Combofix Sorunu ?

jacksparov
25-05-2009, 02:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba Arkadaşlar ben forumda yeniyim google sayesinde buraya üye oldum.Sizden bir sorunumla ilgili yardım almak istiyorum.Sorunum şu; çok uzun zamandir kullandıgım Bir malware temizleme yazılımı olan combofix son taramadan sonra bir hata verdi.Hata şu ; windows açılırken açılışta şu hatayi veriyor.

c deki Qoobox klasörünü ve combofix.txt yi silmeme ragmen düzelmedi.Tekrar yükledim yine düzelmedi.Açıkçası biraz bilgisayar bilgim olmasina ragmen sorunu tam çözemedim.Kayıt defterini düzenleyen programları da kullandım ondan da bi sonuç çıkmadı.Combofix blg a yüklenmediginden denetim masasından da silinemiyor.

Bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

ibrahim19
25-05-2009, 08:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
635 mesaj

C deki Qooboxi  klasörünü komple sil ve tekrar kur

Mustafa@PC
25-05-2009, 14:55   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Başlat/Çalıştır/msconfig yazıp enterladıktan sonra açılan pencerenin başlat
sekmesinde combofix ile ilgili birşey varsa yanındaki kutucuğu temizleyin,bilgisayarı yeniden başlatın.

mancukya
26-05-2009, 00:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Antivirusun comboyu siliyor combo ilk taramada hic bir zaman etkili olmaz sistem yeniden basladiginda 2 ci gercek tmeizligi yapar bunuda antivirusun sayesinde yapamiyor senin sorunun bu.
Mustafa arkadasin verdigi cozum belki msgi kaldirir ama temizleme bitmemis oldugu icin sana faydasi olmaz

eMacH
30-05-2009, 13:10   |  #5  
Üye
83 mesaj

hem antvirs hemde combofix olmaz die biliyorum çakışır ama combofix çok başarılı

tayartekin
30-05-2009, 13:50   |  #6  
Yıllanmış Üye
802 mesaj

kayıt defterinden combofixle ilgili bütün girdileri silip programı kökten kaldırın

ECHELON_
30-05-2009, 14:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

bunun ndeni antivırus programın antivırus programın comboytu trojan türevi görür sen eskiden yaptığın bir taraama snasında antıvırusun bunları trojan olarak görmüştür ve quarantinaya almıştır combonun birkaç dosyasını bu yüzdende dosya eksik gözükmekte sen antıvırusun quarantına kısmına girip o dosyaları serbest bırakmalısınki combo çalışsın

nalannuran
21-05-2017, 20:22   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

jacksonparov aynı sorunları bende yaşadım sabahtan beri uğraşıyorum bilgisayarıma bulaşan virüsten kurtulmak için combofixi tekrardan indirmeyi denedim bu indirdiğim yerde galiba son sürümdü rar klasörü içeriisine şifrelenmiş denedim yarım saat sürdü daha sonra bilgisayarımı yeniden başlattı şuanda bir ses yok galiba kurtuldum indirwin.com/combofix-virus-temizleme-programi