cpu fazla kullanılıyor yardım

hanzalagaa
12-01-2009, 01:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

slm arkadaşalr ben vista seven kullanıyorum...internete bağlandığımda sistem kasılıyor...!!

işlemci %90-100 arası kullanıyor...ve işlemciyi zorluyor..görev yöneticisinden takıp ettiğimde %50-60 arasını internet tarayıcı kullnıyor...ne yapmalıyım...!!!

RIZASI
internet tarayıcılar...internt iexplr 8 ve google choroma , mozilla....

hepsinide deniyorum..3 de kasıyor lütfen ALLAH rızası için yardım..!!!!Ağlıyor

Kapalı Hesap (90304)
12-01-2009, 16:09   |  #2  
Kapalı Hesap
646 mesaj

o zaman opera indir

gir birde operayı dene

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 16:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

Trojan taraması yapın bilgisayarınızda.
Büyük ihtimalle Trojan gibi gözüküyor
iexplorer yada firefox vb. prgramlarla alakası yok.

Linkte verdiğim Programı indirip bilgisayarınıza kurun ve programı açıp update edin. ve scan tuşuna basın karşınıza çıkan uyarılara Ok(olumlu cevap verin) birde kullandığınız antivirüs yazılımı ile bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olun. pc nizi restart edin. ve internet e girmeyi tekrar deneyin.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 12 Ocak 2009 16:31
hanzalagaa
12-01-2009, 17:23   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

yok kardeşim full siitemi yeniden kurdum aynı problem var.....donanımsal bir hata olabiilir mi acaba..1!!

Fatih_ARMAĞAN
12-01-2009, 17:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
hanzalagaa
yok kardeşim full siitemi yeniden kurdum aynı problem var.....donanımsal bir hata olabiilir mi acaba..1!!
işlemcinin bu derecede olması garip donanımsal olacağını sanmıyoru mtrojan olayına yogunlaşın yeniden kurarken kullandığınız cd yada flasdisk vb. donanımlarda trojan olma ihtimali yüksek..

bu konuda ısrarcıyım :)

sorun olmayacaksa farklı bir cd den yeniden kurulum yapın hatta kullandıgınız sürücülerü değilde temiz bir pc den donanımlarınızın güncel sürücülerini indirip deneyin mutlaka düzelmesi gerek. ve sadece donanı msürücülerini tanıttıktan sonra herhangi bir yazılım vs. yüklemeden tekrar internet e girmeyi deneyin..