Core 2 Quad mı? i5 mi? i7mi?

Banned
23-11-2010, 01:50   |  #126  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
85 mesaj

firarist hayırdır kayboldun sıkıldınmı bizden internette tartışacak doğru düzgün adam yok bilgileri sıfır seninle tartışmak faydalı  oluyor cevabını bekliyorum

firaristt
26-11-2010, 12:48   |  #127  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

büyük oyunlarda ve firmalarda o dediğin olayın olması zor ama küçük oyunlarda ve işin ucunda kolaya kaçmakta varsa oyun firmasına basıyorlar parayı alıyorlar oyunu ondan sonra Mafia II, Metro 2033teki gibi oyun pek tutulmuyor.. bir güncelleme ile çözülüyor sorun :)) bakalım Aralık ortasına kadar bilemedim 20Aralık'ta Galaxy S im gelmiş olucak Assasin's Creed'i yükleyip denicem xD

Banned
27-11-2010, 00:12   |  #128  
Banlandı
85 mesaj

ben pcye 2sini kurdum register produck kod istedi alayım dedim 50dolardiyor bu ubisoftta iyice okunu çıkardı oyunu sigleplayer oynıyamıcaksam napıyım o oyunu bendede oyun kalmadı prince of persia warior var oda bitti bitecek bana beğendiğin bikaç oyun önerrirsen iyi olur sims3ü aldım o oyun sistemi nasıl kastı inanamassın oyunda hiç bişey yok ama sistemin beli büküldü dönmene sevindim. komik bişey anlatıyım geçen stalker oynuyodum harita geniş git git dalmışım aniden ekrana bi yaratık yapıştı sandalyeden düşüyodum bu tür oyunlar dandik gibi ama fazla dalmaya gelmiyor.....

firaristt
27-11-2010, 15:12   |  #129  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

xD Crysis, COD serisi :D NFS Hot Pursuit, Carbon ve Most Wanted, GTA IV Episodes From Liberty City, Mount Blade Warband, Dirt 2, Blur,Medal Of Honor 2010 gibi oyunlar güzel :D strateji de istersen Age Of Empires III var :)) belki bide mafia II :D

senin kart çok güçlü değil hemde eski... yeni kart alıcak kişiler için gerçekten kötü bir seçim olur... MSI GTX 460 Hawk iyi ancak HD 6870 ile aynı fiyat yaklaşık... o yüzde HD 6870 daha avantajlı :D hem daha hızlı hem aynı para  :D

Banned
27-11-2010, 15:32   |  #130  
Banlandı
85 mesaj

gta mostwanted cop6ya kadar bitirdim blade warband yüzünden anakart yandı dergiden çıktı virüsle beraber abi bide ekran kartı güçlü seni inandıramadım olsun alalı 1sene bile olmadı crysis1ri bitirdim 2yi kaldırırmı endişelerim var işlemciye güven miyorum sen nedersin age of empires3ü oynadım bence rise of legends daha iyi. ya bide bazı oyunlar kasıyor sims3 bu pcyi nasıl kasar anlamıyorum bi şeye ben zemiyo fıtık etti aleti senin dediğin optimasyon sorunundan olabilirmi. bugün benim anakarta uyumlu işlemci sordum quad 8mb önbellek3.2ghz 313tl sen nedersin değermi unutmadan önerilerin için çok teşekkürler..........

Son Düzenleme: okikurtt ~ 27 Kasım 2010 15:36
firaristt
27-11-2010, 16:35   |  #131  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

anakartının marka ve modeli ne? hem sen pentium dual kullanmıyormusun (?) :D Core 2 Quad a para verilmez bu saatten sonra...

Banned
27-11-2010, 17:11   |  #132  
Banlandı
85 mesaj

hafiften dalga geçmesen olmaz pentium dual core iyidir ama eşek zosurdukça parça çıkarıyolar oyunlarda o parçaları istiyor ben napıyım, anakartın modeli aklımda değil nerden bakılıyor bulduramadım sen biliymisen. kurban oyuna bi ben korum bide pentium dual core

Son Düzenleme: okikurtt ~ 27 Kasım 2010 18:02
firaristt
27-11-2010, 18:02   |  #133  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

dalga geçme diil... cpu-z dan bakabilirsin :))

bnm işlemci intelde yaklaşık ore 2 duo 2.4-2.5GHz arası bir yerde performans olarak ama ekran kartı işi bitiriyor :S

bırak eşşek salsın xD salsın ki daha iyi grafikli oyunlar oynayalım :))

