D Sürücüsü Yok Oldu (Benim İçin Çok Önemli)

Ery_
22-12-2008, 17:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhaba arkadaşlar. C sürücüsünden 10gb lik yeni bir sürücü oluşturmak için Partition Magic Programını kurdum. Daha Kurulum Bitmeden Vista "Programın Uyumluluk sorunu var" diye bir uyarı verdi ve hiçbirşey yapmadan programı tekrar kaldırdım. Fakat bilgisayarıma Tıkladığımda D sürücüsünün olmadığını gördüm. Adres çubuguna D: yazıyorum "Sistem Belirtilen Yolu Bulamıyor" diyor. C'nin boyutları değişmemiş. Hala aynı fakat 200gb lik bilgilerle dolu olan D Sürücüsü yok. Kaspersky'la virüs taraması yaptım hiçbir virüs bulunamadı. Acaba d sürücüsü ve içindekiler hala varda görünmüyor mu yoksa herşey gitti mi?
Ne dersiniz. Lütfen arkadaşlar benim için çok önemli yardımlarınızı bekliyorum

trinity
22-12-2008, 17:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

bu partition magic işini sanal olrak yapıyor kullanmanı tavsiye etmem hiç kimsenin iyi bilmeyenler hariç sen bi dır yap bakalım dos ortamında d görünüyor mu yoksa uçurmuş olabilirdin d yi

Ery_
22-12-2008, 18:04   |  #3  
OP Taze Üye
11 mesaj

tam olarak nasıl yapmalıyım... Vista kullanıyorum...

trinity
22-12-2008, 18:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

bende vista kullanmıyorum am başlat donatılar da komut istemi yok mu varsa orda c.. enter yap iki kere sonra d: yap d:\ halini alında dır yaz enter yaz o zaman d nin içinin dökümü gelmesi lazım önüne bi dene haber ver

luqqa
22-12-2008, 18:20   |  #5  
luqqa avatarı
Yıllanmış Üye
332 mesaj

başlat -> çalıştır açılan siyah pencereye

d:

yazarak enterlamanı istiyor arkadaşlar eger ki d:/ gibi bir ifade duruyorsa halen d diski kullanımda demeye çalışıyorlar en basit anlatmı ile d:/ yazarsa

dir

komutu ile d diskinin içerisindeki klasrleri görebilirsin.

veya başka bir yol :

bilgisayarım sağ tıkla açılan menüden yönet seçeneğini tıkla açılan bilgisayr yönetim konsolundan disk yönetimini tıklayarak sistemde takılı olan depolama aygıtlarını ve o an ki durumlarını görebilirsin. eger ki d: diski yok ise bir şekilde sistem tanımlandırılması kalkmış demektir. Size en yakın teknik destek birimine basvuarrak sorun hakkında profesyonel bilgi almanızı tavsğiye ederim. Zira bilinç dısı bir hareket d: diski içinde yer alan tum verleri silecektir.

orhanu
16-02-2011, 01:32   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5 mesaj

