### CRYSIS 2 Ana Konu ###

_hEro
19-07-2010, 13:21   |  #51  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

PES 2010 yanında Crysis 2 de alacağım sanırım.

Emre_1645
19-07-2010, 16:07   |  #52  
OP Yıllanmış Üye
1,056 mesaj
Alıntı: _hEro  
PES 2010 yanında Crysis 2 de alacağım sanırım.
2011 sanırım hero:)

kyotoprotokolü
19-07-2010, 21:47   |  #53  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Yahu bu oyunun sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı mı?  1 aydır bakıyorum resmi birşey bulamadım.
Yabancı sitelerde 4850 istiyor diyor endüşük.
Bilgisi olan var mı?

Crysis Warhead 'da en ileri ayarda 25-40 fps arası alıyordum. Acaba oynayabilecek miyim merak ediyorum.

Son Düzenleme: kyotoprotokolü ~ 19 Temmuz 2010 21:48
durukan61
20-07-2010, 05:13   |  #54  
Yıllanmış Üye
181 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
Ulan bir kere adamlar vatanım diye ucuz satacak Türkiye'ye bunu biliyorsunuz.Adamlar sizin orjinal'ini ucuza satsın siz gidin korsan alın.Zaten Crysis  18 GB o indirme hayalleriniz boş...
18 GB olunca indiremiyo muyuz? Torrent akar ^^

beckahma
20-07-2010, 06:59   |  #55  
beckahma avatarı
Yıllanmış Üye
1,052 mesaj
Alıntı: durukan61  
Adresinizi yazın da chip online ailesi olarak çelenk atalım. Böyle kuru kuru olmadı.

Recep Baltaş
20-07-2010, 09:41   |  #56  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj
Onu indirirken harcadığın elektrik, oyunun Türkiyede satış fiyatını geçer ama tabi bir de bunu hesaplamayı düşünebilmek var...

durukan61
20-07-2010, 20:14   |  #57  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Bilgisayar zaten hiç kapanmıyor. İndirirsem kâra geçerim...

LaThReLL
20-07-2010, 21:35   |  #58  
Üye
83 mesaj
aynen :D çıksa zaten 70-100 tl arası birşey olur. hadi ps3 oyunu gibi indirememe imkanım olsa alırdım da bedavaya indirmek varken hiç mantıklı değil. nasılsa pc açık elektrik problem değil.ama oyunlara para  vermek bana hiç mantıklı gelmiyor. sanki oyunu orjinal aldık diye bize ödül verecekler sanki aferim dicekler :Do kadar para bulsam oyuna vereceğim parayı biriktirir upgrade yaparım pc mi. kolaymı 70-100 tl verip 8 saat oyun oynayıp kaldırmak. tamamen boşa harcama. giderim internet cafeye 8 tl verip 8 saat oynarım

bilgehankalkan
20-07-2010, 22:38   |  #59  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
Onu indirirken harcadığın elektrik, oyunun Türkiyede satış fiyatını geçer ama tabi bir de bunu hesaplamayı düşünebilmek var...
Abartmayın bilgisayar açıkken arka planda indirse iyi seed'i de varsa 10 günde iner. Bilgisayarı onun için 2 gün açık bıraksa iner.(internet hızı en az 4Mbit ise) Siz Steam oyunlarını öneriyorsunuzu birde onlar inerken ne kadar elektriğiniz gidiyor?

kerrjo
21-07-2010, 02:19   |  #60  
Üye
68 mesaj

Özel fiyat politikası elbette ki uygulanacaktır. Hadi uygulanmadı e arkadaşlar kredi kartı edinin 12 taksitle oyun satılıyor. Çok mu zor allasen destek çıkmak. Bir de pişkin pişkin torrent akar diyenler var yazık. Türkiye'de oyun endüstrisi bu yüzden geri kaldı. Arada çırpınan 2-3 sektör liderine de destek vermiyoruz. Ama knight online vb. oyunlarda bir char için bin ytller bayılan insanlar var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama. Hazıra alışmışız.

firaristt
21-07-2010, 09:37   |  #61  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

18GB de olsa 40GB de olsa fark etmez... ama oyunun tadı single player modunda çıkmıyr ki... korsanla single player oynarsın anca... ama orj. de online war kat kat daha zevkli oluo ;) bi oturuşta yaklaşık 12-13saatte COD4 ü bitirdim bnm dandik pc de ama hiç bişey anlamadım... şimdi can sıkıntısına 4.kez bitirdim yine tk yok... online de çok fark war ;))

