CPU' nun fazla ısınması

CU_GS7
20-04-2006, 21:02   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6,371 mesaj
prometu
Katukuti
İşlemcin ile soqutucunun arasındaki termal macun özelliğini kaybetmiş olabilir.. Birde bunu kontrol et istersen..
Peki bunu nasıl anlayabilirim? Baktığımda anlaşılır mı yoksa yeni termal macun sürüpte mi denemeliyim?
İlk mesajına göre sıcaklıkların gerçekten normal..
Macunla falan uğraşmana değmez..Bilmeden etmeden stabil çalışan işlemcine zarar vermenin anlamı yok..

kivanct
23-12-2007, 19:16   |  #27  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

selam arkadaşlar.yakaşık 2 haftadır bilgisayarım çok düşük performansta çalışıyordu.format attım.hiç bir şey düzelmedi yine kasmaya devam etti.sonra bu gün bilgisyar kendiliğnden kapandı ve tekrar açtığımda ''CPU OVER TEMPERATURE!!!''mesajı verdi sonra bir programla fan sıcaklığını baktım 100 derece gösterdi inanamadım.kasayı açıp fana baktım fan çalışıyor.kasanın fanlarıda gayet iyi çalışıyor.sonra hemen pc yi kapadım.işlemci fanını çıkarttım yerinden.tabi bu fanın altındaki o koca metal şeye(adı ne bilmiyorum:) el dokunmayacak derecede sıcaktı.üzerinde çok toz vardı tozlardan arındırdım.sonra bi süre balkonda soğuttum ve tekrar yerine taktım.bilgisayarı tekrar açtığımda ısı be sefer 98 derece yi gösteriyordu(daha açıldığı 3 dakika omadan) derken pc gene kapattı kendini.kafayı yicem.fanım da çalışıyor ama ısı 98 derece.bu neyle ilgili termal macunlamı.ısıyı bu kadar etkilermi yoksa işlemcide bir problemmi var çözemedim.lütfen yardımcı olun...

işlemci intel p4 3.0 lga 775