çözünürlük sorunu

berfin_
06-09-2010, 16:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
23 mesaj

geniş ekran 21.5 monitörüm var standart olarak çözünürlüğün 1920*1080 görmesi lazım ama windows xp de bunu gösteremiyorum.bende sorunun ekran kartı sürücüsünde olabileceğini düşündüm fakat sonuç alamadım benim nvida geforce fx 5500 ekran kart
ım var. hangi versiyon sürücüsünü yüklersem yüklüyeyim ekran çözünürlüğü tutmuyor 1920*1080 olması lazım windows 7 ile wimdows vista da bu çözünürlüğü görüyor xp de görmüyor  napcam bilmiyorum

formenmurat
12-09-2010, 23:59   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

ekran kartı iie alakası yok bende aynı sorunu yaşıyorum win 7 den döndüm xp ye ama bir türlü sorunu çözemedim en sonunda baktım ki pc mönitörü görmüyor sürücü yükledim gene olmadı yani xp monitörün gerçek çözünürlüğüne döndürmüyor tek sorun monitörün pc de görünmemesi masa üstünde fare ile sağ tıkla özeliklerden ayarlara gel gelişmişten bak monitör standart ctr dir sorun tamamen bu ben iki haftadır uğraşıyorum yok yok çeşit çeşit sürücü yükledim gene yok şimdi win 7 ye geri dönecem sen de birşeyler bulursan bana mesaj at ben bulursam sana atarın yine kolay gelsin