d: birlikte aç ile açılıyor

masay
04-01-2007, 18:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

c sürücü haric diğer sürücüleri açmaya çalırken birlikte aç penceresi açılıyor ve normal olarak sürücü için seçim yapamayacağımızdan bi daha sürücü sağ tuş - aç ile açmak zorunda kalıyorum... bunu nasıl çözebilirim...

Son Düzenleme: masay ~ 04 Ocak 2007 18:37
samet_sar
05-01-2007, 00:15   |  #2  
Yıllanmış Üye
104 mesaj

bazen sistem dosyaları saçmalıyor,c sürücüsü hariç diğer sürücülerin simgeleri değişmiş olması gerek bunun için yapman gereken şunlardır..::::::   bilgisayarım>araçlar>klasör seçenekleri>dosya türleri sekmesine tıkla ve orda simgelerini bul ve kaldır de ve ondan sonra makinanı yeniden başlat ve sorunun giderilmesi gerekiyor eğer giderilmiyorsa bana e mail at bi şey daha denetecem.

ykuyucu
08-01-2007, 06:31   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

sürücülerinn içinde autorun.inf dosyası ola bilir onları bi kontrol et varsa sil düzelecektir.

harmehero
26-01-2007, 09:32   |  #4  
Yeni Üye
33 mesaj

birlikte aç penceresi hangi sürücüde oluşuyorsa, sağ tuş menüden sürücüye girip Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm'den "Gizli dosya ve klasörleri göster" işaretleyin. Birkaç satır altta "Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(önerilen)" işaretini kaldırın, çıkacak uyarı penceresinde "Evet"i işaretleyip Tamam'a tıklayın. Sürücü içinde "autorun" (uzantısı inf) adlı gizli bir belge belirecek, belgeyi silin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

turksoftware
26-01-2007, 12:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

Sorunun çözüldümü arkadaşım?

omerfaydali
27-01-2007, 23:26   |  #6  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

sen o (c) sürücüsünü bi virüs taramasından geçir bence

memoli_vip1
28-01-2007, 20:12   |  #7  
Üye
84 mesaj

arkadaşım bazı programlar kuruldukları sürücüde söylediğin gibi şeyler yapabilir.örneğin,roboform gibi programalrı kurarsan sürekli aynı yanıtı alırısın.bence bir daha varsa böyle programalrı kullanmadığın bir bölüme kur.Kahkaha

osoztok
20-03-2007, 22:14   |  #8  
Yeni Üye
20 mesaj

Aynı sorunu şu an ben de yaşıyorum ama hala düzeltemedim. Lütfen yardımcı olun

osoztok
20-03-2007, 22:32   |  #9  
Yeni Üye
20 mesaj

Yazılan herşeyi yaptım ama düzelmedi, lütfen yardım...

samishener
10-10-2007, 02:33   |  #10  
Taze Üye
2 mesaj

Bunun için ufak bir Registry ayarı yapmak gerekiyor
öncelikle çalıştıra gelin ve regedit yazın
açılan pencerede
HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command
anahtarına gelin (varsayılan) ayarındaki dize değerine aşağıdaki satırı kopyalayıp yapıştırın
%SystemRoot%\system32\rundll32.exe %SystemRoot%\system32\shell32.dll,OpenAs_RunDLL %1

shell anahtarı içindeki (varsayılan) dizeyi openas olarak değiştirin
openas anahtarı içerisine (varsayılan) dizesinin altına  AlwaysShowExt ve QueryClassStore adında iki yeni bir dize değeri oluşturun
Kayıt defterinden çıkın.
Not: dizeler kayıt defterinin sağ tarafındaki pencerededir. Sol tarafta sarı klasör olanlar da anahtardır.

stern
10-10-2007, 10:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Regedit içersinde hkey_classes_root\drive\shell anahatında varsayılan değer none olması gerekiyor kontrol edermisn

sah1n
10-10-2007, 10:24   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

ARkadaş konuyu TaaaaaaAaaaaa 1.ci ayda açmış biz 10.cu aydayız
çokdan yapmıştır.daha ne cavap yazıyorsanız

rambet
11-10-2007, 01:56   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

bende de aynı sorun mevcut.ne dediyseniz yaptım ama birtürlü olumlu sonuç alamadım..btün disc i formatlasam düzelir mi sorunum?

fatih7
01-02-2008, 21:42   |  #14  
Taze Üye
7 mesaj

harmehero arkadaşıma teşekkürler.. benimde c sürücüm açılmıyordu..autorun'u silip bilgisayarımı tekrar başlattığımda sorun kalmadı.. çok teşekkürler

EVRENYEGEN
20-03-2008, 08:41   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

MERHABA:KONU D SÜRÜCÜSÜNÜ AÇARKEN BİRLİKTE AÇ GELİYOR, BENDE AŞAĞIDAKİ İŞLEMİ YAPTIM,

Bunun için ufak bir Registry ayarı yapmak gerekiyor
öncelikle çalıştıra gelin ve regedit yazın
açılan pencerede
HKEY_CLASSES_ROOT\Unknown\shell\openas\command
anahtarına gelin (varsayılan) ayarındaki dize değerine aşağıdaki satırı kopyalayıp yapıştırın
%SystemRoot%\system32\rundll32.exe %SystemRoot%\system32\shell32.dll,OpenAs_RunDLL %1

shell anahtarı içindeki (varsayılan) dizeyi openas olarak değiştirin
openas anahtarı içerisine (varsayılan) dizesinin altına AlwaysShowExt ve QueryClassStore adında iki yeni bir dize değeri oluşturun
Kayıt defterinden çıkın.
Not: dizeler kayıt defterinin sağ tarafındaki pencerededir. Sol tarafta sarı klasör olanlar da anahtardır.