Banned
28-11-2010, 06:15   |  #134  
Banlandı
85 mesaj

İyide abi çok pahallı be şimi biraz yükseltiyimdesem 500übulcak ram artı işlemci. crysis2alcaktım yokmuşbide parçalar pahalı ama alıyoruz oyunlar grafik yoksunu çıkıyor dark horizon çok iyiybi oyun grafik yönünden ama anasını ağlatıyor pcnin bazı oyunlara gücü fazla fazla yetmesine rağmen kasıyor abi stalkerda kasıcaksa artık oyunlarda bi hata var demektir.uyumsuz oyunlar pcde oynamıyor grafikler yükselmiyor ama oyunlar daha çok kasıyor gta4ü kaldıran makinanın sims3 anansını ağlatıyor...not benim dalga geçiyon dediğim işlemci olayı senin işlemci zaten pentium dual core değilmi ne gerek var değiştirmeye demiştinya inceden gönderme var olsun bide şirketler eşeğe müsil içirmişler yetişmeye imkan yok..

firaristt
28-11-2010, 14:04   |  #135  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

ee ne de olsa intel :)) sana para harcatmadan bırakır mı? :D

crysis2 daha çıkmadıki nerden alıcan xD seneye 1.çeyreği onu 2.çeyreğin başı bekleniyor oyun xD oyunlarda grafikler çok fark etmiyor gibi gelebilr ama daha senin bilmediğin farklı şeyler var o yüzden :)) örneğin AA açmak yerine çözünürlüğü belirli bir miktar yükselttiğinizde hem görüntü olarak daha iyi olu hemde performans daha fazla olur mesela :D

640x480 4xAA açmak yerine 1024x768 de diğer başka bir  ayarı açın aynı performansı alırsınız ama görünyü 1024x768de daha düzgün olur :D bi ara fotosunu koyarım örnek olarak :))

Banned
28-11-2010, 14:52   |  #136  
Banlandı
85 mesaj

abi onu biliyorum 1204x768de denerim hep oyunu kaldırmassa antilasing shadow wait for vsyncyi kapatırım sende beni ne sanıyon o ayarlarla bir milyon kere uğraşmışımdır ekran yenileme sıklığıda etki ediyor oblivion4ü taktım eskiden oynuyordu şimi oynamadı ekran yenileme sıklığını 85hzh yaptım canavar gibi oldu ama bazı oyunlara ne  yapsan hava gazı, dediğin gibi bazı oyun larda görüntü kalitesini yükselttinmi daha hızlanıyor bide shadow ve antilasing açık oldumu daha çok yük biniyor pcye shadow neysede antilasing açtınmı 2kat yük. sim3te görüntüyü yükseltsende indirsende aynı bazı oyunlar görüntüyle alakasız kasıyor şu oyunlarda nasıl foto çekiyon söylersen iyi olur frasp diye bi program kurdum kayıda basınca kilitleniyor başka bulamadım senin bildiğin varmı....not oyunların ayarlarında bilmediğim bişey yoktur eskiden çok düşük donanımlarla oyun oynamaya çalışan biri olarak çok oynadım o ayarlarla ....

firaristt
28-11-2010, 15:09   |  #137  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

bende fraps kullanıyorum gayet memnunum :D

görüntüyle alakasız dediğin yerlerde genelde başka şeyler devreye girdiği için kasma olur :))

Banned
28-11-2010, 15:32   |  #138  
Banlandı
85 mesaj

frapsın hangi sürümü nü kullanıyorsun ben fraps 11i indirdim 30saniye kayıt yapıyor hemde kasıyor crysisin videosunu koycaktım kayıta bir bastım oyun yerinden oynamıyor durdurunca düzeliyor indirdiğin yeri yazarsan iyi olur. abi prince of persiada bitti nostradamus oynuyodum böyle bi gıcık oyun olamaz baya geçtim habire şifre çıkıyor ingilizcen iyi olmadımı böyle oyunları beceremiyorsun bu oyun şirketleri oyunlara türkçe dil ekleseler ne iyi olucak 72milyonluk ülkeyi adamdan saymıyolar elin ispanyol çingenelerinin bile dilini koyuyolar biz yoh geçmişte analarını çok ağlattık ondan heralde.. sana bişey soracağım crysis2yi o sistemle oynamayımı düşünüyorsun ben benimki açarmı kuşkularım var cumartesi ram alacağım 2gb 2-2 4 olucak sırf yeni oyunlar için işlemciye aileyi ikna edemedim ramle idare edeceğiz o yazdığım işlemciyi alsam çok iyi olacaktı quad 3.2 8mb ön bellek sence benim sistem crysis2yi açarmı oyun hakkında hiç bilgimyok.....

