Cryptload-Rapidshare'den beklemeksizin download

bwhiteb
05-01-2009, 10:20   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj
Crew
Program güzeldi bi zamnlar bende cok kullandım ama artık alternetifleri çok 2. hatta 3. plana düştü..

Paylaşım İçin Sağol

crew senin program arşivlerin ve bilgin süper alternatif programları önerirmisn.bende kullanıyordum ama artık tat vermiyor.başka program kullanmak istiyorum tavsiye edersen sevinirim.

Crew
05-01-2009, 11:29   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj
e2008
başka program kullanmak istiyorum tavsiye edersen sevinirim.
[ RapidShare Downloader ] Crypload'a Göre Daha Kullanışlı

bwhiteb
05-01-2009, 12:14   |  #28  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

teşekkür ederim

DoktorRapid
08-01-2009, 09:32   |  #29  
Taze Üye
5 mesaj

Download Maximizer'a Rapidshare için sıralı indirme özelliği eklenmiştir. Bu sayede bilinen yazılımların aksine dosyaları teker teker sıralayarak ve modemi resetleyerek indirmek yerine modem resetlemeden sınırsız sayıda dosyayı aynı anda sıralı indirmek mümkün olmuştur. http://downloadmaximizer.blogspot.com

Kapalı Hesap (101323)
16-01-2009, 14:25   |  #30  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

rapidshareden sınırsız  dosya indirebilmek için program gerek yok modem bağlantısını kesin ınternet geçmişini silin yeniden bağlanın

minnoş_97
16-01-2009, 21:07   |  #31  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

JDownload daha iyi geliyor bana.ama yinede crypload'da iyidir.

vitoo
31-01-2009, 18:02   |  #32  
Taze Üye
2 mesaj

Çok teşekkürler biraz uğraştırdı ama sonuç pozitif.Yalnız şunu sormak istiyorum.Geceleri için bu sistem çok işe yarayacak.Fakat gün içinde ben reset atmasını istemiyorum.onbeş dk.beklemesini aktif hale getirebileceğim bir ayarı var mı bunun?

dtergin
31-01-2009, 18:18   |  #33  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Modeme reset atmasını istemiyorsanız Yeniden Bağlan/Aktiflik Durdurludu düğmesine basın. İşe yaramazsa .clr dosyasını olduğu konumdan başka bir yere taşıyın, kesin çözüm.

vitoo
31-01-2009, 19:46   |  #34  
Taze Üye
2 mesaj

Deneyeceğim,teşekkürler...

merdefe
15-03-2009, 20:38   |  #35  
Taze Üye
1 mesaj

Bir yerde eksiğim var modem AirTies RT- 104 combo modem.  hem resimli hem okuyarak tam üstüne basa basa yapıyorum  ama res atmıyor ... sürüm 1 16 .. deneyeceğim genede en az 10 clr dosyası çıkarttım

dtergin
15-03-2009, 21:14   |  #36  
OP Yeni Üye
32 mesaj

clr dosyası oluştururken şuna dikkat edin:
1-Modeminizin giriş sayfasına geldiğinizde şifreyi yazmadan önce Live HTTP Headers eklentisini çalıştırmış olduğunuzdan emin olun.
2-"Routeri yeniden başlat" düğmesine bastığınızda modeminizin gerçekten restart olduğunu gözlemeniz gerekir.
3-Live HTTP Hearders eklentisi çalışıyorken tarayıcınızla ekstra işlemler yapmayın, sadece tarif ettiğim işlemleri uygulayın, zira eklenti tarayıcı ile yaptığınız her işlemi kaydediyor.
4-"Routeri yeniden başlat" düğmesine bastığınızda restart işleminin tamamen bitmesini bekleyin, Live HTTP Headers eklentisi restart işleminin sonlarına doğru ufak bir kayıt işlemi daha yapıyor, kayıt işleminin tamamen bitmesini bekleyin.
5-Tarif ettiğim şekilde eksiksiz olarak yaparsanız clr dosyası çalışacaktır, Cryptload'da Yeniden başlat/Elle düğmesine bastığınızda modem restart oluyorsa işlem başarılıdır. Eğer problem hala devam ediyorsa jDownloader programını deneyin. jDownloader Cryptload'dan daha başarılı, daha kullanışlı. clr dosyasının jDownloader programında kullanılışı:
  a)Yapılandırma/Tekrar Bağlan sekmesine gelin
  b)Yöntem: CLR Script seçin
  c)CLR Script yazan boşluğa clr dosyasının içeriğini kopyalayın
  d)Tekrar Bağlan Testi düğmesine basın, restart oluyorsa kaydet ve yeniden başlat düğmesine basın.
6-Unutmayın ki programın çalışması için clr dsoyası şart değildir, clr dosyası sadece modemi restart edebilmek içindir.
7-Tarif edilen işlem sadece dinamik IP'si olan modemler için geçerlidir, eğer satik IP'niz varsa çalışmayacaktır.

