comodo internet security premium 10

halithan
24-02-2018, 11:38   |  #1  
halithan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
94 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Şu anda bilgisayarımda comodo internet security premium 10 ücretsiz versiyonunu kullanıyorum. Program en basit güvenilir siteleri dahi engellliyor. (bunu web filtrelemeyi kapatmama rağmen yapıyor.) Çözüm önerileriniz nelerdir?

Sistem Bilgilerim
  • Lenovo
  • Windows 10 Pro 64-bit
  • Intel
  • nVidia 635m
  • Realtek
  • Mozilla Firefox
  • Comodo AntiVirus
  • 8 GB
  • Android
  • - Tabletim yok -
cleverman
24-02-2018, 13:27   |  #2  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Comodo iki şekilde web filtreleme yapar.

Birincisi Comodo Internet Security'deki Web Filtreleme Özelliği ile.

İkincisi Comodo Secure DNS ile.

Comodo Internet Security ile Secure DNS de default olarak gelir.

Galiba size de default olarak kurulmuş.

DNS ayarlarınızdan kaldırabilirsiniz.

Bir de eğer Dragon kullanıyorsanız, Dragon'un ayarlar bölümünden de Secure DNS Tik'ini kaldırın!

Diğer taraftan Comodo neden güvenli siteleri de bloklar?

Çok büyük ihtimalle o siteler HTTP Protokolünü kullanıyordur.

Secure DNS benim sitemi bile bloke ediyor; çünkü HTTP Protokolünü kullanıyorum. HTTPS kullandığım anda bloke etmekten vazgeçecektir.

Bu sorunu Comodo'ya geçen gün bildirdim...

cleverman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
cleverman
25-02-2018, 08:43   |  #3  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Bir bilgi daha verelim: Nasıl ki Linux kullanmak bir avantaj ise, Comodo Ürünleri'ni kullanmak da bir avantajdır.

Şöyle ki:

Comodo Ürünleri çok gelişmiş güvenlik ürünleridir ve bu ürünleri profesyonelce kullanmayı öğrenen insanlar güvenlik konusundaki pek çok bilgiye de sahip olurlar.

Bu yüzden Comodo Ürünleri aslında çok iyi de bir güvenlik eğitmenidir.

Eğer güvenlik açısından Windows ve üçüncü parti yazılımlar konusunda yeterli bilgiye sahiplerse ve Comodo Ürünleri'ni dört dörtlük kullanıyorlarsa, o insanlara 3 aylık bir güvenlik sertifikası bile veririm.

Eğer ağların, server'ların, sitelerin, email'lerin, çeşitli verilerin, online hesapların, çeşitli cihazların güvenliğini sağlayabiliyorlarsa, tüm güvenlik yazılımlarını ve donanımlarını başarıyla kullanabiliyorlarsa, kriptolama, sertifika, elektronik imza, veri imha/kurtarma, mobil güvenlik konusunda yeterli bilgiye sahiplerse, çeşitli güvenlik testlerini ve analizlerini yapabiliyorlarsa ve internetle ilgili yeterli kriminal bilgiye sahiplerse, o insanlara da 1 senelik güvenlik sertifikası veririm.

Sonrasında da hacker'lık başlıyor zaten. Üç aylık bir hacker'lık eğitimi de alırsanız, dört dörtlük bir güvenlik uzmanı olursunuz...

Son Düzenleme: cleverman ~ 25 Şubat 2018 09:50
cemrealagoz99
24-01-2019, 15:41   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

hiç kullanmadım ben bunu

mhmtant
25-01-2019, 11:37   |  #5  
mhmtant avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1