CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 24 BIT

ozannnn
03-01-2008, 16:14   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
177 mesaj

Arkadaşar bende creative 5100 5+1 var.Fakat ses kartı yoktu.dün  CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 24 BIT ses kartı aldıp kurdum fakat kolonlardan 2 tanesinden ses geliyor.Ayarlardan 5+1 ide seçtim ama yine aynı.Ne yapmalıyım acaba.Ayrıca Bu kartın driverinin yüklemesini anlatabilir misiniz?

cell-o
03-01-2008, 16:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Bu sorunun cevabı çok basit.2 hoparlörden ses gelmesinin nedeni driver yüklü olmama nedenidir.
Kullandığın işletim sistemi vista ise http://drivers.softpedia.com/get ... -1040077-WHQL.shtml
veya http://us.creative.com/support/downloads/  buradan listeden kartını bularak yükleyebilirsin.

kolay gelsin.

jeomania
03-01-2008, 17:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

*creativenin programında ilk olarak 5.1 i seç
*denetim masasında device controlden de ses kalitesini 24bit yap
*efektler açıksa kapat.
*müzik dinlerken eax ayarlarında stereo surraund u seç.
*dvd izlerken ise cmss yi seç.

ozannnn
03-01-2008, 17:38   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

Arkadaşlar bir şey daha soracağım aslında benim anakarta(asus m2a-mvp)5.1 destedği var fakat bu kartı ucuza bulduğum için aldım.CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 24 BIT ten daha iyi bir performans alabilir miyim?

jeomania
03-01-2008, 18:25   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

oyun ve filmlerde bilemem ama müzik dinlemede alamazsın. bu benim düşüncem çünkü iyi diyenlerde var kötü diyenlerde var ama gerçek olan bişey varsa live ve audigy1ler sesi kaliteli göstermek için bassları ve tizleri biraz farklı veriyor. stereo mantığına göre yanlıştır bu çünkü ses kaliteli gibi gelebilir ilk başta ama orjinaline yakın olmadığı için bir süre sonra kafa ütüler. xfi si de böyle. bütün modellerinden sadece audigy2 biraz daha iyi bence..

cell-o
03-01-2008, 18:44   |  #6  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

Bence film,oyun,müzik modlarında creative çok iyi bir ürün.En son çıkardığı X-fi Auzentech prelude 7.1 kullandığı DAC,ADC elemanlarla birlikte giriş,çıkışlarda kullanılan katı kapasitörler,yeni nesil op-amp ile gerçekten frekans değerlerinde eskisine nazaran çok iyi gelişme var.Bununla birlikte ses kartı için önemli bir husus gecikme değerleridir.Creative kartında bu değer gerçekten çok iyi bir değerde.Sonuç olarak tabiki olumsuz yönleride var.Örn:kulaklık çıkış için hala creative buffer özelliği bulunmamaktadır.Buda benim fikrim. Göz kırpma

Son Düzenleme: cell-o ~ 03 Ocak 2008 18:44
ozannnn
03-01-2008, 22:00   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
177 mesaj

Bilgiler için çok saolun arkadaşlar.Kartı bir türlü faaliyete geçiremedim zaten:)benim 10 boardla çok büyük bir fark yoksa onunda devam edeceğim .

jeomania
03-01-2008, 23:23   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
ozannnn
Kartı bir türlü faaliyete geçiremedim zaten:)
yanlış yüklemiş olabilirsin..
program ekle kaldırdan kartın yazılımını ve driverlarını kaldır
sonra bilgisayarı kapat. kartı başka bir slota tak, pc yi yeniden aç, biosa gir eğer o/b ses açıksa disable et. sonra windows açılışında sana yeni donanım bulundu diyecek. iptali tıkla cd yi tak autorun açıksa karşına gelen pencerde kartın programını full yükle. driveri de kendi kurar. yukarda sormuşsun doğru kurulum budur.

sonra yukarda dediğim eax ayarlarını yap.

bence almışsın eğer geri verme şansın yoksa bir süre kullan bakalım.. belki beğenirsin.Gülümseme