Cryptload-Rapidshare'den beklemeksizin download

dtergin
03-12-2008, 23:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Rapidshare gibi sitelerden free user için belirlenen bekleme sürelerini atlatmak için Cryptload programı ile modeme reset attırmayı öğreteceğim (bilmeyenlere), biraz karışık gelebilir, lütfen dikkatli okuyunuz.
Öncelikle Cryptload programını indiriyoruz:

1-Daha sonra ayarlar kısmından (kapatma düğmesinin hemen altındaki oka basarak) Router sekmesine geliyoruz. Router (yönlendirici) menüsünden uygun router'imizi seçiyoruz ve tamam diyoruz.

2-Eğer menüde uygun bir router bulamazsak ona ait dosyayı internetten indirmemiz gerekiyor:

adresinden CLR-Database menüsünden modemimizin markasını araştırıp seçiyor ve .clr uzantılı dosyayı indiriyoruz (.clr dosyasını bulduysanız 4. maddeden okumaya devam ediniz) Dikkat: CLR-Database'inden indirdiğiniz .clr dosyaları, modeminizin markasıyla aynı isimde bile olsalar sizin modeminize uygun olacağının bir garantisi yoktur (misal: modeminizin şifresi farklı olabilir)

3-Eğer CLR-Database menüsünde modeminizin markasını bulamaz veya tereddütte kalırsanız .clr uzantılı dosyayı kendiniz yapmanız gerekecek. Bunun için:

adresine gidiyoruz. Oluşturulacak olan .clr uzantılı dosya için bir ad belirliyoruz, bunun için modeminizin markasını yazınız ve "next step" düğmesine basınız. Karşınıza çıkacak ekranda "HTTP Live Header:" yazan boşluk çıkacak, bu boşluğu doldurucaz. Bunun için Mozilla Firefox tarayıcısına ve bu tarayıcıya entegre olacak "Live HTTP Headers" eklentisine (eklentiyi buradan indirip kurun: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3829) ihtiyaç vardır. Cryptload programının Router Ayarları bölümünden Routerin IP Adresini kopyalayıp tarayıcımızın adres çubuğuna yapıştırıyor ve enter'a basıyoruz. Karşımıza modeminizin giriş sayfası çıkacak. Şimdi Firefox tarayıcınızın Araçlar sekmesinin altından Live HTTP Headers eklentisini çalıştırınız. Şifrenizi  (adsl şifresi değil) biliyorsanız girin, bilmiyorsanız muhtemelen varsayılan şifreniz geçerlidir, bunun için modeminizin kitapçığına bakın.  Modeminizin ayarları menüsünde Routerı yeniden başlat gibi bir düğme arayınız (benim modemim airties, benimkinde Araçlar menüsü altındaydı). Routerı yeiden başlat düğmesine basıp modemin restart olmasını bekleyiniz (2 dak kadar bekleyin). Restart işlemi bitince Live HTTP Headers eklentisinin Headers sekmesi altında çıkan yazıları kopyalamamız gerek, bunun için Save All... düğmesine basıp dosyayı bilgisayarımıza .txt uzantısıyla kaydediyoruz. Kaydettiğimiz txt dosyasını açıp içeriğini kopyalıyoruz. İşte bu içeriği daha önce tarayıcımızda açtığımız "HTTP Live Header:" yazan boşluğa yapıştırıyoruz ve Next Step düğmesine basıyoruz. Result sayfasında Download myRouter.clr düğmesine basıp hazırladığımız .clr uzantılı dosyayı indiriyoruz.

4-.clr uzantılı dosyayı Cryptload programının router klasörünün içine kaydediyoruz. Programı yeniden başlattığımızda Router Ayarlarında, Router(yönlendirici) menüsünden modeminizin ismini bulup seçiniz.Kullanıcı adı ve şifre bölümüne modeminize erişim için kullandığınız bilgileri giriniz (adsl şifresi değil).Hemen yeniden bağlanmak için Bekleme Süresini de modeminizin restart süresine göre yazınız (50-60 sn). Tamam deyip programı yeniden başlatınız.

