Combofix Hakkında ( Önemli) okuyun !

Fatih_ARMAĞAN
16-05-2009, 18:40   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

birçok arkadaşın bildiği gibi bazı torajan ve zararlı ları temizlemede bu programı kullanmaktayız.

Söylemek istediğim;
bende şahsen bir kaç kez kullandığım bu program Yararı olduğu kadar bilgisayarın işletim sistemine verdiği zararlardır.

Bu programı bilgisayarında çalıştıracak kişilere söylemek istediğim uyarılar şunlar.

EĞer bilgisayarınıza Eta, Logo, mikro ve benzeri dos ortamında çalışan yazılımlar kullanıyorsanız Combofix ile bilgisayarınızda kesinlikle bir tarama gerçekleştirmeyin daha farklı alternatifleri kullanın.

Çünkü bu program işletim sistemideki msdos komut sistemindeki türkçe karakter kodlamasını bozmaktadır.

bir kaç alternatif ayarlar ile vs her ne kadar düzeltilisede.
( şahsen  ufak bir bat dosyası ile düzeltebiliyorum)

kullandıgınız msdos programındaki türkçe karakterlerde sıkıntı yaşamanız büyük olasılıktır.

ikinci dez avantajıda bilgisayarın tarihsel ve bölgesel ayarlarındaki farkedemediğimiz bir değişiklikte bulunması.
buna örnek olarak;
outlook unuzda bugün gelen bir mail i düşünün ve aynı mail i combofix i bilgisayarınızda çalıştırdıktan sonra birde açın bakalım. o mail in tarihinin çok daha farklı bir tahire dönüşmesi büyük olasılıktır.

eğer combofix kullanacaksak bu riskleri göz nünde bulundururuz. ve combofix taramasından sonra bilgisayarın bölge ve dil seçeneklerinde seçenenekleri bir kereye mahsus ilnigizceye alıp kaydedin ve daha sonra tekrar türkçeye alın.  tabi bu olay sadece tarihsel değişikliği düzeltiyor. ms-dos ortamında yaptığı sıkıntıyı cözen bir yol henüz tam olarak bulamadım.

Saygılar.

Feel Good
16-05-2009, 18:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,688 mesaj

Bilgilendirme için saol. Hiç kullanmaya ihtiyacım olmadı bundan sonra da olacağını sanmıyorum.

Banned
16-05-2009, 18:55   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
mystical93
Bilgilendirme için saol. Hiç kullanmaya ihtiyacım olmadı bundan sonra da olacağını sanmıyorum.
Yanlış düşünüyorsun Combofix'in yararları zararlarından daha fazladır beni bir iki kez virüsten kurtardı.Sakarboy güzel açıklama yapmış zararlarıyla ilgili ama ek olarak yararlarınıda yazması iyi olurdu.Bu yazıyı okuyanlar program hakkında yanlış fikre kapılabilirler,kimi durumlarda Combofix kullanacağınız tüm programlardan daha kesin çözümler sunar.

Feel Good
16-05-2009, 19:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,688 mesaj
Kylie
Yanlış düşünüyorsun Combofix'in yararları zararlarından daha fazladır beni bir iki kez virüsten kurtardı.Sakarboy güzel açıklama yapmış zararlarıyla ilgili ama ek olarak yararlarınıda yazması iyi olurdu.Bu yazıyı okuyanlar program hakkında yanlış fikre kapılabilirler,kimi durumlarda Combofix kullanacağınız tüm programlardan daha kesin çözümler sunar.
Sanırım beni yanlış anladın. Ben "programı kullanmaya ihtiyacım olmadı bundan sonra da olacağını sanmıyorum" derken virüs vb. şeylerin bana bulaşamayacağını belirtmek istedim.Gülümseme Cümlemin sonuna smiley koymam gerekiyordu galiba.
edit: Bir sürü antivir, firewall, antispy vs. kullandığımı düşünmeyin. Sadece Avira kullanıyorum.Gülümseme İnternette temkinli dolaşıyorum o kadar.Göz kırpma

Fatih_ARMAĞAN
16-05-2009, 19:06   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Tabikiçok yararıda var bir çok silinemeyen trojanları temizliyor amvo virisünü temizlemesi explorer daki başlangıç sayfasını düzeltmesi vs. vs. sistem ayarlarını bozan bir çok zararlıyı temizlemesinin yanında bozulan ayarlarıda düzeltiyor. Combofix uzman olmayan bilgisayar kullanıcıları için kaçınılmaz bir çözüm. fakat farkında olmadan dez avantajlarının maduru olmalarına vurgulamak amacım.

zaten bir çok kişi programı çok iyi tanıdığı için zararlı kısmını söylemek istedim.

özellikle Dos ortamında muhasebe vb. programı kullananların dikkat etmesini tekrar söylemek istiyorum.

çünkü ciddi anlamda bu tür program kullanan müşterilerimden geri dönüş aldım kurmuşlar çalıştırmışlar türkçe karakter sorunu olmaya başlamış cogunda geri tarihe yüklemekte işe yaramıyor. uzaktan baglanıp bat dosyası ayarlamaktan bıktım şahsen :)

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 16 Mayıs 2009 19:07
Kapalı Hesap (130880)
16-05-2009, 19:45   |  #6  
Kapalı Hesap
1,418 mesaj

paylaşım için sağ olun

Kaya Erdoğdu
16-05-2009, 23:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,281 mesaj

bnm harfler değişmişti dos'ta doğru diyorsun
ama gerçekten çok yararlı program

draywins
21-08-2009, 00:14   |  #8  
Taze Üye
9 mesaj

Peki bu ms dos 'ta değişen harfleri eski haline nasıl getireceğiz?
Yani tükçe karakterleri nasıl düzelteceğiz? Bir çözümü yokm mu?

hrcfb
21-08-2009, 03:20   |  #9  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

bi kere çalıştırdım onu çalıştırmaz olaydım sistem çöktüüü

gpgan
21-08-2009, 11:05   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

paylaşım için teşekürler pek kullanmadım ama yinede söylediklerine dikkat edeceğim sağol...

GannicusS
26-01-2011, 14:41   |  #11  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

AqAlar ben win7 dede kullandım xp dede ama vırusleri sıldı ama performansı çok fena dustu yardım edermisiniz?

GannicusS
26-01-2011, 14:45   |  #12  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

SoruAqAlar ben win7 dede kullandım xp dede ama vırusleri sıldı ama performansı çok fena dustu yardım edermisiniz?