compaq presario cq56 webcam ters

dark3n
06-02-2013, 19:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Arkadaşlar elimde HP compaq presario cq56 var Windows 7 starter'dan Profesyonele geçtim fakat kamera sürücüsünü bulamadım hakeza istanbul teknik ekibi de direk olmadığını söyledi. Windows 7 starter'ın içinde olduğunu söyledi fakat ben de o CD'yi kaybettim. 

cyberlink youcam yükledim ayarlarda böyle bir şey yok.
MSN webcam ayarlarında böyle bir şey yok.
Webcam orijinal kurulumunu bulamıyorum.
Driver Pack Solution da işe yaramıyor.

Kamera çalışıyor ama o ters. Oysa formattan önce normal çalışıyordu.  Yardımınızı bekliyorum.

Sistem Bilgilerim
  • Windows 7 Proffessional 64-bit
  • AMD Phenom II X4 965 BE 3.4 Ghz
  • Gigabyte 880gm-USB3
  • AMD (ATI) HD 6790
  • Google Chrome
  • NOD32 (Eset)
murat5038
07-02-2013, 00:29   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Driver pack kullandığın için driverde yardım etmiyeceğim ama o ters dediğin hangi proram oluyor ise Menü çubuğundan Preview işaretli değilse işaretle (İşaretli ise de İşaretini kaldır).

Son Düzenleme: murat5038 ~ 07 Şubat 2013 00:53
dark3n
07-02-2013, 02:21   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj

Driver pack kullandığım için neden yardımcı olmuyorsun onu anlamadım :) kamera çalışıyor ve görüntü ters. Durum bu. İstanbul HP merkezini aradığımda bu kurulumun sadece yanında verilen Win 7 Starter'da olduğunu öğrendim. Ben de o cdyi bulamıyorum. Sizlerden de bilen varsa farklı bir çözüm beklyorum. KAmera ayarlarında yok görüntü ters düz etme

dark3n
10-02-2013, 01:08   |  #4  
OP Yeni Üye
40 mesaj

Sorunu çözdüm. Başka arkadaşlara yardım olması amacı ile burada paylaşmak istiyorum. 
Eğer Windows 7 yüklemesi yaparsanız tüm sürücüler otomatik yüklendiği için ters gösterme sorunu doğabiliyor. Bu yüzden aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldırıp donanım isminden google'da sürücü araştırması yapabilirsiniz. 

Ben de başka yerden bulduğum bir HP webcam driver'ını yükledim ve aygıt yöneticisinden kaldır dediğimde aygıtı tekrar tanıdı ve bu sefer kendisi bunu yükledi ve sorunum düzeldi. Kısacası siz de vereceğim dosyayı önce yükleyip sonra sürücüyü kaldırıp tekrar yüklerseniz veya yazılımını bununla güncellerseniz sorununuz düzelebilir. Dosyayı veriyorum virüs değildir tamamen iyilik olması için bunları yazıyorum : 

http://yadi.sk/d/8QFcbDid2UwFk