şimdi sende kaç tane korsan oyun war desen ne siz sorun ne bn söyliim :)) ama orj. oyunlarda olan o zevki korsanda alamıyorsun...tabi suç biraz da bizde war. bi oturuşta 1 oyun bitirirsen olucağı o sonra parana yanarsın... ( online oynamıcaksan ) sonra dersiniz 2-3 günde biticek oyun için neden para wereyim kii? günde 14-15saat oyun yerine 5-6saat oynasanız ne olur?? ;)) ( insaflı oliim dedim o kadar oldu xD )

Recep Baltaş
21-07-2010, 10:36   |  #62  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: bilgehankalkan  
Abartmayın bilgisayar açıkken arka planda indirse iyi seed'i de varsa 10 günde iner. Bilgisayarı onun için 2 gün açık bıraksa iner.(internet hızı en az 4Mbit ise) Siz Steam oyunlarını öneriyorsunuzu birde onlar inerken ne kadar elektriğiniz gidiyor?
Steam ile Torrent'in hızını ve servisini karşılaştırmayı başaran gezegendeki ilk insansınız. Tebrikler! Alkış!

10 günde, 60 watt yakan bir PC düşünün.

Siz hiç 10 gün boyunca bir odanın ışığını açık tutunca ay sonunda gelen faturaya baktınız mı?

PC parçalarının 10 gün boyunca yediği EMI'dan dolayı zararı hespalmıyorum bile...

EMI nedir diyecekseniz zaten bu konuşmayı burada terkedin derim...

Plaket vericekler zaten size korsankullandığınız için. Çok büyük kar!
Alıntı: kerrjo  
Özel fiyat politikası elbette ki uygulanacaktır. Hadi uygulanmadı e arkadaşlar kredi kartı edinin 12 taksitle oyun satılıyor. Çok mu zor allasen destek çıkmak. Bir de pişkin pişkin torrent akar diyenler var yazık. Türkiye'de oyun endüstrisi bu yüzden geri kaldı. Arada çırpınan 2-3 sektör liderine de destek vermiyoruz. Ama knight online vb. oyunlarda bir char için bin ytller bayılan insanlar var. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama. Hazıra alışmışız.
İşte burası Türkiye Kerrjo. Adam gidiyor korsan GTA'ya DVD 20 lira veriyor, orjinaline 7 dolar vermiyor. Mentalite olayı bu. Adam rapidshare hesabı alıyor, PC'yi sabah akşam açık tutup parçaların ömrünü bitiriyor ama kara geçtiğini zannediyor...Zaten korsan kullanmak bi marifet olmuş bu ülkede...Haklısın bir de Knight online oynayan 2 milyon kişi var bu ülkede ki ben hayatımda bu kadar berbat grafikler, bu kadar rezalet bir ortam, bu kadar seviyesizlik, bu kadar dolandırıcının olduğu bir oyun daha görmedim...WoW'a para vermeyenler gidiyo KO'ya Premium alıyorlar, var mı böyle bir şey?Hbir de korsan alanalardan sık duyulan bir laf vardır böyle dakka başı "Oyunlar neden Türkçe değil, Türkçe olsun alırım" derler ama yalan, hikaye fıs...Hani? Crysis Türkçe oldu...Aldılar mı? O da korsan paylaşıldı...Bir de bu tipler yakınmaz mı "Türkiyede oyun sektörü yok abi, neden gelişmiyor"Nedeni açık arkadaşım. Bu konuda krosanı savunanları topla, al sana nedeni!Hayır maddi durumun yoktu, alamazsın anlarım. Ama insanda şu bilinç şu utanma olur: "Ulan ben korsan kullanıyorum ayıp ediyorum. Bu adamlara oyun fiyatı inince orjinal alıp desteğimi göstermeme lazım" zihniyeti yok.Korsan kullanıp bir de bug olunca geliştiriciye küfreden insnalar var bu ülkede!Ben bu ülkede orjinal oyunun varlığından haberdar olmayan insan gördüm!Ha bir de insanımızın oyunu tüketme tipi var...8 saatte bitiyorum demiş. Tüketim öyle bir hal almış ki artık, indirmekten oynamanaya vakit bulamayanlar var. Bilinçli tüketim yok...Al bir oyun, oyunun kitabı varsa kitabını oku önce, araştır bi kim geliştirmiş, ne akdar sürede nerede yapılmış..Hikayesi nedir..yok..En büyük örnek GTA IV....GTA IV'ü oynayanların bu ülkede %70'i görevleri yapmıyor :)Durum bu kadar vahim yani...İndirmeye devam edin...siz hep kardasınız..

