com surrogate hatası kesin çözüm.

proxymccasey
27-08-2009, 02:30   |  #1  
proxymccasey avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

arkadaşlar 2 gündür uğraşımın sonunda hatta forumun bu köşesine konu da açmıştım kimse ilgilenmiyor diye başlığı da anlayan yokmu yaptım mecburen neyse konuya dönelim..

herkezin bildiği gibi vistadaki com surrogate hatasının çözümü net ortamında genellikle neroya bağlanmış.

ya nero yüklü olmadan bu hatayı veriyorsa veya netteki denilen işlemleri yaptğınız halde devam ediyorsa sorun??

ozaman şunları adım adım yapın.

1.ctrl+alt+delete veya ctrl+shift+esc ye basarak görev yöneticisini açın.
2.dllhost.exe'ye sağ tıklayarak dosya konumunu aç deyin.
3.bunları yaptığınızda dllhost.exe nin bulunduğu klasörü açacaktır.oradaki dllhost.exe'yi kesip başka bir yere kopyala yapın.
4.sakın silmeyin ileride bir sorun olursa geri yerine koyarsınız.
5.bunları yaptıktan sonra vistanız daha com currogate hatası vermez.

NOT:bir soruna neden olursa güvenli modda dllhost.exe'yi geri kopyalarsınız.
NOT2:Bu işlem vista home basic'te denenmiştir.tüm vistalarda olacaktır heralde ama olmayadabilir.

Son Düzenleme: proxymccasey ~ 27 Ağustos 2009 02:31
Süleyman.
28-08-2009, 01:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Teşekkürler paylaşım için. Fakat bu sizdeki zararlı bir yazılımda olabilir. Bilgisayarınızı güncel bir güvenlik yazılımıyla tarayın. Bu tip sistemde beklenmeyen etkilere neden olan dosyaların ne olduklarını muhakkak internette arayın.

İnceleyin: http://support.microsoft.com/kb/826234/tr

alada
06-04-2014, 05:38   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

merhabalar bu sorun bende de oldu dllhost.exe %50 kadar yükselince pc kapanmaya basladi.video converter programini kullanmistim 3d converter  ornegin avi yi mp4 cevirmek gibi bu videodan sonra sorun basladi.bunlari sildim sorun cözüldü.diger bi deyisle pc nizde hatali müzik video yada yüklediginiz audio codec pack, sound programi, nero gibi programlari silin. Sorun kalkicaktir...