ÇooK Çok Acil C:WINDOWSsystem32servicesexe

asutay19
06-08-2012, 21:20   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma bir virüs bulaştı.Bunu nasıl temizlerim filan derken miicrosofttun kendi sitesinde bir yazı buuldum.Yazıda direk güvenli modda bu dosyayıı silmemi tarif ediyordu ki öyle yaptım.

Sonra yeniden başlat dedim bir daha bilgisayar acılmadı.Tam acılıyor şifre kısmı geliyor mavi ekran hatası alıyorum aldığım hata ise : STOP 0X000000F4 HATASI.

Yani ben windwos sytem32 içinde yer alan services dosyasını sildim hatta silemedim kestim masa üstüne attım. :(

şimdi ne yapmam gerek tmm format atıyım sorun değil ama masa üstündeki dosyalarım hayati önem taşıyor şirketin dosyaları yer alıyor 2 senelik işlerimin raporları yer alıyor kesinlikle bu bilgisayarı yapmam lazım .

acaba cd takıp onar dersem düzelirmi ?

birde bilgisayarı bir türlü güvenli modda acamıyorum.Bilgisayar acılırken f8 e basıyorum ama güvenli mod secenegği gelmiyor.

mustafa2116
07-08-2012, 03:56   |  #2  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

sen sevis dosyasını silmişsin..
Service.exe bir yapılandırma programıdır. Aygıtların yazılımlarla uyumlu çalışması için sys leri devreye sokar yada çıkartır. Bu işlem sürekli açılıştadır ve virüsler bu dosyayı değiştiremez.
Açılış dosyasıdır ve amacı gerekli durumda çalışır. Virüs bu uygulamada direk bulunmaz dolaylı bulunur.

Örneğin VrsServis adlı virsümüz sistemin aygıt tabanına karışmak istiyorsa service.exe ye komut yollar. Böylelikle sysleri okuyup daha ilk açılışta klavye maus kamera gibi alt giriş sistemlerinin çalışmasını öğrenir.
Öğrenilen bilgiler sanal bir lavye oluşmasına yada sanal yapının ortaya çıkmasını sağlar. ortaya çıkan sanal sistem olmayan var görülen bir aygıt olur. Bir tür Sahte sürücü kurmuş olursunuz. Sanal sistem içinde virüs virüs koruyucudan bağımsız kaldığından burayı bir kapı olarak kullanır. hacker burdan bilgi alır bilgi yollar sisteme karışır..

bu karışma alanı sys tabanı olunca service.exe bu dosyayı okumak zorunda virüs koruyucunuzda bu nedenle komut akatrım okuma ve değiştirme alanı olarak service.exe virüs gibi görebilmektedir.

dead man
07-08-2012, 05:00   |  #3  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Bit defender boot cd indir o cd'ile aç dosyalarının yedeklerini alBeğendim

asutay19
07-08-2012, 15:17   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

peki ne yapmam lazım ? Şuan hdd yi farklı bir makinada çalıştırdım sorunsuz açıldı verilerimi kurtardım.

asutay19
07-08-2012, 16:31   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

arkadaşlar bu silinen dosyayı bulmam mümkünmü herhangi bir yerden indirme imkanım varmı ?

excel_mustafa
07-08-2012, 22:28   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

masaüstüne atmışsın ya.masaüstünden tekrar system32 ye at veya windows 7 kurulumunun ilk ekranında bilgisayarınızı onarın a tıkla.

mustafa2116
08-08-2012, 01:00   |  #7  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Service.exe yi aynı tip işletim sistemi ve aynı klasör içinde kalmak kaydıyla farklı bir bilgisayar üzerinden kopyalayabilirsiniz.  Bilirdiğim tibi aynı tip olursa daha iyi olur. Bir sorun yaşama ihtimaliniz azalır.