Banned
28-11-2010, 16:26   |  #139  
Banlandı
85 mesaj

abi bugün aksi birgün bidostumuz ziyarete keldi yanına komşunun köpeyi takılmış 9tane ördeğim var sordum köpek ördeklere dokunurmu diye bişey yapmaz dedi köpek ördeğimin birirni parçaladı morelim inanılmaz bozuk evlat acısı gibi koydu biraz televizyon izliyim dedim haber açtım haydarpaşa tren garı yanıyomuş offff offfff moral sıfır garıda hangi o.çocuğu yaktıysa allah bildiği gibi yapsın

firaristt
28-11-2010, 16:55   |  #140  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

xD geçmiş olsun...

bu sistemle daha ben şimdiki oyunları oynayamıyorum ne Crysis2 si xD Crysis2, Assasin's Creed Brotherhood ve 4, NFS Hot Pursuit,COD7, Dirt3 gibi oyunları yeni sistemimde oynicam :D yeni sistemi aldığımda tamda oyunar arka arkaya çıkıyor olcak kafamı kaşımaya zaman kalmaz oyun oynamaktan xD

senin sisteme ram, ekran kartı upgrade pek bi işe yaramaz... işlemciyi değiştirmeye kalksan anakartında değişmesi lazım anakart değişince DDR3 e geçmen lazım ram de değişçek... ee o sisteme 9800GT düşük kalır ileride onu da değiştirmen lazım.. benden sana tavsiye bekle biraz para biriktir sistemi gittiği yere kadar kullan sonra sende benim gibi bütün sistemi değiştir.. çünkü 4GB ram de taksan pek bişey fark etmez... çünkü işlemci zayıf... ee işlemci değişince anakart sonra bütün sistem derken bi bakmışsın bi ton para xD o yüzden paranı biriktir bütün sistemi bi kerede değiştir :)) bu arada unutmadan alıcağım sistemin kabaca özellikleri:

AMD BullDozer x8 3.2GHz veya daha yüksek saat hızlarına sahip bir model
Bugünkü M4A89GTD Pro USB&Sata 3.0 ayarı bi AM3+ anakart
HD 7970 ama çıkarsa ve bütçe yeterse HD 7990
4GB DDR3 1600MHz CL7 LV ram ( ama 8GB düşünüyorum :D 2-3sene 4GB yeterli olur ama ileride 8GB e tamamlarım :D )
CM Storm Sniper Black Edition Fully Mesh 3x20cm fanlı kasa
850Watt 80+ Silver veya Gold sertifikalı Aktif PFC Ocz,Thermaltake,High Power,Cougar marka psu
Samsung Spinpoint F3 1TB 7200Rpm Sata II HDD 2 veya 3 tane alıp raid0 yapıcam
23" veya 24" Full HD LED 2.000.000:1 veya daha yüksek kontrastlı LED monitör (HDMI,DVI)
Razer DeathAdder mouse
Razer Lycosa klavye
XIGMATEK,ZALMAN,Thermaltake marka iyi bi işlemci soğutucu

sistem kabaca bu şekilde olucak belki bi kaç parça değişir ama tahminimce böyle bişey olucak :D (eksik parça kaldı mı yhaw? içimden bi ses eksik parça var dio ama nese :D )

haa bide 1TB-1.5TB harici USB 3.0 hızlı bi HDD :D

Banned
28-11-2010, 17:31   |  #141  
Banlandı
85 mesaj

ben para birikmiyor kolay kolay ben şimdi birktirmeye kalksam, benim yazdığım quadı anakart değişmeden alabiliyorum senin yazdığın sistem çok iyi 1.700ü bulur heralde 8gbram olmaz anakartta okadar yer yok bildiğim kadarı ile 4lük tablet ram yok senin yazdığın bu sisteme i7 yakışır ama sade kendisi 1 teklik var ben ddr3 ram alamıyorum hem anakart hem işlemci uymuyor işlemci düşük kalıyor benim yapa bileceğim 503tl verip quad 3.2 ddr3 4gbram ekran kartı aynı senin yazdığın işlemci ne kadar sence bu yazdığım iş görürmü.......... 

Banned
29-11-2010, 11:21   |  #142  
Banlandı
85 mesaj

abi siteye resim koymayı buldum sonunda ördebuydu 

Son Düzenleme: okikurtt ~ 29 Kasım 2010 11:26
firaristt
29-11-2010, 14:54   |  #143  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

:)) güzelmiş :S way köpeğe bak sen git parçala ördeği xD

firaristt
29-11-2010, 15:11   |  #144  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
3,194 mesaj

sende ne yaptın yaa xD o sistem rahat 4500-5000TL i bulur :D 4slot war 2GBx4=8GB yapabilrim :)) hatta benim şimdiki anakarta bile 4 tane ram takılabiliyor ama max 4GB :S i7 ye vericeğim parayla BullDozer x8 ve anakartını alırım daha üstüne para artar ;)

benim yazdığım işlemci de anakartta ekran kartıda daha çıkmadı ama çıkınca fiyatı oldukça yüksek olucağı kesin :)) 1500-1800TL arası olucaktır tahminim ekran kartı için...