Kapalı Hesap (101323)
21-07-2010, 11:38   |  #63  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

recep abi sonuna kadar haklısın geçende  bir arkadaşın yanında   patchlerden bahsediyordum   bana patch  ne  diyor  geçende  bir arkadaşa frontlines  fuel of war ın  korsan  versiyonunu  oynattım  güncel haliyle  bana söylede bu oyunun adını alayım diyor  patchler olmadan  oynanmaz diyorum  ben patchlerinden  anlamam  direk  oynarım diyor  şu an frontlines  fuel of war  orijinali var tabiki thq  paketinde  vardı   oyun  süper  bir  oyun  thq paketini herkese  tavsiye  ederim  thq  paketinin  korsanı  orijinalinden  daha pahalı    bu arada    49  dolar vermek varken  gidip korsanına  120  lira  verenler  olursa  şaşmam 

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (144581) ~ 21 Temmuz 2010 11:40
Kara Şövalye
21-07-2010, 11:38   |  #64  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 53
1,960 mesaj

Recep Bey çok doğru demişsiniz, yürekten katılıyorum. 15 TL'ye Assassin's Creed var arkadaşa dedim boşver korsanını 10 lira daha koy adam gibi orijinal olsun hem ilk orijinalin olur o kadar param yok dedi, bi' baktım 3 tane korsan DVD oyun hani paran yoktu ? Paraları olsada almazlar orijinal oyun öyle bi' takıntısı var bu insanların.

firaristt
21-07-2010, 11:57   |  #65  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj

isterse para içinde yüzsüz orj. e wericek parsı olmaz ama karnını zor doyurur korsana wericek parası wardır.. geçen gün Moto GP2 orj. ini 2TL e aldım :D nihahah :)) ee 2TL koyabilir mi? daha doğrusu kaçabilir mi? xD  2TL diyorum... 2 paket cips alıcağınıza biraz araştırın, neredeyse bedava fiyatına orj. oynlar war... kimse demesin ki orj. oyun asla ucuz olmaz oluyor işte... pc nin yanında yer kalmadı cdleri dwdleri topliim dedim yine 2 poşet orj. oyun-film çıktı...Kahkaha

haftada 5TL biriktirseniz hadi bilemedim 3TL biriktirseniz ayda 12-13TL yapar dediğim gibi biraz çevrenize bakın çok ucuza oyunlar war hemde orj. 2-3tane alırsınız tepe tepe kullanırsınız ;)) Zonk

Recep Bey dediğinizin her kelimesi bizim insanımızı anlatıyor daha güzel anlatılamazdı heralde Alkış:)) herşeye wericek para war korsan pahallı olsa bile korsana wericek para war ama iş orj. gelince nedense hep kötüleniyor... birde dediğiniz gibi hem korsan kullanır hemde hata bişey çıkınca söwer durur...

Son Düzenleme: firaristt ~ 21 Temmuz 2010 11:59
noleafclover
21-07-2010, 12:23   |  #66  
Yıllanmış Üye
311 mesaj
Alıntı: Recep Baltaş  
PC parçalarının 10 gün boyunca yediği EMI'dan dolayı zararı hespalmıyorum bile...
EMI nedir diyecekseniz zaten bu konuşmayı burada terkedin derim...

Vallahi bende merak ettim ne kast ettiğinizi?
Eğer electromagnetic interference ten bahsediyorsanız, konu ile indirmeyle veya korsanla ne alakası olduğunu ben anlayamadım.
Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler modunda gördüm sizi ama burada sadece çoluk çocuğun değil gerçekten bilgili insanların vakit geçirdiğini de unutmayın.Bu yüzden kulaktan dolma bilgilerle yazmak yerine örneğin buradan doğrusunu öğrenebilirsiniz.
Saygılar

Recep Baltaş
21-07-2010, 13:38   |  #67  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: noleafclover  
Vallahi bende merak ettim ne kast ettiğinizi?
Eğer electromagnetic interference ten bahsediyorsanız, konu ile indirmeyle veya korsanla ne alakası olduğunu ben anlayamadım.
Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler modunda gördüm sizi ama burada sadece çoluk çocuğun değil gerçekten bilgili insanların vakit geçirdiğini de unutmayın.Bu yüzden kulaktan dolma bilgilerle yazmak yerine örneğin buradan doğrusunu öğrenebilirsiniz.
Saygılar
Evet electromagnetic interference'tan bahsediyorum.