5- yeniden bağlan/elle düğmesine bastığınızda modem restart oluyorsa işlem tamamdır.Download için linkleri ekleyip başlatın, gerisini Cryptload halleder. Olmuyorsa birşeyler atladınız demektir, veya firewall engelliyordur.

Resimli Anlatım(.clr dosyası hazırlama):

Not: Aynı .clr uzantılı dosyayı jDownloader programı için de kullanabilirsiniz.
Kolay gelsin....

Son Düzenleme: dtergin ~ 23 Mart 2009 00:18
bwhiteb
04-12-2008, 11:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

mrb paylaşımın için teşkr edrim çok güzel bi program kullanıyorum da zaten fakat bu ayarı yapmamıştım.ben siteye giriyorum ama bi reklam çıkıyor ve sayfayı göremiyorum reklam kapanmıyorda indirebilirsem bi şekilde ayarlarını yapacagım.:D

Son Düzenleme: bwhiteb ~ 04 Aralık 2008 11:35
bwhiteb
04-12-2008, 12:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

sitede ki reklemı engelleyemedim bi türlü yaw adblock da war ama

dtergin
04-12-2008, 16:16   |  #4  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Reklamı kaldırmak için alt sağ köşede Schlieben yere basınız

StatioN
05-12-2008, 10:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
379 mesaj

modeme erişmek için şifre istiyor ama ben bilmiyorum ne yapmam gerek? airties 125 Mbps wireless adsl2+1 port rt-205 modemin arkadasında model olarak bu yazıyo:)

Son Düzenleme: StatioN ~ 05 Aralık 2008 10:59
dtergin
05-12-2008, 13:10   |  #6  
OP Yeni Üye
32 mesaj

airites modeminizin varsayılan şifresi 123456 dır. Şifreyi değiştirmeyi unutmayınız. Uymazsa modminizin kitapçığına bakın veya Google'dan varsayılan modem şifreleri diye aratın

Son Düzenleme: dtergin ~ 05 Aralık 2008 13:25
brokenidols
15-12-2008, 08:17   |  #7  
Yeni Üye
45 mesaj

çok teşekkurler açıklama için fakat router ayarı diye bir şey yok sadce aktif ve pasif kutucugu var reouteri açıp kapatmak için. acaba sürümlemi alakalı açık durumda ama yenileme yapmıyor dosyayı seçecegim bir yerde yok!!! :(

bwhiteb
15-12-2008, 14:17   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

modemi açık kapatan resetleyen vs yazılımlar pek işe yaramıyor en temizi elle modemi kapatıp açmak.bu programın avantajı linkleri kopyalıyorsun ve o kendi download yapıyor senin tek tek download butonuna basmanı ortadan kaldırıyor arada programı kontrol edeceksin indiriyor mu vs. diye.çok güzel program gece ayarla linkleri o sabaha kadar kendisi indiriyor Beğendim

dtergin
15-12-2008, 15:59   |  #9  
OP Yeni Üye
32 mesaj
brokenidols
çok teşekkurler açıklama için fakat router ayarı diye bir şey yok sadce aktif ve pasif kutucugu var reouteri açıp kapatmak için. acaba sürümlemi alakalı açık durumda ama yenileme yapmıyor dosyayı seçecegim bir yerde yok!!! :(
Router ayarlarını gizlemişler, ben de bulana kadar zorlanmıştım, programın kapatma düğmesinin hemen altındaki(üstte en sağda) ayarlar düğmesine basınca açılan pencerenin yine kapatma düğmesinin hemen altındaki küçük oka basın, çıkacaktır.