GÖRÜNMEYEN KAYBOLAN BÖLÜMÜ GERİ GETİRİN

Lütfen açıklamaları dikkatli okuyup heyecanlanmadan, doğru karar vererek sorununuzu çözün.
Faydalanacağınız proğramın adı (Partition Wizard Home Edition)  Bu proğramı aşağıdaki adresten indirip bilgisayarınıza kurun. Proğramı başlattığınızda bilgisayarınızdaki tüm bölümleri ve içeriğini göreceksiniz. Proğramın menüsü ingilizce olduğundan yaptığınız işlemlere çok dikkat edin, yanlış bir işlem yaparsanız çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, mesuliyet kabul etmem. 
http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Benim başıma gelen hadise şöyle:
Laptopumda “bilgisayarım (sağ tık) / yönet / disk yönetimi” yolunu izleyerek 500 gb. harici harddiskimi bölümleyip, bir bölümün dosya türünü NTFS’den FAT’a çevirmek için uğraşırken ne yaptım, ne ettim hatırlamıyorum.
D klasörüm yok oldu. İçerisinde 80 gb. civarında benim için çok önemli belgeler vardı ve mutlaka kurtarmalıydım. Uğraştım, çabaladım, araştırdım ve sonunda (Partition Wizard Home Edition) programını buldum. Bu programla D klasörümü geri getirmeyi başardım.
http://www.partitionwizard.com/help/set-partition-as-primary.html adresinde
Birincil olarak ayarlama Bölümü başlıklı açıklamayı okuyup, konuyla ilgili videoyu da izledim ve kendi bilgisayarımda uyguladım.
Sonuçta işlem tamamdı, D klasörüm geri geldi ve bütün belgelerim de olduğu gibi duruyordu.
Çok şükür...
En az 3-4 kişi tarafından denenmiş ve sonuç başarılı olmuştur, güvenebilirsiniz.
( Orhan Uslu / e-mail: [email=orhanuu@hotmail.com]orhanuu@hotmail.com[/email] )

Şimdi gelelim sizin ne yapacağınıza:

GÖRÜNMEYEN, KAYBOLAN  D ve E BÖLÜMÜNÜ ( SÜRÜCÜSÜNÜ ) GERİ GETİRMEK :

Lütfen açıklamaları dikkatli okuyup heyecanlanmadan, doğru karar vererek sorununuzu çözün.
Faydalanacağınız proğramın adı (Partition Wizard Home Edition 7.1) 
Bu proğramı aşağıdaki adresten indirip bilgisayarınıza kurun. Proğramı başlattığınızda bilgisayarınızdaki tüm bölümleri ve içeriğini göreceksiniz. Proğramın menüsü ingilizce olduğundan yaptığınız işlemlere çok dikkat edin, yanlış bir işlem yaparsanız çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, mesuliyet kabul etmem. 
Bu adrese git ve http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
ücretsiz
(Partition Wizard Home Edition 7.1 ) programını indir. Bilgisayarına kur.

NOT : (Bu amaçla kurduğun diğer programları mutlaka kaldır, program çakışması olabilir)

DİKKAT : Aşağıdaki adreste yapacağın işlemler resimli olarak anlatılmıştır.
http://ahsapteknolojisi.blogcu.com/kaybolan-d-e-bolumlerini-geri-getirmek/11926356 
İşlemini buraya kadar getirebildiysen Apply  ve sonra  Yes‘e tıkladıktan sonra programdan çık ve bilgisayarını yeniden başlat.
Bilgisayar yeniden başlarken her zamankinden farklı bazı işlemler yapacak, heyecanlanmayın ve sabırla sonucu bekleyin !!!
Kolay gelsin, başarılar…
İşinizi bitirmeden programı bilgisayarınızdan asla kaldırmayın. 

LÜTFEN DİKKAT !
Şayet sonuca ulaşabilirseniz bilgisayarıma tıkladığınızda kaybolan ve geri gelen bölümünüz isimsiz ( D: ) olabilir,
bunun için ne yapman gerektiğini ayrıca anlatacağım, 

Diğer sorunların için http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html adresine git.
NOT: Sayfa açılınca sol üst kısımda bulunan dil seçimi kısmından Türkçe seçeneğini işaretlersen sayfa Türkçe'ye dönüşür ve ne yaptığını, ne yapacağını daha iyi anlarsın.

Açılan sayfada bulunan, aşağıda da verdiğim menü içinden, problemine en uygun olanını tıklayarak açıklamaları okuyabilir ve konuyla ilgili videoyuda izleyebilirsin. Böylece hata yapma ihtimalin en aza iner...
Şimdi sorununu gidermek için yapacaklarına karar ver ve  uygula.
ÇOK ÖNEMLİ: İşini bitirdikten yani sorununu çözdükten sonra, bilgisayarı yeniden başlatmadan
(Partition Wizard Home Edition) proğramı asla bilgisayarından kaldırma. 

