cyanogenmod yüklemek hakkında

osmanturkq
11-09-2015, 20:19   |  #1  
osmanturkq avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selam arkadaşlar,kusura bakmayın çok soru sordum size, ama ben mobil işletim sistemleri konusunda çok acemiyim , (Cyanogenmod rom ,AOKB, Stock rom vs ...) rom yüklemek benim ilk deneyimim olacak hata yapmak istemiyorum.

Cihazım Samsung Glaxy S4 i9500
1- Bu cihaza Cyanogenmod rom yüklemek istiyorum , nasıl yükleyebileceğim ile ilgili bir yazı ve rehber hazırlar mısınız ?
Temiz bir kurulum istiyorum ,Android i silip (kaldırıp) yerine sıfırdan Cyanogenmod kurmak (yüklemek ) istiyorum. Adım adım en baştan anlatacağınız bir rehber olursa sevinirim , hangi dosyaları indirmeliyim , hangi işlemleri nasıl yapmalıyım , kurmadan önce ne hazırlık yapmalıyım , kurarken neler yapmalıyım, hangi adımları izlemeliyim , ( yedek almak, imei kaydetmek , root atma, cwm yada twrp (Recovery mod), rom atma (cyanogenmod rom) .gapps vs .... benim aklıma gelenler bunlar bilmediğim başka işlem ve adımlar'da varsa bunlarıda hazırlayacağınız rehbere eklerseniz sevinirim .)

Cihazım Samsung Glaxy S4 i9500
2-Stock rom yükleme ile ilgilide bir yazı ve rehber hazırlar mısınız ?
Temiz bir Android kurulumu için önceki rom'u tamamen kaldırıp yerine sıfırdan temiz bir Android stock rom kurulum için adım adım en baştan anlatacağınız bir rehber olursa sevinirim .kurmadan önce ne hazırlık yapmalıyım , hangi dosyaları indirmeliyim ,hangi işlemleri nasıl yapmalıyım , hangi adımları izlemeliyim , kurarken neler yapmalıyım , (yedek almak, imei kaydetmek , root atma , cmw yada twrp (Recovery mod), rom atma (Stock rom) vs ) gapps vs ....benim aklıma gelenler bunlar bilmediğim başka işlem ve adımlar'da varsa bunlarıda hazırlayacağınız rehbere eklerseniz sevinirim .)

Sizi uğraştırmak istemezdim fakat cyanogenmod rom kurulum konusunda birkaç siteden araştırma yaptım ancak farklı anlatımlar ve yöntemler kullanıldığını gördüm bu benim kafamı karıştı bu yüzden sizden yardım almak istedim.

Serhat-36
31-12-2015, 14:16   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşım Mini ye cyanogenmod yuklemişti gayet iyi çalışıodu telefonu sorunsuz bnde Ace 2 de kullanıyorum telin hızı bnimkisi gibi bir telde 2 3 kat arttı ama s4 e gerek var mı bilmiyorum. Ufak telefonlarda cok iş yapıyor dene yinede istersen.

https://www.youtube.com/watch?v=getX4PYsxy4

Nasıl Yüklerim:
1) İndirdiğiniz ROM ve Gapps Paketi dosyalarını cihazınızın hafızasına oldukları gibi kopyalayın.

2) Telefonunuzu kapatın ve Recovery (CWM/TWRP) modunda tekrar açın.

3) Recovery menünüz içerisinden wipe data/factory reset – wipe cache partition - advanced > wipe dalvik cache işlemlerini sırasıyla yapın.

4) Daha sonra install zip from sdcard > choose zip from sdcard kısmından önce ROM daha sonra Gapps paketini yükleyin.

5) Recovery menünüzden reboot system now kısmından telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzun ilk açılışı 4-5 dakika sürebilir endişelenmeyin.

Temiz kurulum Sıfırdan Yükleme için Recovery moddan

-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-advanced/wipe dalvik cache
-advanced/fix permissions
-Mount and Storage /format /cache
-Mount and Storage /format /system
-Mount and Storage /format /data (Dikkat: Format Sdcard ve emmc yapmayın onlar telefon ve sd karti formatlar.)
-Daha sonra tekrar ana menüden İnstall zip from sd card seçeneği ile Yüklemek istediğiniz Rom'a ait zip dosyasını yükleyin.
-wipe cache partition
-advanced/fix permissions

İlk açılış uzun sürebilir, bekleyin...

Yüklemede telefon açılmazsa Tekrar Recovery moddan
-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-advanced/fix permissions yapıp açın.

Yeni Rom Yükleyim Kötü Deyip Eski Romunuza Döncekseniz..
Yeni Romu Atmadan Önce Eski Romunuzun Yedeğini Almak Ve Geri Yüklemek...

Recovery den ..
Backup And Restore Menüsüne Gelin..
Ordan Backup Seçin..
Yedekleme Başlar..
Dolduktan Sonra..
Geri Yüklemek İstiyorsanız Yedeklediğiniz Romu...
Tekrar..
Recovery Menüsünden..
Backup And Restore Seçin..
Ordan Restoreyi Seçin..
Orda Yedeklediğiniz Rom Karşınıza Çıkar..
Seçersiniz Ve Yükler..
Bu Kadardır..

EKSİK KALDIGIN NOKTALARDA NETTEN BAKABİLİRSİN DETAYLI ANLATIMLAR MEVCUT.

Son Düzenleme: Serhat-36 ~ 31 Aralık 2015 14:23