Programla sorunsuz bir şekilde modemi resetleyebiliyorum, yalnız .clr uzantılı dosyayı kendim yapmıştım, e2008 rumuzlu arkadaşımız, modemiyle uyumlu olmayan bir .clr dosyası indirdi heralde. Tarif ettiğim şekilde işlemleri sırasıyla (sırasıyla olması çok önemli) ve eksiksiz yaparsanız bir problem yaşamazsınız. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, Live HTTP Headers eklentisi açıkken, Firefox tarayıcınızla yaptığınız her işlemi kaydediyor, o yüzden ekstra işlemler yapmayın, sadece belirttiğim işlemleri uygulayın.

Son Düzenleme: dtergin ~ 15 Aralık 2008 16:22
bwhiteb
15-12-2008, 16:20   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

indirdim modeme uygun dosyayı tekrar deneyim bakalım Beğendim

brokenidols
15-12-2008, 18:17   |  #11  
Yeni Üye
45 mesaj

evet tamam oldu çok çok teşekkurederim kardeşim sğl!!!

bwhiteb
15-12-2008, 19:02   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

ben neyi yanlış yapıyorum yaw.modem ayarlarını alt üst etti 2 saat int giremedim.internete baglı gözüküyor ama sayfayı açmıyor.düzelltim çok şükürBeğendim

airtes rt 205 modem. diğer ayarları resimli anlatım yaparmısın kardeş. elle baglan dedim ama kitlendi bilgisayar

Banned
15-12-2008, 19:21   |  #13  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj

Cryptloadı da Rapid"in sitesine koymuşlarBeğenmedimBeğenmedim
Yuh YAni!!!KızgınKızgınKızgınO programı Rapidden indirmek için de 100 sn bekliycez ne anladım ben bu işten KahkahaKahkahaKahkaha

bwhiteb
15-12-2008, 19:31   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

Beğendim

dtergin
16-12-2008, 18:54   |  #15  
OP Yeni Üye
32 mesaj
e2008
ben neyi yanlış yapıyorum yaw.modem ayarlarını alt üst etti 2 saat int giremedim.internete baglı gözüküyor ama sayfayı açmıyor.düzelltim çok şükürBeğendim

airtes rt 205 modem. diğer ayarları resimli anlatım yaparmısın kardeş. elle baglan dedim ama kitlendi

CLR-Database'inden indirdiğiniz .clr dosyaları, modeminizin markasıyla aynı isimde bile olsalar sizin modeminize uygun olacağının bir garantisi yoktur (misal: modeminizin şifresi farklı olabilir). O yüzden en iyisi en fazla 10 dakikanızı ayırıp .clr dosyasını kendiniz yapmanızdır. Bunun için bir resimli anlatım hazırladım, aşağıdaki linkten indirebilirsiniz:

bwhiteb
16-12-2008, 21:56   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,354 mesaj

teşşkr ederim sanırım moden modelinden kaynaklandı

DoktorRapid
31-12-2008, 06:47   |  #17  
Taze Üye
5 mesaj

Rapidshare, Netload, Gigasize, Filefactory, Depositfiles sitelerinden premium üye olmadan bedava olarak aynı anda sınırsız sayıda dosya indirebilmenizi sağlayan sistem çıktı. Artık premium account sahibi olmadan,"rapidshare kesin çözüm" adı altında şansa dayalı geçici çözümlerle uğraşmak zorunda kalmayacak stabil olarak internet hızınızın tamamını kullanarak istediğiniz sayıda dosyayı aynı anda indirebileceksiniz.  Ayrıntılı bilgi ve Rapidshare'den aynı anda 4 farklı dosyanın indirilmesinin videosu : http://downloadmaximizer.blogspot.com/

matrax551
02-01-2009, 11:58   |  #18  
Yıllanmış Üye
801 mesaj
DoktorRapid
Rapidshare, Netload, Gigasize, Filefactory, Depositfiles sitelerinden premium üye olmadan bedava olarak aynı anda sınırsız sayıda dosya indirebilmenizi sağlayan sistem çıktı. Artık premium account sahibi olmadan,"rapidshare kesin çözüm" adı altında şansa dayalı geçici çözümlerle uğraşmak zorunda kalmayacak stabil olarak internet hızınızın tamamını kullanarak istediğiniz sayıda dosyayı aynı anda indirebileceksiniz.  Ayrıntılı bilgi ve Rapidshare'den aynı anda 4 farklı dosyanın indirilmesinin videosu : http://downloadmaximizer.blogspot.com/
bu programın paylaşıldığı bi yer var mı?

