[Çözüm] NVIDIA Ekran Ayarları Kullanılamaz Hatası

Muhammed Şahin
09-11-2015, 19:58   |  #1  
Muhammed Şahin avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Arkadaşlar bu ve benzeri sorunlar ben de çok oluyordu. Ama artık çözümü var. Ekran kartınız ilk günkü gibi olacak aslında bunu AMD Ekran kartınızda hatta sıkıntı çıkaran başka sürücülerin problemlerini çözmekte de kullanabilirsiniz. :D 

Neyse artık çözüme geçelim...

(Not: Bu arada bu çözümü istediğiniz gibi istediğiniz yerde kullanabilir paylaşabilir yazabilirsiniz. Lütfen paylaşımları alıntı şeklinde yapalım. Bunun çözümünü de hiçbir yerden almadım ben yaptım oldu sizde de olacaktır İnşallah :) ...  ) 

1. Start(başlat ya da Windows) tuşuna sağ tık yapın "Aygıt Yöneticisine" tıkla. 

2. "Görüntü bağdaştırıcıları"ndan NVIDIA Ekran Kartınıza sağ tık yapın "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" e tıkla. 

3. "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara" buna tıklayın. 

4."Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver" buna tıklayın. 

5. Buradan da NVIDIA Ekran Kartınızı seçin ve "İleri" ye tıklayın.

En sonunda "... Başarıyla Güncellenmiştir "  çıkarsa işlem tamamdır. 

İşte bu kadar ekran kartınız ilk günkü gibi olmuştur. :)

Muhammed Şahin bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Batuhng
17-12-2016, 22:11   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Valla ne diyim çok sağol sayende oldu :)

emirhanbulbul6161
04-06-2017, 01:33   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

• Başlat‘a girin ve arama yerine “Aygıt Yöneticisi” yazın.
  • Buradan “Görüntü bağdaştırıcıları”nı bulun ve NVIDIA Ekran Kartınıza Sağ Tıklayın ardından “Sürücü Yazılımını Güncelleştir” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencereden “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğine tıklayın.
  • “Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver” seçeneğine tıklayın ve devam edin.
  • Buradan da NVIDIA ekran kartınızı seçin ve “İleri”ye tıklayın.
  • En sonunda “Başarıyla Güncellenmiştir” yazısı çıkarsa bu iş olmuş demektir.

Kaynak: http://www.pcwebim.com/nvidia-ek ... amaz-hatasi-cozumu/