Eminim sen de bu programdan memnun kalacak ve paylaşımım için bana dua edeceksin. 

Ana Özellikler  
•        Destek Windows 2000/XP/Vista/Windows 7 (32 bit ve 64 bit) işletim sistemi.
•        RAID desteği.
•        Uzatmak sistem bölümü bilgisayar performansını en üst düzeye çıkarmak.
•        önemli performansını arttırmak için sabit disk yönetin.
•        Oluşturmak , silme ve Biçim bölümleri adımlarla basit.
•        Diskiniz korumak için ya da veri aktarımı.
•        Destek disk ve bölüm boyutu daha büyük 2 TB.
•        Dönüştürmek bölümü NTFS FAT biçimi.
•        Bölümü Copy : Kopyala diske başka bir sabit içerik biri bütün.
•        Kopya Sihirbazına : Kopya kalmadan yeniden Windows olmadan başka bir disk sabit tüm.
•        Disk haritası bölümü yapılandırma uygulamak; önizleme değişiklik öncesi / Disk göstermek Görme.
•        Gizlemek / göstermek bölüm , bölüm dizi aktif , vb - kolayca bölme özelliklerini değiştirin.
•        Keşfetmek bölümü FAT / NTFS.
•        Birincil olarak ayarla Bölme
•        Mantıksal olarak ayarla Bölme
•        Yeniden MBR .
•        Disk Yüzey Testi .
•        Bölüm Yüzey Testi .
•        Sayısını değiştirme Partition Seri .
•        Değiştirmek Partition Tipi ID .
•        Bölümü olmadan yeniden uzatın Hot .

Ortak Partition Operasyonu
Nasıl yeniden boyutlandırmak ve bölme taşırım?
Nasıl bölümü birleştirmek?
Nasıl tüm disk kopyalama?
Nasıl bölüm kopyalama?
Nasıl bir bölümü silmek için?
Nasıl şekilleneceğini bölümü için?
Nasıl bölüm keşfetmek için?
Nasıl bir bölüm oluşturmak için?
Nasıl tüm bölümleri silmek için?
Nasıl MBR yeniden inşa etmek için?
Nasıl bölüm etiket?
Sabit disk nedir?
disk biçimlendirme nedir?
disk bölümleme nedir?
bilgisayar önyükleme nedir?
Bir Operasyon seçme
Disk ve Bölme
Bölümü Seri Numarası Değişikliği
Daha fazla Operasyonlar ...

Bölüm İşlemleri
Hareket / Bölme yeniden boyutlandırma
Birleştirme Bölme
Kopya Bölme
Keşfetmek Bölme
Bölümü oluşturma
Silmek Bölme
Format Partition
Etiket Bölme
Değiştirmek Mektubu
Set Aktif / Pasif
Gizlemek / Göster'i Bölme
Sistem Dosya Check
Dönüştürmek için FAT ve NTFS
Silin Bölme
Bölüm Özellikleri
Birincil olarak ayarla Bölme
Mantıksal olarak ayarla Bölme
Yüzey Testi
Bölümü Seri Numarası Değişikliği
ID değiştirme Bölme Tipi
Değiştirmek Küme Boyutu

Son Düzenleme: orhanu ~ 07 Mart 2012 19:42
orhanu bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
nasri
18-03-2011, 11:13   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaşlar partition magic programını vista ve windows 7 de kullanmayın yerel disk d kayboluyor. bende aynı sorun oldu. 850 gb verim yok oldu birden. 10 yıllık dökümanlar. diğer forumlarda silinmiş dosya kurtarmak için bir sürü şey söyleniyor. 4 saat araştırmadan sonra ORHANU arkadaşın dediği yöntemi denedim. diski gördü. disk ismi * olarak görünüyordu. sadece primary olan yereldisk d yi logical yap dedim pc yi kapatıp 15 dakikada düzeltti. ORHANU arkadaşa çok teşekkürler kendisine duacıyım. Sırf mesajına cevap vermek için üye oldum bu arada site güzelmiş bundan sonra burdayım :)) tavsiyem önemli yedeklerinizi bi harddiskte bulundurmayın en azından dvd ye yada başka bi harddiske yedekleyin fani dünya belli olmuyor :))))

carnivean
23-12-2011, 22:23   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

Merhabalar. Benim de Partition Magic programı yüzünden D sürücüm kayboldu. Partition Wizard programını indirip söylediklerinizi uyguladım ancak hala D sürücüme ulaşamıyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Kapalı Hesap (186082)
23-12-2011, 22:33   |  #9  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Kolayı var. 

