Cpu fazla çalışma

halithan
28-03-2020, 21:01   |  #1  
halithan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
94 mesaj

Arkadaşlar bilgisayar açılır açılmaz cpu %100 oluyor. Fakat görev yöneticisine girdiğimde cpu kullanımı düşüyor. sebebi ne olabilir.Fan sürekli çalışıyor.

(windows 10

comodo internet securty kullanıyorum)

excel_mustafa
28-03-2020, 21:27   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

öncelikle görev yöneticisi başlangıç sekmesinden gereksiz tüm programları devredışı bırak. ccleaner ile  kayıt defteri ve gereksiz dosyaları temizle. eğer açıldıktan sonra boştayken de cpu kullanımı yüksekse kaspersky ve malwarebytes ile pc yi ful tara.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
cleverman
30-03-2020, 06:23   |  #3  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

CIS piyasadaki en iyi ürün ve üstelik de ücretsiz.

Böyle bir ürünü hiçbir şirket ücretsiz vermez ama Comodo gerçekten de güvenlik konusunda çok samimi bir firma.

Zaten ben de bu yüzden Comodo'yu özel olarak destekliyorum.

Yalnız son sürümlerde CIS'in bir takım problemleri var.

Yüksek disk kullanımı, yüksek CPU kullanımı, install/uninstall sorunları gibi.

İnternetten araştırma yaparsan, sayısız insanın bu sorunlardan şikayetçi olduğunu göreceksin.

Comodo az sayıda personel ile büyük işler başarmaya çalışan bir firma. Comodo'nun hatası bu.

Ben de hatasız bir yeni sürüm bekliyorum.

Tabii Corona Salgını'nda bu işi nasıl başaracaklar ben de bilmiyorum.

Malum tüm dünyada herkes evlere kapandı.

Tanrı yardımcıları olsun!

Diğer taraftan virüs de bulaşmış olabilir tabii ki ama eğer Comodo Ayarlarız gerçekten iyi ise bu zayıf bir ihtimal.

Bu yüzden hangi güvenlik yazılımını kullanırsanız kullanın, yazılım Kaspersky de olabilir, Restore Rx ile desteklenmelidir.

Comodo'nun imza tabanlı zararlı tespit yetenekleri zayıfıtır ama örneğin Containment'ı bir tarihten sonraki tüm uygulamaları karantinaya alacak şekilde ayarlarsanız, hiçbirini kaçırmaz. Sistemi izole etme konusunda da bir numaradır.

Diğer taraftan bir sistemi tam olarak temiz yazılımlar ile kurduktan sonra mutlaka sistem görüntüsünü alın!

Bu hayati bir önlemdir.

Şu anda bütün dünyada işler karışmış durumda.

Comodo'daki sorunlar da ne zaman düzelir bilemiyorum...

cleverman
30-03-2020, 09:03   |  #4  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Diğer taraftan bilgisayar açılır açılmaz CPU'nun yüksek değerlerde çalışması normaldir.

Önemli olan bunun ne kadar sürdüğüdür.

Eğer 2 dakikayı geçiyorsa, sıkıntı var demektir.

Kısaca Comodo normal çalışıyor da olabilir.

Disk kullanımını da açılır açılmaz ve internete bağlanır bağlanmaz kontrol edin!..

halithan
31-03-2020, 18:34   |  #5  
halithan avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 2
94 mesaj

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Öncelilkle şunu belirtmeliyim ki daha önce lisanslı KIS kullandım. Ancak comodoyu keşfettikten sonra hiç kullanmadım. Diğer arkadaşın dediği gibi malwarabyte ile taradım. Birkaç virüs buldu. Önceki problem hemen hemn kalmadı. Cevabınızda belirttiğiniz konulardan

-comodo ayarları nasıl olmalı hangi ayarlar aktif-pasif olmalı. Nasıl kullanırsam daha verimli olur?

-restore rx nedir? Açıklayabilir misiniz, teşekkürler.

-

excel_mustafa
31-03-2020, 19:44   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

restore rx geri yükleme programıdır. pc yi daha önce oluşturulmuş hale geri getirir.

cıs ı güvenlik duvarı ve web koruması açık kullanman yeterli olacaktır.

excel_mustafa bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]