Crysis Ses Sorunu

Kombat
17-01-2008, 05:24   |  #1  
Kombat avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
425 mesaj

Arkadaşlar Crysis kurduğumdan beri bir ses sorunu var. XP'de de Vista'da da. Olay şöyle gelişiyor: Oyunu başlattığımda EA games yazısı çıktığında arkadaki ses kesintili ve yankılı geliyor. Yani Ses geliyor kesiliyor kesik bölüm kısa fazlarda 2-3 defa yansıyor. Oyun menüsü dahil böyle. Oyun içindeki müziklerde bu pek olmuyor ama Maksimum Zırh Maksimum Enerji falan diye süit elbise sesindede kesintiler oluyor.Hele koşarken elbise ayarlarını değiştirince ya ses kesik kesik geliyor ya da kullanımda kelimesi duyuluyor ya da hiç gelmiyor. Sizce neden oluyor olabilir? Son yamasınıda yükledim. Nvidianın son ekran kartı sürücüsünüde yükledim. Benim sistemimden çok daha düşük bilgisayarda bile böyle olmuyor. Vistadan mı dedim ama oyun zaten Vistasız rezalet görüntüleri. XP'ye geçtim orada da aynı. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler. Sistemim;
Core 2 Duo 6600 2.4
EN Nvidia 8600GT
intel dp965lt on board ses 5+1
2gb kingston 667mhz ram

Son Düzenleme: Kombat ~ 17 Ocak 2008 05:26
saralenko
22-05-2008, 10:16   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Evet bendede aynı sorun vardı. Ama bende xp de düzgün çalışırken vista da bu sorunu yapıyordu. Araştırdım ve bir sitede crysis in audigy2 ses kartlarında vista da sorun olduğunu ve bu sorunu düzeltmek için yapılanları anlatıyor.Denedim ve sorunum düzeldi. Ama dediğim gibi creative audigy2 ses kartları için bu. seninki onboard ses kartı. belki senin kullandığın ses kartının da buna benzer bir çözümü vardır.

link http://www.crysis-online.com/for ... pic=23111.msg329567