ANCAK,

MAKİNAYI KAPATTIM AÇTIM AÇILMIYOR YANİ MASA ÜSTÜ GELMİYOR, ACİL YANITLARMISINIZ

dizzydreams
20-03-2008, 14:34   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

Çok basit bir şey bu AUTORUN virüsü herkes BITTORENT olduğunu bilir.
Yapman gereken tek şey
"Başlat->Çalıştır->cmd yaz karşına gelen pencereye aşağıdakilerini aynen kendi elinle sırayla gir.;
1-) cd c:2-) attrib autorun.inf -r -a -s -h
3-) del autorun.inf
BUNLARI SIRAYLA YAZIP PC'Nİ TEKRAR BAŞLAT HERŞEY OKE!

Black_sky
13-04-2008, 19:27   |  #17  
Taze Üye
3 mesaj

S.a Ark.lar Bende C: Veya D: Sürücülerine Tıkladığım Zaman Ayrı Pencerede Açıyor Neden Acaba Ha Bide Gizli Klasör Ve Korunan İşletim Sistemi Seçeneklerini Görmek İstediğim Zaman Göstermiyor ? Boş Olarak Görünüyor. Yardımcı Olursanız Sevinirim...Gülümseme

Son Düzenleme: Black_sky ~ 13 Nisan 2008 19:29
beycanerkul
13-04-2008, 20:44   |  #18  
Yıllanmış Üye
628 mesaj
rambet
bende de aynı sorun mevcut.ne dediyseniz yaptım ama birtürlü olumlu sonuç alamadım..btün disc i formatlasam düzelir mi sorunum?
aynı sorun benimde başıma gelmişti ama dediğin gibi bütün diski formatladım düzeldi zaten tek çözüm yolu bu galiba

frkn_ua
13-04-2008, 21:34   |  #19  
Yıllanmış Üye
893 mesaj
Black_sky
S.a Ark.lar Bende C: Veya D: Sürücülerine Tıkladığım Zaman Ayrı Pencerede Açıyor Neden Acaba Ha Bide Gizli Klasör Ve Korunan İşletim Sistemi Seçeneklerini Görmek İstediğim Zaman Göstermiyor ? Boş Olarak Görünüyor. Yardımcı Olursanız Sevinirim...Gülümseme
aynı pencerede açılması için denetim masaından klasör seçenekleri genel kısmındaki her bir klaösrü aynı pencere aç seçeneğini seçin.
gizli klasörleri görmekten kastınız klasör seçeneklerinde göster dediğiniz halde göstermiyorsa şunu bi uygulayın;
başlat-Çalıştır  regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL
CheckedValue sil
yeni dword değeri oluştur değerini 1 yap ve adını CheckedValue yap...

Tokio Hotel
17-04-2008, 22:38   |  #20  
Taze Üye
5 mesaj

olmadı....

Black_sky
19-04-2008, 21:15   |  #21  
Taze Üye
3 mesaj

aynı pencerede açılması için denetim masaından klasör seçenekleri genel kısmındaki her bir klaösrü aynı pencere aç seçeneğini seçin.
gizli klasörleri görmekten kastınız klasör seçeneklerinde göster dediğiniz halde göstermiyorsa şunu bi uygulayın;
başlat-Çalıştır  regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWALL
CheckedValue sil
yeni dword değeri oluştur değerini 1 yap ve adını CheckedValue yap...

Teşekkürler Kardeş Ellerine Sağlık Oldu... Alkış

cilingiro
21-04-2008, 14:20   |  #22  
Taze Üye
4 mesaj

diger arkadaslarında dedigi gibi sorun genelde virüsten oluyor bende cok karsılastım cözüm ise NOD Business_Edition  versiyonu anında temizliyor..
sorun "autorun" virüsü..

respawm
29-05-2008, 14:31   |  #23  
Taze Üye
7 mesaj
omerfaydali
sen o (c) sürücüsünü bi virüs taramasından geçir
autorun.inf dosyasını antivirüsler virüs olarak algılamıyo bişi deişmez tarama yapsada

_AFD_
29-05-2008, 18:46   |  #24  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

birinci olarak winrarı aç ondan sonra d ye gir autorun.inf dosyasını sil bilgisyarını yeniden başlat eger olmazsa ; adwanced windows care programını kur kayıt defteri düzeltmesive sistemi en uygun hale getirme kutucuklarını işaretle ardından tarat a bas problemleri düzelt en sonunda onara bas.

kolay gelsin...

kadir sarıtaş
31-05-2008, 23:42   |  #25  
Taze Üye
1 mesaj

Önce diskimizi virüs taramasından geçirmeliyiz,ardından diskimizi explorer ile birlikte açtıktan sonra
araçlar,klasör seçenekleri
görünüm
gizli dosyaları göster
işaretli olmalı aynı menüde korunan işletişim sitemi dosyalarını gizleyi kaldırın ve tamamı tıkladıktan sonra
diskimizdeki autorun kur bilgileri dosyasını silin normale dönecektir.
Sevgi ve saygılar.