10 gün açık kalan bir PC mi sizce daha uzun ömürlü olur yoksa günde belirli bir süre çalışıp kapatılan mı?

Konuyla çok alakası var.

Hakuteiken
21-07-2010, 16:02   |  #68  
Hakuteiken avatarı
Yıllanmış Üye
215 mesaj

Crysis 2: Nano Collectors Edition

200$ yurtdışında. Ama çıkan şeyler güzel. Normal paketleri daha ucuz olucaktır.

Bu arada EMI tartışması olmuş burda.
uzun süre açık durdu mu tamam emi'den etkileniyor olabilir. ama o parçaların üzerlerinde ona karşı koruma yok mu ?? Bana göre var.
Ayrıca parçaların sürekli sıcak durması mı zararlı, yoksa sıcak, soğuk, sıcak soğuk mu ??

durukan61
21-07-2010, 17:26   |  #69  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Yeni PC'yi kendi paramla aldım. MW 2'ye verdiğim 120 TL gene kendi param. Annem babam öğretmen benim. Zengin değiliz. Yok o sistemi toplamış o oyunuda alırmış. Sanki şıp diye topladık bilgisayarı. 2 sene biriktirdiğim para ile aldım ben. Ne zaman kendi paramı kazanmaya başlarım o zaman gider alırım oyunumu ama bi daha gidip ne orjinal ne korsan oyun almam...

beckahma
21-07-2010, 17:39   |  #70  
beckahma avatarı
Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

Hakuteiken dediğine baktım ve ilk başta sitedeki bazıları gibi ben de çelik yelek yapmışlar diye düşündüm tabi sadece model şeklinde. Ama çantaymış eğer ayrı satılıyorsa alabilirim. Bir bilginiz var mı? Çok güzel olmuş ve bu yıl da çanta almayı düşünüyordum tam.

Burki559
22-07-2010, 13:37   |  #71  
Taze Üye
16 mesaj

yahu Haberiniz yok E3 de cevat yerli Türkiye'ye özel fiyat uygulayacakmış zaten,ancak uygulanmasa bile bzim yapmamız gereken orjinal almak olucaktır

tugberk_91
22-07-2010, 14:47   |  #72  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

50 lira olsa hayatta kaçırmam hemen alırım. Bundan ucuzu da olmaz zaten....

Recep Baltaş
22-07-2010, 15:45   |  #73  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: Hakuteiken  
Crysis 2: Nano Collectors Edition

200$ yurtdışında. Ama çıkan şeyler güzel. Normal paketleri daha ucuz olucaktır.

Bu arada EMI tartışması olmuş burda.
uzun süre açık durdu mu tamam emi'den etkileniyor olabilir. ama o parçaların üzerlerinde ona karşı koruma yok mu ?? Bana göre var.
Ayrıca parçaların sürekli sıcak durması mı zararlı, yoksa sıcak, soğuk, sıcak soğuk mu ??

Her parçada EMI koruması yok. Dikkat edersen Creative ses kartlarında metal bir kaplama vardır EMI koruması için.

Ayrıca sıcak soğuk sıcak değil. kapatırsın soğur, 10 saat sonra açarsın.

Sürekli sıcak olması daha da parça ömrünü azaltır. O.C. boşuna ürünleri garanti dışı bırakmaz.

Mustafa Akın
22-07-2010, 22:42   |  #74  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Sıcak soğuk sıcak soğuk bir şey değişmez cam değil bu çatlasın

Batuhan Karsan 26
03-08-2010, 23:59   |  #75  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Ulan 5 DK Vınn takınca laptoba yayılan radyasyon ölüm tehlikesi oluyor.1000 Kişi 10 Gün Bilgisayarını açıp bıraksa bırak İstanbul'u Trakya gider.Amerika nasıl atom bombası attı aynen o zihniyet bizim memleketteki çoğu kafadarlar.
50 liraya orjinal alırsan,orjinal aldığın için gönlün rahat olur.
Ben niye öğüt veriyorum mu? hayatımdaki bütün PC oyunlarımı korsan aldım.Ve o yüzden gönlüm rahat değil.