Cookie'ler Nerde ?

YasarS
17-10-2008, 15:54   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Değerli chıp sakinleri Gülüş Benim anlam veremediğim bir olay var.Normalde xp'de internet seçenekleri/ayarlar sekmesini açtığımızda orda bulunan dosya görüntüle veya nesne görüntüle sekmesine tıklayınca cookie'lerin olduğu temporary internet files klasörü açılır ve internet geçmişi rahat bir şekilde görülürdü.Hatta internette izlediğim vidoları tekrar izlemek için ordaki dosyasını alır tekrar izlerdim.Sırf bu yüzdende internetten çıkınca çerez ve geçmiş temizleyicileri çalıştırmaz o klasörde işim bitince temizlik yapardım.Ne varki vista'da günlerce internette kalsam bile cookie'lerin saklandığı klasör hep boş.Cookie temizleyici programlar örneğin ccleaner temizlik yaptığında klasörden çerez sildiğini temizleme ekranında bana gösteriyor ama ben çerezleri görmek için klasöre gittiğimde ne çerez var nede başka birşey yani bomboş.Gizli klasör ve dosyaları hatta korunan işletim sistemi dosyalarını görünür haline getirdim ve oturum açtığım yönetici adıma tam yetki verdim ama yinede ortada cookie falan yok.Bu mantığı kavrayan arkadaşlar varsa bizede bilgi verirse çok sevinirim.

YasarS
17-10-2008, 16:42   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Bir tahmin bari yürütelim

pctrans
17-10-2008, 17:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
542 mesaj

cehennemin dibinde demek istedim birden şimdi cookie de virüs çıktı çünkü:D başlata sag tıkla araştırde sol menüden bul vs bide belki dosyalar gizlenmiştir herhangi bir dosyayı aç araçlar dosya seçenekleri 2.sekme gizli dosya ve klasörleri göster de sonra tekrar dene xp de böleydi