ComPort Hk.

haserkut
16-03-2007, 15:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

Kısa bir süre önce ufak olan hddyi değiştirdim,eski hddyide ikincil olarak atadım.Evvelden COM1 ve COM2 üzerinden receviere data aktarıyordum,yeniden yazılım yüklemeye kalktım hep bağlantı kurulamıyor uyarısı alıyorum Sistem Bilgisi Donanım Kaynaklarından Çakışmalar/Paylaşımlardan kontrol ettim herşey normal,Data kablosunu(RS232)yeniledim yine bağlantı yok,PC ComPort ve Receiver ComPort girişini kontrol ettirmeden önce Biostan açık olup olmadığını kontrol etmek istiyorum ama fazlada kurcalamamak için ComPort ayarlarını Biosun neresinde bulabilirim,Ana Kart Gigabyt,Bios Sürümü Award Software yardımcı olursanız sevinirim biraz uzun ve tafsilatlı oldu ama sağlık olsun.

pcpc
16-03-2007, 22:56   |  #2  
Üye
64 mesaj

senin problemin bence program ile ilgili. prgramdan hangi com portu kullanılacak şekilde ayarlanmış bir ona bak bir de aygıt yöneticisinde bağlantı noktalarında hangi com portu gözüküyor ona bak
daha önce başıma gelmişti
ör:programda data alışverişi com2 ayarlı senin aygıt yöneticinde com1 varsa programdan com1 olarak değiştir.

haserkut
17-03-2007, 09:40   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

sayın arkadaşım pcpc,
aygıt yöneticisinde bağlantı noktalarında LTP1 yazıcı için COM1 ve COM2 boşta görünüyor,Faks modemdede COM3 bağlı gözüküyor.Programa gelince ayarlar bölümünde 6 adet Com görüyorum dolaysiyle seçme şansım var Data aktarımını boşta olan COM1 ve COM2 den denedim,o yüzden her iki ComPortunda biosta kapalı olabileceğini düşünüyorum ve yerini soruyorum.Teşekkürler zaman ayırdığın için.

leylekler
25-03-2007, 17:40   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj
haserkut
Kısa bir süre önce ufak olan hddyi değiştirdim,eski hddyide ikincil olarak atadım.Evvelden COM1 ve COM2 üzerinden receviere data aktarıyordum,yeniden yazılım yüklemeye kalktım hep bağlantı kurulamıyor uyarısı alıyorum Sistem Bilgisi Donanım Kaynaklarından Çakışmalar/Paylaşımlardan kontrol ettim herşey normal,Data kablosunu(RS232)yeniledim yine bağlantı yok,PC ComPort ve Receiver ComPort girişini kontrol ettirmeden önce Biostan açık olup olmadığını kontrol etmek istiyorum ama fazlada kurcalamamak için ComPort ayarlarını Biosun neresinde bulabilirim,Ana Kart Gigabyt,Bios Sürümü Award Software yardımcı olursanız sevinirim biraz uzun ve tafsilatlı oldu ama sağlık olsun.