Crysis 2 Alcatraz Ne Oldu

xElance
01-12-2015, 19:34   |  #1  
xElance avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar Biraz Aklımdakı Dusuncelerı Sorcam Cevaplarsanız Sevinirim Herkes Alcatrat Yuryen Ceset Falan Diyor Yardım Edin Benimde aklımda suro işaretleri var ilk basda biz gemide gıdıyoruz ama bence bız olmedık cunku alcatraz basdada dılsız kafanı salla yeter falan dıyodu orada ve oyunun sonundada prophet cıkıyor ben olmedım dıyor ve BİZ OLMEDIK diyor peki 3de prophet konusuyor bazılarıda ıkısı bırlesdı falan dıyor lutfen cevaplayın <3

Clyde
07-12-2015, 01:13   |  #2  
Clyde avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8 mesaj

Bu Crysis senaryosu benzersiz... Selam dostum emin ol şanslı günündesin ancak crysis 2 çok ağır bilim senaryosu içeriyor ve gördüğüm kadarıyla çok az kişi senaryoyu anlamış ki, yazarı da böyle olduğunu kendisi de söylüyordu. Alcatraz zaten oyunun başında ve hatta crysis 3 ü bitirene kadar baş rol ve oynadığımız kişidir. Peki neden crysis 2'nin sonunda Prophet olduğunu söyledi ve Crysis 3 te yine Prophet idi onu anlatayım.Özümseme denen bir şey var. Nanogiysi katalizör teknolojisini kullanmakta. Oyunda bu yüzden canımız gittiğinde tekrar iyileşiyoruz. Gerçekte var olan bir teknoloji ama Crysis teki gibi kullanıma hazırlanmadı. Her neyse. Katalizör dokuları tekrar onarıp yeniden oluşturulmasını sağlıyor. Kullanılan teknik çok hızlı bir sürede bunu tamamlıyor. Gerçek Prophet (Crysis 2 nin başına kadar,bize giysiyi vermeden önceki yüce adam :) ) bozulmakta olan eti (giysi sürekli kullanımda eti mahveder) ve kendisinin Ceph uzaylılarının eline geçme tehlikesine karşılık ölmek üzere olan Alcatraz kod adlı askeiri (bizi) bulur. Giysiyi bize giydirir ama Prophet giysinin bizi hayatta tutacağından bile emin değildir. Giysiyi bize giydirmeden önce (ÇOK ÖNEMLİ BAK) Nöral ağlarını kopyalar. Beynindeki hippocampus ve korteks teki tüm bilgileri,yaşantıları ve bildiği her bilgiyi giysiye aktarır. Peki neden bunu yapar. Yavaşça sonuca yaklaşıyoruz. Prophet zeki biridir. Onun bu yaptığı emin ol ne kadar oyun senaryosu gibi gözükse de dehşet ötesi bir şey , neyse amaca gelelim. Daha önce katalizör teknolojisinden bahsetmiştim zaten. Bu yolla Prophet'ın DNA'larını kopyalayan giysi Alcatraz'ın etiyle değiştirecek yani Alcatraz'ın vücudunu her şeyini Prophet'a dönüştürecek. Hafıza kopyalamasını da sanki hep Prophet olarak yaşamış olan biri olmasını ve Prophet la tamamıyla aynı potansiyelde biri olması için yapmıştır. Yani Alcatraz uyandığında sanki hep Prophetmış gibi olacak. Dikkat ettiysen Crysis 3 te bazı hafızalar ara sıra geliyor. Giysi bize hatırlatıyor. Ve Crysis 2 de de dikkat ettiysen hiç konuşmuyoruz. Karakterimiz susuyor. Geçmişini hatırlamıyo ve ne zaman hızla koşarsan enerjinde tükeniyor. Zırh modunda ol yada olma Crysis 3 teki gibi güçlü değiliz senaryoda. Bunun sebebi giysinin bizi değiştirmesi. Crysis 2 boyunca oynadığımız her an giysi bizi yavaş yavaş Prophet'a dönüştürüyor. En son Crysis 2 sonunda özümseme  tamamlanıyor ve DNA %100 Prophet'la eş değer oluyor. Ve kendisinin kim olduğunu hatırlayıp. "Benim adım Prophet" "Bana Prophet derler"  der adam artık Prophet oluyor . Bunu metafizik anlamda yorumlamak lazım tam olarak anlamak için. Kafan yine karışmıştır. Ama kardeş yine de o orijinal Prophet değil diyebilirsin haklılık payı daha fazla. Metafiziğe gelince sorgulamak gerek. Zaten bazen de şöyle dediği de oluyor "Bana Prophet derlerDİ" di ekini de dikkate alalım. Umarım anlamışsındır. Anlamazsanda kendine kızma ciddi anlamda çok dehşet verici. Harika...

Clyde bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
greyfox
20-04-2023, 16:34   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Clyde hikayede kaçırdığım noktalara çok iyi değinmişsin. O açılardan bakmadım ve hikayeyi tam olarak anlamamış olduğumu fark ettim. Hatta bu yazdıklarına teşekkür edebilmek için üye oldum .d