Son Düzenleme: dtergin ~ 15 Mart 2009 21:26
asitürk
05-04-2009, 14:53   |  #37  
Taze Üye
1 mesaj

Modeminizin ayarları menüsünde Routerı yeniden başlat gibi bir düğme arayınız (benim modemim airties, benimkinde Araçlar menüsü altındaydı)

benim modemim zyxel ing ve değişik ben burayı yapamadım Routerı yeniden başlat ı bulamadım ing olduğundan acaba biliyosan onunda nerde olduğunu söylermisin yada başka yolu varmı Routerı yeniden başlatmanın yardımcı olursan çok faydası olacak sınırsız internetin tadını çıkaralım:D şimdiden teşekkürler

dtergin
05-04-2009, 22:46   |  #38  
OP Yeni Üye
32 mesaj

zyxel için nasıl yapılır bilmiyorum, http://cryptload.info/clr/ adresinde CLR-Database'inde zyxel için bir sürü hazır clr dosyası var, onları dene derim. clr dosyaları Cryptload programı ile çalışmasa bile bazen jDownloader programı ile çalışıyor, jDownloader'ı dene. clr dosyasının jDownloader programında kullanılışı:
a)Yapılandırma/Tekrar Bağlan sekmesine gelin
b)Yöntem: CLR Script seçin
c)clr dosyasını notepad ile açıp CLR Script yazan boşluğa clr dosyasının içeriğini kopyalayın
d)Tekrar Bağlan Testi düğmesine basın, restart oluyorsa kaydet ve yeniden başlat düğmesine basın.

vedatbalkan
12-04-2009, 20:48   |  #39  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar paylaşımlarınız çok güzel ve yararlı olduğu için öncelikle hepinize teşekkür ederim.Ben İDM kullanıyorum rapid premium olduğundan sorun yok fakat bir film için crypload kullanmak zorunda kaldım bu programın partları ardı ardına indireceği ayarını bulamadım her parttan sonra ikincisinin inmesi için üzerine tıklalıtıp başlatıyorum.Devam indirimi var üçer üçer indiriyor partları buda hem ağır iniyor hemde internetten aldığım diğer hizmetleri yavaşlatıyor benim istediğim teker teker indirme ayarıdır yardımcı olursanız memnun olurum. teşekkürler ve saygılar.

dtergin
13-04-2009, 00:06   |  #40  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Programın kapatma düğmesinin hemen altındaki (üstte en sağda) ayarlar düğmesine basın, açılan pencerede yine kapatma düğmesinin hemen altındaki küçük oka basın açılan alt menüde Bağlantı sekmesine gelin. Orada aynı anda kaç paralel download yapmak istediğinizi ve bölüm indirmelerinin sayısını ayarlayabilirsiniz.

Banned
13-04-2009, 01:21   |  #41  
Banlandı
56 mesaj

http://forum.webmasterci.com/konu-disi-paylasimlar

ramo4535
24-04-2009, 22:37   |  #42  
Taze Üye
3 mesaj

teşrkkürler

metinistanbul
19-05-2009, 15:03   |  #43  
Taze Üye
4 mesaj

Selam arkadaşım, bu programı zaten kullaniyordum, ama modem restart ogrendigim iyi oldu. Yalnız farklı bir problem var şimdi, herşeyi yaptım restart calisiyor, ama restart atilirken program yine partlari indirmeye calisiyor, indiremeyince yanina kirmizi bir yildiz isareti koyup digerine geciyor, ve restart islemi tamamlanmadan o butun partlari denemis ve kirmizi yildiz sekli yapmis oluyor. restart bitince tekrar indirmeye baslamiyor, bende restart bitince partlari tekrar secip yukarida play isareti olan butona basiyorum, sonra yildizi yesil yapip indiriyor, digerlerinide play yapiyorum, daha sonra indirelecek oldugunu belirtmek icin saat isareti koyuyor ama is restart kismina gelince hepsi yeniden kirmizi oluyor, ve eger otomatik restart kullanmak istersem basinda durup her seferinde partlari play yapmam mi gerekiyor yoksa bunun bir ayari varmi?

metinistanbul
19-05-2009, 17:32   |  #44  
Taze Üye
4 mesaj

Yukarida bahsettigim sorunu kendim cozdum, daha dogrusu neden kaynaklandigini anladim.

