Crack İndirirken Virüs Girdi Pc Açılmıyor (Acil)

adamolacakyazar
21-10-2015, 23:42   |  #1  
adamolacakyazar avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba arkadaşlar crack indirdim bilmediğim bir yerden sonra chrome'un işlevi bozulmaya başladı ve virüs iyice hakim olmaya başladı pc'ye. Bilgisayarı kapattım açamıyorum bir daha. Başlangıç onarma da yemiyor. Formatsız çözmem mümkün mü? İş bilgisayarı ve içinde birçok dosya var işle ilgili.

Son Düzenleme: adamolacakyazar ~ 21 Ekim 2015 23:45 Neden:
DEXTER 26
22-10-2015, 02:46   |  #2  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

Güvenli modda acarak virüs tarama yapabılır yada verılerınızı kurtarabılırsınız

ttbpc
22-10-2015, 14:01   |  #3  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 146
1,448 mesaj
Alıntı: Selim_C  

Öncelikle sana da merhaba. Crack türevi şeyler indirirken bunları Sanal PC'de denemen senin için daha faydalı olur.. Yapman gerekenler ise genel olarak şöyle;

Chrome'dan yedeklemen gereken (yer imi, geçmiş, şifreler vs.) bunları ya bir program ile dışa aktar, yada Pc'de yüklü olmayan bir tarayıcı indir (Yandex, Maxton, Firefox vs.) ve verilerini onlara aktar.

Chrome'i sil.. CCleaner ile kayıt defteri taraması yap. Verilerin yedeklerini oluşturduktan sonra, bozuk olan veriler için gerekli işlemleri yapmasına onay ver.

Sonra bir virüs tarama yazılımıyla (Eset, Norton vs.) kapsamlı tarama yap.

Ardından Malware programıyla Pc'ni tarat.

Ve son olarak yine CCleaner programıyla Pc'ni tarat.

İşlemler sonunda Chrome'yi yeniden yükleyip bilgilerini tekrar aktarabilirsin.

Edit: Aslında sorununu daha kapsamlı anlatsaydın iyi olurdu. Ama dediğin gibi sorun crackleme işleminden sonra olduysa genel olarak çözüm bu.

Edit: Herhangi bir crack lazım olursa linklerdeki siteyi kullanman iyi olur. Neredeyse her programın temiz crackleri bulunuyor sitede.

Crackten bilgisayar gitti diyor ve sen hala o lanet sitenin cracklerini paylaşıyorsun.
Temiz linkleri vereyim buradan indirebilirsin:
CCleaner
Eset
Norton
Malwarebytes Anti Malware  

Ayrıca en sağlamı verileri yedekleyip temiz format çekmek. Korsan kullanıyorsan bir an önce linkteki yazıyı uygulayıp format ile Windows 10'a geçmelisin: Yükseltme Kurulumu Yapmadan Direkt Temiz Kurulum ile Windows 10'a Geçiş  (Beleşe lisanslı Windows oluyor yani ben yedi kullanacam diye ısrar etmemelisin bence :D)

Selim_C
23-10-2015, 00:11   |  #4  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj
Alıntı: ttbpc  
Crackten bilgisayar gitti diyor ve sen hala o lanet sitenin cracklerini paylaşıyorsun.
Temiz linkleri vereyim buradan indirebilirsin:
CCleaner
Eset
Norton
Malwarebytes Anti Malware

Ayrıca en sağlamı verileri yedekleyip temiz format çekmek. Korsan kullanıyorsan bir an önce linkteki yazıyı uygulayıp format ile Windows 10'a geçmelisin: Yükseltme Kurulumu Yapmadan Direkt Temiz Kurulum ile Windows 10'a Geçiş (Beleşe lisanslı Windows oluyor yani ben yedi kullanacam diye ısrar etmemelisin bence :D)

Adam bilmediği, rastgele bir yerden indirdiğini söylüyor. Verdiğim site benim falan da değil. Programların crakleri lazım olunca temiz bir şekilde bu sitede bulabiliyorum. Tabii isterse programların sayfasından indirip key ilede kullanabilir. Bu onun tercihi.  Ama siteyi de tavsiye etmekten geri durmam.

Son Düzenleme: Selim_C ~ 23 Ekim 2015 00:15
ttbpc
23-10-2015, 13:16   |  #5  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

Adam bilmediği, rastgele bir yerden indirdiğini söylüyor. Verdiğim site benim falan da değil. Programların crakleri lazım olunca temiz bir şekilde bu sitede bulabiliyorum. Tabii isterse programların sayfasından indirip key ilede kullanabilir. Bu onun tercihi. Ama siteyi de tavsiye etmekten geri durmam.

Kimse sana site senin falan da demedi. Ayrıca Crackten virüs bulaştı diyince bir crack yayınlayan siteye yönlendirme yapmamalısın.
Ayrıca forum kuralları var burada illegal paylaşımlar yayınlanamaz.

Son Düzenleme: ttbpc ~ 23 Ekim 2015 13:17 Neden: Yazı tipi
Selim_C
24-10-2015, 18:01   |  #6  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj
Alıntı: ttbpc  

Kimse sana site senin falan da demedi. Ayrıca Crackten virüs bulaştı diyince bir crack yayınlayan siteye yönlendirme yapmamalısın.
Ayrıca forum kuralları var burada illegal paylaşımlar yayınlanamaz.

Kusura bakma ne zaman bir siteyi önersem çevremdekiler senin siten mi falan diye espri yapa yapa bende kafayı yedim :) Kurallar hakkında dediğini de dikkate alacağım. Siteyi önermemin tek sebebi gerçekten bu konuda iyi olmaları. Zaten konuyu açanın cevabını da verdik. :)

Son Düzenleme: Selim_C ~ 24 Ekim 2015 18:04
ttbpc
24-10-2015, 18:52   |  #7  
ttbpc avatarı
Yıllanmış Üye
1,448 mesaj

Kusura bakma ne zaman bir siteyi önersem çevremdekiler senin siten mi falan diye espri yapa yapa bende kafayı yedim :) Kurallar hakkında dediğini de dikkate alacağım. Siteyi önermemin tek sebebi gerçekten bu konuda iyi olmaları. Zaten konuyu açanın cevabını da verdik. :)

Anlıyorum :). Burada bu yüzden banlanan birçok kişi oldu.

ttbpc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
The_Umutcan1
06-03-2016, 17:10   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

1-Bilgisayarı aç ve windows açılırken windows başlatılıyor ekranı gelmeden F8 tuşuna bas.
2-F8'e bastıktan sonra güvenli moda gir.
3-Güvenli modda chrome'ye gir ve Malwarebytes Anti-Malware'yi indir.
4- Malwarebytes'i kur ve aç ardından bir full scan yap.
5-Tarama bitince malwarebytes restart isteyecek sende restartlayacaksın.
6-Eski bilgisayarına bir merhaba de :D