d-link dsl-g624t lütfen yardım edin çıldıracam

fikizy
10-09-2006, 16:13   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar 1 hafta önce evime 2048 adsl bağlantısı yaptırdım ve d-link dsl-g624t modemimin ayarlarını yapıp nete bağlandım. aynı modem ve aynı ayarlarla 3 aydır 512 kotalı bağlantı kullanıyordum(tabi son dönemde 1024 çıkmıştı).kotalı bağlantımın olduğu dönemler ares gibi paylaşım programları kullanmıyordum ancak 2048 sınırsız olunca aresten dosya indirmeye başladım. benim bu modemime evde 2 desktop bilgisayar ethernet kablosu ile ve 2 laptop wireless olarak bağlı. bu bilgisayarlardan download yapanlar belli bir zaman veya belli bir veri miktarından sonra internet bağlantısını kaybediyor. ama diğer bilgisayarlar bağlanmaya dewam ediyor.bağlantısı kaybolan bilgisayarda msn troubleshoot "default gateway offline" diye bir hata veriyor. modemin ip si 192.168.1.1 ve her bilgisayarın ağ bağlantısı ayrıntılarında varsayılan ağ geçidi bu ip olarak kayıtlı. belli bir miktar download yaptıktan sonra bağlantısı kopan makinada internet namına hiçbir veri aktarımı yokken diğer makinalar çatır çatır bağlanıyo. bağlantısı kesilen makinayı yeniden başlattığımda tekrar bağlanıyor ve aynı hikaye yeniden.bağlantısı kesilen makinanın system tray deki bağlantı ikonu bağlantı kesildikten sonra dahi çalışıyo ve veri aktarımı dewam ediyo ama neye veri aktardığını bilmiyom çünkü iexplorer, ares veya msn çalışmıyo.

en büyük sıkıntım kesilmenin neyden kaynaklandığını anlayamamdır. veri miktarı mı diye düşündüm ve bilgisayarı restart yaptıktan sonra sadece aresi açıp download yaptım, bazen 50 mb downloaddan sonra bazen 150 bazen 250 mb sonra bağlantı gidiyo. belli bir zaman sonra mı gidiyo diye her restart dan sonra saate baktım; bazen 5 dakika bazen 10 bazen 30 dakika sonra gidiyo bağlantı. modemin her türlü ayarını denedim, firewall açık veya kapalı, dhcp açık veya kapalı, ip elle veya otomatik, dns elle veya otomatik.hatta d-link in italyan ftp sitesinden ingilizce v3 firmware ini buldum ve onuda yükledim (şimdi nasıl eski versiyona döneceğimi bilmiom :) ) bilgisayara format bile attım :(

lütfen yardım edin walla kafayı sıyıracam bu nasıl iş, bi ağız tadıyla download yapamadım. haber sitelerinde gezmek için mi 2048 bağlattım yaw :(

ağ ve makina hakkında bilgi:

Bilgisayarımda win xp pro sp2 kurulu ve Kaspersky anti virus personal-pro 5.0.391 var her makinada.
modemimde DHCP sunucusu açık ve her makinanın mac adresine sabit bir ip atadım.
ayrıca 195.175.37.14 ve 195.175.37.69 DNS server lar modemde user config olarak kayıtlı ve direk olarak bunları kullanıyor
ipconfig aşağıdaki gibi.

C:\>ipconfig /all

Windows IP Yapılandırması

Ana Bilgisayar Adı  . . . . . . . : fk
        Birincil DNS Soneki . . . . . . . :
        Düğüm Türü . . . . .. . . : Bilinmiyor
        IP Yönlendirme Etkin . . . . . : Hayır
        WINS Proxy Etkin . . . . . . . : Hayır

Ethernet bağdaştırıcı Yerel Ağ Bağlantısı:

Bağlantıya özgü DNS Soneki .  . . :
        Açıklama  . . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
        Fiziksel Adres. . . . . . . . . . : 00-14-2A-E7-EB-E1
        Dhcp Etkin. . . . . . . . . . .  : Evet
        Otomatik Yapılandırma Etkin. . . : Evet
        IP Adres. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
        Alt Ağ Maskesi. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
        Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.1.1
        DHCP Sunucusu . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        DNS Sunucusu. . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
        Kira Sağlanan. . . . . . . . . .  : 10 Eylül 2006 Pazar 15:24:56
        Kira Bitişi . . . . . . . . . . . : 10 Eylül 2006 Pazar 18:11:35

Son Düzenleme: fikizy ~ 10 Eylül 2006 16:23
mars2032
14-09-2008, 16:22   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

tek kelime d-link almış olman..bende bir tane 322 t var..ve beni delirttti..makineyi aç kapa yapıyorum net geliyor..tekrar kapattığımda bağlantı olmuyor..anlayacan berbat..d-link out us robitics and airties in..