Crystal Report ActiveX Viewer Control

yuksel12
13-01-2009, 06:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Windows7 de e-okulda rapor alabilmem için Crystal Report ActiveX Viewer Control kurulması gerekiyor ama kurulmuyor.Firefoxda da denedim olmadı.Güvenlik ayarlarını aşağıya çektim bir türlü kurulmuyor.

Son Düzenleme: yuksel12 ~ 13 Ocak 2009 20:16
PcMaKeR
13-01-2009, 09:17   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Windows vistada çalışıyor muydu peki eğer çalışmıyorsa crystal report'un en son sürümlerini indirmelisin.

yuksel12
13-01-2009, 20:16   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

Evet çalışıyordu.Vistadan Windowsun içindeki kurulumda attığı dosyaları Vistadan alıp Win 7 taşıdım sistem açılmadı.crystal report'un en son sürümlerini indirmelisin diyorsunuz ançak girmiş olduğum site bunu kendisi yüklüyor(yükleyemiyor) indirmeden.Başka türlü indirme şekli ve benim bilmediğim sürümlerini kurup indirme varsa onu bilmiyorum.Sonradan fark ettim XP dede SP3 kurulunca problem oluyor kurulmuyor.Vistada poroblem olmuyor.Windows 7 dede XP deki SP3 lü haligibi problem veriyor kurulmuyor.

Son Düzenleme: yuksel12 ~ 14 Ocak 2009 00:14
PcMaKeR
14-01-2009, 08:57   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

sıfırdan kur o program taşınarak çalışmaz
sıfırdan kur ki registery gibi yerlere kaydını tamamlasın. dll kaydını yaptırsın

yuksel12
14-01-2009, 10:22   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

Malesef bilgisayarımı sıfırdan kurdum ve hiç bir program kurmadan internete girerek e-okuldan yükletmeye çalıştım yine olmadı.Bunu denemiştim.Yalnız arkadaşın Xp kurulu bilgisayarındada olmadı sonra Xp de SP3 kaldırınca oldu.Sonra tekrar SP3 kurdu problem kalktı ançak Windows 7 de ne yapacağımı bilemedim.

salihaltay
14-09-2009, 13:42   |  #6  
Üye
72 mesaj

aynı sorunu wi7 çıktı çıkalı bende yaşıyorum aynı yöntemleri denedim fakat hala e-okulda rapor alamıyorum
rapor almaya kaltığımda cyristal report activex viewer i yüklemek istiyormusunuz diyor evet deyip yükleme yapıyorum fakat boş sayfa gelip kalıyor başka bir şey olmuyor,
çareyi bilgisayara iki işletim sistemi kurarak buldum bir tarafta win7 bir tarafta xp e- okul lazım olunca xp yi açıyorum,
eğer siz çaresini bulduysanız benimle paylaşırsanız sevinirim, selamlar mail adresim: [email=salihaltay@tnn.net]salihaltay@tnn.net[/email]

Son Düzenleme: salihaltay ~ 14 Eylül 2009 13:45
reyes22
14-09-2009, 18:32   |  #7  
Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: salihaltay  
aynı sorunu wi7 çıktı çıkalı bende yaşıyorum aynı yöntemleri denedim fakat hala e-okulda rapor alamıyorum
rapor almaya kaltığımda cyristal report activex viewer i yüklemek istiyormusunuz diyor evet deyip yükleme yapıyorum fakat boş sayfa gelip kalıyor başka bir şey olmuyor,
çareyi bilgisayara iki işletim sistemi kurarak buldum bir tarafta win7 bir tarafta xp e- okul lazım olunca xp yi açıyorum,
eğer siz çaresini bulduysanız benimle paylaşırsanız sevinirim, selamlar mail adresim: [email=salihaltay@tnn.net]salihaltay@tnn.net[/email]

windows 7 32 bit için çözüm şu hocam

1. "http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab" dosyasını bilgisayarınıza indirin..

2. Klasör içerisinde bulunan (sviewhlp.dll , CRViewer.dll , swebrs.dll,REPORTPARAMETERDIALOG.DLL,CSELEXPT.OCX) dosyalarını "c:\WINDOWS\SYSTEM32" klasörüne kopyalayın.. sonra eylem merkezinden kullanıcı hesap denetimini'' hiçbir zaman uyarma'' durumuna getirin bilgisayarı yeniden başlatın bilgisayar açıldıktan sonra

3. başlat-çalıştır... (

REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CRVIEWER.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX

REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\REPORTPARAMETERDIALOG.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVIEWHLP.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SWEBRS.DLL

windows 7 64 bit için ise
 sviewhlp.dll , CRViewer.dll , swebrs.dll,REPORTPARAMETERDIALOG.DLL,CSELEXPT.OCX dosyalarını sistem 32 içine değil windows klasörüne kopyalayıp
 başlat-çalıştır... (

REGSVR32 C:\WINDOWS\CRVIEWER.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\CSELEXPT.OCX

REGSVR32 C:\WINDOWS\REPORTPARAMETERDIALOG.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\SVIEWHLP.DLL

REGSVR32 C:\WINDOWS\SWEBRS.DLL

selamlar kolay gelsin hocam yeni eğitim öğretim yılınız kutlu olsun

arslan22
14-11-2009, 13:05   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar neden kendinizi o kadar zorluyorsonoz sitesinden (Crystal Reports Viewer 2008) i indirin bilgisayarınıza kurun olsun bitsin   Crystal Reports Viewer 2008 indiremezseniz benimle iletişim kurun kolay gelsin