Konumu inceleyin. Dediğim yere girin ve boş alandan yerinizi açın.

orhanu
23-12-2011, 23:11   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

Mustafa Yılmaz kardeş senin derdinin ilacı kesinlikle kim ne derse desin MiniTool Partition Wizard Home Edition, ancak bunun için seninle seri görüşebileceğimiz bir proğram lazım, eger kabul edersen msn yi aç oradan sana yardımcı olayım

SystemOnur
27-01-2012, 02:23   |  #11  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

prgram falan varmıydı disk D de varsa silinmişmi bi bak silinmemişse bi formatlamayi dene

asi1706
01-02-2012, 23:47   |  #12  
Taze Üye
2 mesaj

Allah razı olsun Hp G62 var bende D Recovery sürücüsünü geri getirdim fakat bu seferde ESC tusuna basıp recovery menüsüne  önceden ulaşabiliyordum fakat simdi ulaşamıyorum. ESC ye basınca F11 recovery falan geliyordu ama simdi gelmiyor. Bilgisayar yeniden başlıyor.

orhanu
04-03-2012, 00:10   |  #13  
Taze Üye
5 mesaj

GÖRÜNMEYEN, KAYBOLAN  D ve E BÖLÜMÜNÜ ( SÜRÜCÜSÜNÜ ) GERİ GETİRMEK :

Faydalanacağınız proğramın adı (Partition Wizard Home Edition 7.1) 
Bu proğramı aşağıdaki adresten indirip bilgisayarınıza kurun. Proğramı başlattığınızda bilgisayarınızdaki tüm bölümleri ve içeriğini göreceksiniz. Proğramın menüsü ingilizce olduğundan yaptığınız işlemlere çok dikkat edin, yanlış bir işlem yaparsanız çok daha vahim sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, mesuliyet kabul etmem. 
Bu adrese git ve http://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html
ücretsiz
(Partition Wizard Home Edition 7.1 ) programını indir. Bilgisayarına kur.
NOT : (Bu amaçla kurduğun diğer programları mutlaka kaldır, program çakışması olabilir)

DİKKAT : Aşağıdaki adreste görebileceğin resimlerin üzerindeki açıklamaları dikkatlice oku ve yönlendirme oklarına dikkat ederek işlemini yap…
http://ahsapteknolojisi.blogcu.com/kaybolan-d-e-bolumlerini-geri-getirmek/11926356 
İşlemini buraya kadar getirebildiysen Apply  ve sonra  Yes‘e tıkladıktan sonra programdan çık ve bilgisayarını yeniden başlat.
Bilgisayar yeniden başlarken her zamankinden farklı bazı işlemler yapacak, heyecanlanmayın ve sabırla sonucu bekleyin !!!
Kolay gelsin, başarılar…
İşinizi bitirmeden programı bilgisayarınızdan asla kaldırmayın. 

