CSS'yi internetten nasıl oynarım...LAN diyil WAN

BSHMustafa
27-11-2006, 17:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

arkadaşlar ben bi arkadaşla internetten counter strike source oynamak istiyorum fakat nezaman denesek başarılı olamadık yani oynayamadık. bu oyunu internetten nasıl oynarım. lütfen yardım edin. Şimdiden Allah Razı olsun.
Kolay gelsin.

lazrailefsanesi
28-11-2006, 16:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

hamachi hitachi hangisi dogru yazılanı hatirlayamadım.Bu gibi bir programı karsılıklı yükleyerek kendi aranızda yada arkadaslarınız arasında bir sanal sayılabilcek lan agı kurabilirsin net üzerinden.Bunun haricinde uzun zaman oldu ama yanlıs hatırlamıyorsam sen internet secenegini sectikten sonra create ile bir oyun actıgın zaman bir ip olusturuyordun bunu arkadasın kendi bilgisayarına ekledigi zaman senin actıgın server i görüyor olması gerek.Senin actıgın oyunun ip sini nasıl goruyorduk hatirlamıyorum ama digeri net üzerinden oyun oynamak icin serverların ip sini girdigin yere giriyorsun.Himatchi ile iligi forumda epey bir bilgi var biraz arastırsan epey bir bilgiye ulasırsın.

lazrailefsanesi
28-11-2006, 16:54   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

Hamachi ile yazılıyormus.

BSHMustafa
28-11-2006, 17:14   |  #4  
OP Taze Üye
18 mesaj

daha denemedim fakat ilgin için teşekkür ederim.

dezan
28-11-2006, 19:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
114 mesaj

hamachi derdine deva olabilir

BSHMustafa
28-11-2006, 20:44   |  #6  
OP Taze Üye
18 mesaj

hamachi ile nasıl yapıldığını anlatırmısınız? lütfen
Bir haftadı uğraşıyoruz.Yrdım edin..

CU_GS7
28-11-2006, 21:16   |  #7  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj
BSHMustafa
hamachi ile nasıl yapıldığını anlatırmısınız? lütfen
Bir haftadı uğraşıyoruz.Yrdım edin..
1 kere anlatırım yalnız..:))Çünkü şu an için zahmetli geliyor anlatması,gerçi google`da yazsan çıkar bir şeyler ama..
Şimdi hamachi yüklediniz sen ve arkadaşın..( A ve B )
2nizin de bir hamachi IP'niz oluyor..
2niz de programı çalıştırdınız..
A bir ağ yatattı..İsmini koydu şifresini belirledi..
B`ye söyledi ağın adını ve şifresini..B bu ağa katıldı..
A ve B şu an aynı ağda hamachi üzerinden birbirini görmekte..
Artık MSN kapanabilir ve Hamachi üzerinden mesaj yolla seçeneği ile mesajlaşmaya başlayabilirsiniz..
Şimdi oyunda birbirinizi görmeye geçelim..Ben COD2,Battlefield2 ve Fifa2007 yaptım arkadaşlarla ama aynı mantık CSS için de olmalı..:
A oyunu açtı ve serverı kurdu..Mesela haritayı seçti..Frag sayısını,oyunun türünü belirledi vs..
Bu işlem bitince A bu yarattığı oyuna giriyor..B`nin oyuna katılmasını bekliyor..
B oyunu açıyor..Oyunun içinde server'a katıl gibi bir seçenek arıyor ve bu yaratılmış oyunu görüyor..Oyuna giriyor ve A'yı görüyor..
Bütün bu işlemler olurken oyuna katılacak herkesin Hamachi'si açık kalıyor tabi..
Durum böyle..Anlattığım özellikle COD2 ve Battlefield2 için geçerliydi..Fifa207'de durum çok az daha değişik,burda karşı tarafın Hamachi IP'sini yazıyuor bir taraf ve connect diyordu..Diğer taraf ise host'a basıp bekliyordu..

Son Düzenleme: CU_GS7 ~ 28 Kasım 2006 21:22
lazrailefsanesi
28-11-2006, 21:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,393 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/konu.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12068

BSHMustafa
29-11-2006, 11:10   |  #9  
OP Taze Üye
18 mesaj

arkadaşlar çok teşekkür ederim...

muratemas
14-12-2006, 17:11   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

arrrkadaslaaar:) . Şimdiben bi fifa07 aldım tabi ucuz olanında(her nekada ucuz etin yahnisi... ). fakay oyunu binbir çabayla yüklememe rağmen(crack falan hepsi okey) oyunu açıyorum tamam açıldı. takımlarıdır ligdir seçiyorum son hamle olarak oyuna girmek için tıkladığımda, oyun yüklenirken,!!! olan oluyor... ' fifa07.exe' hatası... bir çözüm bilen varsa( buyüzden oyunu iki kere daha silip yeniden kurdum), yada elinde fazla fifa07.exe crack ı olan varsa çok iyi olurdu yaa ... şimdiden teşekkürler ...