ayrıca AMD BullDozer işlemciler intel'in Sandy Bridge işlemcilerine rakip olarak çıkıyor ve Fusion gibi grafiklere değil pure performans olarak geliştiriliyor yani bu günkü i7 lerin üstünde performans vericeği yönünde gelişmeler var :)) yani 980X ten daha güçlü hemde daha ucuz olucak :))

Banned
29-11-2010, 15:34   |  #145  
Banlandı
85 mesaj

ben yanlış biliyomuşum ben rami 4-4 alıp 8 yapçaktım anakartta iki giriş var pcci bana 4lükram yok dedi ben bi işlemci almaya karar verdim geçen yazdığım quad3.2 8mbbellek serisi 8000küsür tam hatırlamıyorum 250 dolar anakartada ramede uyuyor sen nedersin bu fiyata daha iyisi varmı senin yazdığın bulldozer çok uçuk fiyatlıdır heralde sen alınca masaya zincirle uç masın i7den iyiyse harika bi işlemcidir heralde  ben quada iyice diş biledim alacağım oyunları rahat kaldırır diye düşünüyorum belki ramide senindediğin gibi 8gb yaparsam çok iyi olur benim anakart 8e kadar destekliyordu zaten ama 4lük ram olduğunu biliyorum ulen anakarta iki giriş mi olur yapsana 4-5tanede bizde taksak bilsem daha önceden 4-4ram alırdım

furkanblc
30-01-2012, 17:36   |  #146  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar benn quad derim şu an q8400 kullanıyorum ve i5 ve bazı i7lerden daha iyi performansı var  birde quadın extreme serisine bir göz gezdirirseniz quadın 9650nin i7 extremelerle kafa ölçüştüğünü görebilirsiniz.  

http://ark.intel.com/products/34 ... 0-GHz-1600-MHz-FSB)

quad oyun performansında çok iyi bunuda eklemek isterim

furkanblc
30-01-2012, 17:52   |  #147  
Taze Üye
3 mesaj

benim eski bilgisayarımda Q8400 OC:3.0 GHZ           geforce 9600 gt POV 1 gb 256 bit GDDR3           anakart:GA-EP43C-DS3         RAMLER: 3X4GB 12GB DDR2 1066 MHZ  
crysis 2 de full hd de 2.66 ghzdeyken bile ultrada hiçbir kasma olmadan çalıştırabiliyor.
MW3 te ise 3D bide ultradayken kasma bile yok 3D=26 fps normal=46fps
bf3te mediumda kasma yok ama highe geçtimi çok azda olsa yavaşlıyor 
nfs runda ise normalde ekran kartı yüzünden çalıştırmamsı lazım 9800GTDEN BAŞLIYORDU. ultrada yine kasma yok fps 27

yani bence quadların eski oluşuna bakmamalı performansına bakmalı

MrLonely53
03-11-2012, 20:38   |  #148  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar Quad işlemciyi es geçmeyin. Fiyat bakımından i7 ile arasında uçurum farkı var. Ben sistemim.

İntel Core 2 Quad Q8300 2.5 GHz 775p 4 MB Cache 45nm (Overclock up to 3.0 GHz)

3 Gb DDR2 800 MHz Ram

1,5 TB Sata Setagate HDD 7200 Rpm

Şunu söylemeliyim. İşlemcimden yana bir sıkıntım yok. Hatta şöyle söyliyeyim işlemciyi kastıramıyorum bu sistemle. Arkadaşım 3-4 ay önce bir laptop aldı. İşlemcisi i5 2.4 GHz (Turbobost 3.1 GHz) windows karşılaştırmasına baktık. Quad'a 7.3 ve i5 işlemciye 7.0 puan verdiğini gördüm. Gerçekten çok şaşırdım. Üstelik i5 işlemciler şuan quadlardan hem daha yeni hemde daha pahalı. Gerçekte fazla bir performans farkı yok. Ayrıca benim işlemci Quad serisinin düşük versiyonlarından buna rağmen yeni mimariye (32 nm) sahip işlemciyi geçtiğini görünce hayret ettim ve çok sevindim. Şuan ilk işim DDR3 anakart alıp sistemimi yenilemeyi düşünüyorum. Bunun için işlemci masrafı yapmıyacağım 775p anakart alıp kendi sistemime oturturacam.

Sana önerim; Eğer ki para sorun değil diyorsan. İntel i7 Extreme işlemcili ve bu sisteme uygun bir anakart toplamanı öneririm.

http://ark.intel.com/products/63 ... M-Cache-3_30-GHz%29

Eğer ki para sorun olacaksa quad serisinin bu işlemcisini seçmeni isterim. Nitekim benim işlemcimin 2 katı fiyata sahip.

http://urun.gittigidiyor.com/bil ... m-1333-cpu-63161619