If any updates are found, click View available updates.
  3. Select all Important updates, and then click Install. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
    Note
    If you have turned on automatic updating, you might not see any Important updates listed. If this is the case, the updates have already been downloaded to your computer.

mustafa2116
17-12-2009, 22:16   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

bilgisayara yaptığının eklentiden yada yazılım yükelemesinden ötürü sanırım bir sisitem hatası oluşmuş.
eklenen sisitemi bulursanız sorun çözülebilir.
nezaman başladıysa hata o günden önceki günleri düşünün  sorunun kaynağını bulabilirsiniz.

dj_myman
22-12-2009, 13:16   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
130 mesaj

pc daha yeni format attım ancak yine aynı sorunu veriyor .... sinir olmaya başladım iyice ...
nasıl çözebilirim acaba

Süleyman.
22-12-2009, 13:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bütün güncelleştirmeleri alın diyor orada...

dj_myman
22-12-2009, 15:51   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
130 mesaj

sadece sp1 yüklemedim.diger bütün güncelleştirmeler tam

saylanx
20-04-2012, 11:48   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşım aynı sorun bende vardı internetin altını üstüne getirdim ama çözüm bulamamıştım şans eseri karıştırırken

herhangi bir resimde Sağ tık  -> Özellikler  -> (Birlikte aç kısında) Değiştir -> Windows Live Photo Gallery  -> seçim tamam  ->  tamam  deyip çıktıktan sonra sorun çözüldü.....

yani fotoğrafları windows fotoğraf görüntüleyicisi ile değil de Windows Live Photo Gallery ile açıyoruz....

İnş  yardıcı olmuşumdur...

aynen uyguladım şu ana kadar o hatayı vermedi

bu konuyu microsoft un bir yama ile çözmesi daha doğru olurdu ama çözüm UFUKUYSAL kardeşimize nasip oldu sen çokyaşa emi UFUKUYSAL kardeşim microsoft' tan daha zekisin