LÜTFEN DİKKAT !
Şayet sonuca ulaşabilirseniz bilgisayarıma tıkladığınızda kaybolan ve geri gelen bölümünüz isimsiz ( D: ) olabilir,
bunun için ne yapman gerektiğini ayrıca anlatacağım,

[email=orhanuu@hotmail.com]orhanuu@hotmail.com[/email]

Son Düzenleme: orhanu ~ 04 Mart 2012 00:41
mrfrkmcr
12-05-2012, 00:41   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

orhanu arkadaşım ben win7 kullanıyorum ve aynı programdan dolayı aynı sorun bendede oluştu d yi kybettim :S mini tool programını kurdum dediklerinizi yaptım orda d gözüküyor (ismi d değil fakat boyutundan anlaşılıyor ) fakat bende 'file system' kısmı 'unallocated' olarak gözüküyor bu nedenle primary yapamıyorum sorun ne olabilir ne yapmam gerekiyor bilgi yardımcı olabilirmisiniz ??

orhanu
13-05-2012, 18:06   |  #15  
Taze Üye
5 mesaj

kardeş 'unallocated' olarak görünen bölüm hard diskin girilemez özel bölümüdür genellikle ve bu bölümde harddiske ait kurulum proğramları saklıdır.
Ancak sen buranın kaybolan d olduğuna emin gibisin,
peki bundan başka bir tane daha varmı 'unallocated' olarak görünen bölüm, eğer yoksa senin d o bölümle birleşmiş, nasıl çözülür  bu problem bilemiyeceğim, kolay gelsin
bence programı çalıştırıp bir daha dikkatli incele gözden kaçırdığın bir şey olmasın

mrfrkmcr
15-05-2012, 23:54   |  #16  
Taze Üye
2 mesaj

ayrıca hardiskimde unallocated olan bi bölüm daha var (25 gb) fakat bi bölüm daha var ki orası benim d oluyor ama görünmüyordu. bu sorunu hallettim senin verdiğin program ile create yaptım o bölümü d diski kurulmuş oldu artık d var fakat benm d diskimdeki bütün dosyalarım kayıp oldu :( onları geri getirmek için uğraştım bazı programlarla ama faydalı birşey bulamadım sana çok tesekkür ediyorum en azından senin yazdıkların sayesinde d diskimi geri getirdim. yinede geri getirebileceğim dosyalarımı kurtarabilecegim önerin varsa alabilirim :) ayrıca ben patıtıon magic programını kurdugumda c diskimde kaybolmuştu pc çöktü resmen fakat format atmayı denedim (umut dünyası işte hdd yok ortada format atmaya çalışıyordum :) ) ugrasırken bir süre sonra kendiliğinden c diskim geldi fakat d hala yok ortada en sonunda yuarıda anlattıgım gibi düzelttim onuda uzun uzun anlattım bütün ayrıntısı ile arkadaslara tavsiyemdir kesinlikle partıtıon magıc ile ugrasmayın direkt format atın yada baska bir şekilde yapın daha iyi ..

Zymenn
08-02-2013, 22:01   |  #17  
Zymenn avatarı
Yeni Üye
33 mesaj

Aradan çok uzun süre geçmiş tavafuken konuya denk geldim. Sonradan başka kişiler yararlansın diye benim çözüm önerimi yazayım.

Arkadaş Partition Magic'te işlem yapmamasına rağmen bu olmuşsa sorun ve çözümü çok basit. Sürücü harfi kapatılmıştır ki bu işlem verileri silmez veya zarar vermez sadece sürücü harfi olmadığı için windowsta gözükmez. Bunun en kolay yolu Windowsun hemen hemen tüm sürümlerindeki Disk Yöneticisi ile gizlenen sürücü harfi kapatılan bölüme sağ tıklanıp sürücü harfi ata demek. Hepsi bu.

Disk yöneticisine masaüstündeyken Bilgisayarım Sağ tık Yönet > Depolama altındaki Disk Yöneticisine tıklamak. Bu arada sürücü harfi atama işlemini bütün 3. parti disk yönetim programlarıyla yapailirsiniz. Partition Magice dahil.

Bu arada Paragon Partition Managerden sonra bence en iyi disk yönetcisi programı Partition Magictir. Partition Wizardın avantajı ise kolay kolay yeniden başlatma işlemi yapmadan bir çok işi yapmasıdır. Yalnız veri güvenliği açısından Partition Wizard Partition Magic'ten tehlikelidir. Ben yandım eller yanmsın yani...