cydia gitti:((

SEMIH571
02-07-2014, 12:45   |  #1  
SEMIH571 avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
43 mesaj

sa arkadaslar bilindiği üzere İos 7.1.x PanGu jb cıktı bende bunu hevesle yukledim ama hata verdi.
daha sonra cihazı factory reset yapıp yukledim oldu. ama bu sefer cihazin yedeğini geri yuklediğimde cydia gitti.cihaz bilgiyara bağlayınca jailbroken gözüküyor fakat cydia yok
nette araştırdım cydia deb dosyasını ifunboxtan falan atın diyorlar bende atılacak yer ile ilgisiz dosyalar var sadece. ne yapacağımı şaşırdım sevincim kursağımda kaldı yardım lütfen

Sistem Bilgilerim
dogfish01
02-07-2014, 15:14   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
50 mesaj

ayarlardan cihazı fabrikaya çekmek her türlü jailbreak'li cihazda sorun cıkarır cihazına uygun .ipsw dosyasını internetten indir bu ipsw cihazının mevcut sürümüye aynı olsun cihazı ipsw dosyasıyla dfu modda iken itunes üzerinden restore et cihaz açıldığında (itunes'tan apple kimliğini isteyecek) ayarları filan yapıp cihazı yeniden başlat bilgisayara bağla pangu jb yönergelerinden sonra cihaz sorunsuz jailbreaklenecektir (1- pangu jailbreak sorunsuz olması için bilgisayara bağlamadan önce cihazının parolasını kapatıp ayarlar-genel-tarih ve saat üzerinden tarihi 2 haziran'a ayarlamalısın 2- .ipsw dosyasının virüslü olmaması için güvenilir kaynaklardan indirip virüs taraması yapmanı tavsiye ederim 3-yedeği cihaza geri yükledikten sonra itunes açık değilken jailbreak yap) bunları yaptıktan sonra cihazdan cydia yine giderse yedeğini geri yüklemeden jailbreak yap/pangu'yu yeniden indir/başka bilgisayardan dene