Critical ve kernel mavi ekran hatası 8.1

Doktor37
15-08-2018, 21:40   |  #1  
Doktor37 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar bilgisayarımda sürekli bi şekilde mavi ekran halıyor ya critical veriyor yada kernel data input gercekten bıktırdı artık ram test yaptım hdd test yaptım hiç birinden sorun cıkmadı tüm driverlerimi güncelledim biosumu güncelledim minidump dosyamıda paylaşmak istiyordum ama daha yeni üyeyim minidump da ntoskrnl hatası genel olarak yoğun mavi ekran verip o hata cıktığında birde %0 yazıyo o hiç dolmuyor ve 1 dakika sonra kulaklıktan dıııt diye ses gelip bilgisayar kendini resetliyor araştırdım birazcık herkezin%100 e kadar sayarken benim 0 da kalıp resliyo yardımcı olursanız mutlu olurum

Sistem Bilgilerim
excel_mustafa
16-08-2018, 18:14   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

virüs veya yanlış driver kaynaklı olmadığından emin olmak için temiz kurulum format at. sonuç alamazsan muhtemelen anakart arızasıdır.

mavi ekrandaki kodu blue screen view adlı programla aratıp net sebebini öğrenebilirsin.

Doktor37
17-08-2018, 11:58   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Hocam win7 kurdum win8 kurdum win8.1 kurdum win10 kurdum hepsinde alıyorum suan win 8.1 kullanıyorum bilgisayarımı bilgisayarcıya götürdüm orda 2 gün oynadılar falan hiç bir hata vermediğini söylediler pc eve bi geldi gine mavi ekran verdi verdiği hatalar 2 3 tane kernel input critical process hatası mini dump okumayı bilmiyorum pek fazla nereden arıza veriyor aslında okuyabilsem onu anlarımda