Bekleme suresi dedigin gibi 60 sn verir isek, eger bu sure icinde modem internete baglanamamis dahi olsa, 60 sn sonunda program siradaki partlari indirme girisiminde bulunuyor ve indiremeyince hepsini kirmizi yapiyor. baglanma suresi gunduzleri uzadigi icin (3-4 dk bulabiliyor) ben 5 dk yani 300 sn verdim. bir cozum bana gore ama program kendisi baglanti olup olmadigina bakip eger baglanti var ise partlari indirmeye baslasa daha iyi olurdu.

ayrica not eger zaten 5 dk baglantinin yeniden kurulmasini bekleyecekseniz, hic restart attirmaya gerek yok, zaten bekleme suresi 15 dk. sadece bir oneri.

dtergin
19-05-2009, 17:39   |  #45  
OP Yeni Üye
32 mesaj

O probleminiz programın kendisiyle alakalı, restart işlemiyle değil. Kırmızı yıldızlı linki seçtiğinizde altta sol taraftaki pencerede problemin neden kaynaklandığını söylüyor. Bu "wrong captcha" yada buna benzer bir problem olabilir. Cryptload'da bunun gibi can sıkıcı hatalar oluşabiliyor, nedenini tam olarak bilmesem de.  Hata mesajının içeriğini yazarsanız daha fazla yardımcı olabilirim. Bu arada jDownloader programını da deneyin, hem daha kullanışlı hem de daha sorunsuz...

dtergin
19-05-2009, 17:46   |  #46  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Anladığım kadarıyla probleminiz modeminizle alakalı. Siz yeniden bağlanma süresini 10 sn ayarlayın ama bağlantı ayarları kısmından maximum deneme sayısı değerini 1000 yada daha farklı bir sayı yapın ki bağlanıncaya kadar sürekli denesin, bir sonraki linke geçmesin.

Son Düzenleme: dtergin ~ 19 Mayıs 2009 17:52
S.W.A.T
19-05-2009, 19:38   |  #47  
S.W.A.T avatarı
Yıllanmış Üye
1,872 mesaj

arkadaşlar konuyu açan arkadaşa teşekkürler ama bunla uğraşmayın derim bende ki daha kolay isteğe bağlı konu açabilirim

metinistanbul
20-05-2009, 13:28   |  #48  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadasim, eger bizimle paylasirsan sevinirim... Eger daha kolay olduguna inaniyorsan bir denemek lazim... Ayrica konuyu acan arkadasa tesekkurler...

metinistanbul
20-05-2009, 13:31   |  #49  
Taze Üye
4 mesaj

hata mesaji, Problem : Exception

nedeni ise dedigim gibi, o anda baglantiyi kontrol ediyorum, ve modem daha internet baglantisini saglayamadan cryptload dosyayi indirmeye calisiyor ve baglanti olmadigi icin bu hatayi verip diger linke geciyor tabi bu islemi butun linklere sirasiyla uyguladigi icin internet yeniden baglanana kadar linklerin hepsi kirmizi oluyor.

rasim535
24-05-2009, 00:45   |  #50  
Taze Üye
5 mesaj

Airties rt-104 reset dosyası için işte beklenen çözüm...
betiğin IP aldırma sürei (16-18) saniyedir

1.aşağıdaki kodu alıyorsunuz ve not defterine yapıştırıyorsunuz
2.içinden
A) ADSLKULLANICIADI
b)ADSLPAROLA yazan yerleri buluyorsunuz.
3. ADSLKULLANICIADI yerine , diyelim ki kullanıcı adımız bu örn; xxxxx@ttnet
4.ADSLPAROLA yerine ttnet parolanızı yaz?yorsunuz
5.Tümünü kopyalayıp jdownloader da gereken şekilde kullanıyorsunuz
Kaynak::

[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]

POST /cgi-bin/login HTTP/1.1
Host: 192.168.2.1
Keep-Alive: 300
Connection: keep-alive
Referer: http://192.168.2.1/loginmain.html
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded
Content-Length: 38

user=admin&password=%%%pass%%%&button=Tamam

[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/webapp HTTP/1.1
Host: 192.168.2.1
Keep-Alive: 300
Connection: keep-alive
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded; charset=UTF-8
X-Requested-With: XMLHttpRequest
Referer: http://192.168.2.1/adsl/settings.html?wan_id=wan-0
Content-Length: 2836
Cookie: AIRTIESSESSION=00C0A802020000944A4A15FA7861646D696E20A
Pragma: no-cache

<xmlrequest version="1.0.0"><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><set inst="rfc2684-0"><key>encaps</key><value>LLC</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>static-1</value></command><set inst="static-1"><key>ip</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mask</key><value>255.255.255.0</value></set><set inst="static-1"><key>gateway</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns1</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns2</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mode</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pppox-0</value></command><set inst="pppox-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><set inst="pppox-0"><key>username</key><value>ADSLKULLANICIADI</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>ADSLPAROLA</value></set><set inst="pppox-0"><key>mtu</key><value>1492</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pvc-0</value></command><set inst="pvc-0"><key>name</key><value>vc1</value></set><set inst="pvc-0"><key>vpi</key><value>8</value></set><set inst="pvc-0"><key>vci</key><value>35</value></set><set inst="pvc-0"><key>traffic_class</key><value>UBR</value></set><set inst="pvc-0"><key>pcr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>scr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>mbs</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>wan-0</value></command><set inst="wan-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>static-1</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>dhcpc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>save</key><value/></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>static-1</value></command><command inst="wan-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="pppox-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="rfc2684-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="static-1"><key>apply</key><value/></command><command inst="pvc-0"><key>apply</key><value/></command></xmlrequest>
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]