Son Düzenleme: matrax551 ~ 02 Ocak 2009 12:14
Kapalı Hesap (79876)
02-01-2009, 18:41   |  #19  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj

Modeme reset atmanın otomatik yolu ile bu işi beceriyor.
İnernette sürekli işiniz varsa  önermem. bağlantınızı keser. hem bekleme dediği 15dk bir süre çok değil eskisi gibi 2-3 saat bekletmiyor.
En sevidğim özellik ise conteyner olayı preminium conteynerleri girerek çoklu indirme yapbiliyor ama bu konteynerleri birini paylaşması gerek yoksa eski düzen de devam.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (38690) ~ 02 Ocak 2009 18:42
Kapalı Hesap (79876)
02-01-2009, 18:46   |  #20  
Kapalı Hesap
1,252 mesaj
DoktorRapid
Hiç tavsiye etmem program paralı. bu programı 1-2 ay kullanacaksınız sonra rapid bir onlem alacak. crypload tavsiyemdir daha garanti bir çözüm.

dtergin
02-01-2009, 18:57   |  #21  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Aslında JDownloader programı da çok iyi, Cryptload programından daha fazla site destekliyor, ama Java tabanlı olmasındanmıdır nedir, rapidshareden indirirken bazen indirme hızı yavaşlıyor, o yüzden Cryptload'ı sadece rapid'den indirirken kullanıyorum. Download Maximizer programı da güzel bir şeye benziyor, ama sistemin işleyişi ve geçerliliğini süreli veya süresiz olarak garanti etmediği için çekiniyorum, ayrıca Cryptload gibi linkleri ekle kendi başına bırak özelliği yok.

matrax551
03-01-2009, 10:25   |  #22  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

bir de .clr dosyaları, ne işe yarıyo?
program bunlare olmadanda indirebiliyo.

dtergin
03-01-2009, 14:47   |  #23  
OP Yeni Üye
32 mesaj

.clr uzantılı dosyalar progamın çalışması için şart değil, sadece zamanı geldiğinde programın otomatik olarak modeme restart atması, böylece bekleme süresini atlatarak beklemeden download işlemine devam etmesine yarıyor. Eğer clr dosyasını koymazsanız program yine çalışır, ama modemi restart edemeyeceği için free user için belirlenen bekleme süresini bekler.

DoktorRapid
05-01-2009, 00:30   |  #24  
Taze Üye
5 mesaj

Download Maximizer (DM) bir program değil sistemdir.

Cryptload gibi programlarla modemlerinizi sürekli resetleyerek internet bağlantınızı sadece dosya indirme amaçlı kullanmak durumundasınız,DM ile birçok limitli/ücretli paylaşım sitesinden aynı anda sınırsız sayıda dosya indirmek mümkün ve ücreti ise birçok sitenin sadece bir aylık ücretinden pek farklı değil.

DM sisteminde garanti verilememesinin sebebi yasal zorunluluklardan kaynaklanıyor zira bu ürün bazı firmaların hiç de işine gelmeyecek türden avantajlar sağlıyor hatırlatmakda fayda var.

Crew
05-01-2009, 08:50   |  #25  
Yıllanmış Üye
209 mesaj

Program güzeldi bi zamnlar bende cok kullandım ama artık alternetifleri çok 2. hatta 3. plana düştü..

Paylaşım İçin Sağol